چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۲۲:۲۵ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۰۲۹۵
فوتبال جهان

دیدار چلسی و تاتنهام ۱۴۰۱/۰۵/۲۳

فیلم/ درگیری شدید در دربی لندن؛ نزاع توخل و کونته

خوشحالی تحریک آمیز آنتونیو کونته بعد از گل تساوی تیمش، به یک جنجال بزرگ در دربی لندن منجر شد.

مربیان زیادی از شادی های آنتونیو کونته بعد از گل های تیمش ابراز ناراحتی کرده بودند اما این توماس توخل بود که به شدت به آن واکنش نشان داد و چیزی نمانده بود که بعد از سوت پایان بازی به یک زد و خورد اساسی منجر شود.

چلسی با گل نیمه اول کالیدو کولیبالی پیش بود که در دقیقه ۶۸، تاتنهام روی یک صحنه جنجالی به گل رسید. بازیکنان چلسی اعتقاد داشتند بنتانکور روی هاورتز خطا کرده اما داور دستور به ادامه کار داد. همان توپ به سمت دیگر زمین رفت و بعد از اینکه جورجینیو درون محوطه جریمه چلسی بار دیگر دچار اشتباه شد، در نهایت این امیل هویبرگ بود که با یک شوت تماشایی توپ را به گوشه دروازه آبی ها فرستاد.

بعد از این گل کونته مثل همیشه شادی معروفش را به نمایش گذاشت اما جنجال از آنجایی شروع شد که او برای انجام این شادی به سمت نیمکت چلسی رفت و این با واکنش شدید توخل همراه شد. سرمربی آلمانی که اصلا از حرکت کونته راضی نبود، بر سر او فریاد کشید و با حرکت دست شروع به تهدید او و کادر فنی‌اش کرد.

در نهایت این تیم داوری بود که با حضور کنار زمین، به قائله خاتمه داد و هر دو مربی کارت زرد دریافت کردند.

اما توخل خیلی زود و تنها ۱۰ دقیقه بعد توانست انتقامش را از کونته بگیرد. چلسی روی یک حمله سریع توسط ریس جیمز به گل رسید و این بار توخل بود که دیوانه وار کنار خط طولی زمین شروع به دویدن کرد و از مقابل کونته و نیمکت تاتنهام هم رد شد؛ اما سرمربی ایتالیایی که از دریافت گل دوم حسابی ناراحت بود، توجهی به این حرکت نکرد و این بار جنجالی درست نشد.

تاتنهام موفق شد در آخرین ثانیه‌های بازی بار دیگر گل تساوی را به ثمر برساند ولی این بار کونته واکنش کمتری نشان داد اما این توخل بود که بی‌خیال نشد و دعوا به بعد از سوت پایان بازی هم کشید. وقتی کونته برای دست دادن پایان بازی به سمت او رفت، مربی آلمانی دست او ول نکرد و چیزی نمانده بود که کار به زد و خورد بکشد و تعدادی زیادی از کادر فنی و بازیکنان دو تیم وارد معرکه شدند و در نهایت این آنتونی تیلور، داور بازی، بود که با دادن کارت قرمز به هر دو مربی، به اتفاقات جنجالی این بازی پایان داد.

در اولین فصل حضور کونته در فوتبال انگلیس و زمانی که او هدایت چلسی را برعهده داشت هم شادی گل او باعث جنجال شده بود. در دیدار با منچستریونایتد بود که بعد از گل چهارم آبی های لندن، کونته شادی عجیب و غریبی را به نمایش گذاشته بود که باعث ناراحتی آقای خاص شد و به همین دلیل شادی او را "دلقک‌بازی" توصیف کرده بود.

درگیری امشب توخل و کونته احتمالا مهمترین درگیری فیزیکی بین دو مربی سرشناس لیگ برتر از سال ۲۰۱۴ است. در اکتبر آن سال بود که مورینیو و آرسن ونگر در دیگر دربی شهر لندن بین چلسی و ارسنال در کنار زمین با هم درگیر شدند و حتی کار به هل دادن یکدیگر هم کشید؛ هرچند ونگر بعدا از این اتفاق ابراز تاسف کرد و این دو بعدا و در زمان خداحافظی ونگر از آرسنال با هم آشتی کردند.

varzesh3.com
  • 17
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر