چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
۰۰:۳۴ - ۰۵ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۰۰۶۶
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ جشنواره قدردانی از سگ‌ها در نپال

دوستداران سگ‌ها در نپال با برپایی مراسم جشنی با انداختن حلقه‌های گل دور گردن این حیوانات و دادن خوراکی‌هایی از آنها تجلیل کردند.

به گزارش فرارو، مردم نپال در این جشنواره، سگ‌ها را تمیز کرده و از آن‌ها را با کشیدن ردی قرمز بر پیشانی‌شان قدردانی کرده و به آن‌ها غذا‌های خوشمزه می‌دهند.

ساکنان و گردشگران شهر لالیت‌پور، واقع در کاتماندو، در جشنواره روز سگ یا کوکور تیهار که در یک پناهگاه سگ در این شهر برگزار شده، شرکت کردند.

در این مراسمی که در دومین روز از جشنواره پنج روزه تیهار یا دیوالی آغاز شده، مردم نپال با ارائه تاج گل و غذا از سگ‌ها قدردانی کرده اند.

در این جشنواره مردم نپال همچنین علامت قرمز رنگی روی پیشانی سگ‌ها به نشانه افتخار کشیده‌اند.

چیری بابو ماهارجان، شهردار لالیت‌پور پس از تجلیل از سگ‌های فلج گفت: در روز جشنواره سگ‌ها، می‌خواهم این پیام را برسانم که انسان‌ها باید به سگ‌ها دلسوزی و محبت نشان دهند و تا جایی که می‌توانیم به آنها غذا بدهند.

مردم نپال بر این باور هستند که سگ‌ها پیام آوران یاماراج یا خدای مرگ هستند و با حفظ سلامتی سگ‌ها می‌توانند رضایت یاماراج را جلب کنند.

گفته می‌شود که در این جشنواره نه تنها از سگ‌های خانگی قدردانی می‌شود بلکه از سگ‌های ولگرد نیز به همان اندازه قدردانی می‌شود.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی تنها در کاتماندو حدود ۲۰ هزار سگ ولگرد وجود دارد.

  • 13
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر