جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۱۸:۵۰ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۱۰۰۰۳۹
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ شیرهای گرسنه در سودان

یک کارزار اینترنتی برای نجات گروهی از شیرهای گرسنه آفریقایی در باغ‌وحش القرشی سودان آغاز شده است.

پس از انتشار عکس‌هایی از این شیرها که دچار سوء تغذیه هستند، کارزاری برای نجات آن‌ها ایجاد شد. هشتگی نیز در شبکه‌های اجتماعی با عنوان نجات شیرهای سودانی #sudananimalrescue برای جلب توجه‌ها شکل گرفت.

عثمان صالح، یکی از کنشگران سودانی هفته گذشته عکس‌هایی این شیرها را در فیس‌بوک خود منتشر کرد و نوشت: «دیدن این حیوانات زندانی و رفتاری که با آن‌ها می‌شود، خون من را به جوش می‌آورد.»

برخی از شیرها فقط پوست و استخوان هستند و برخی دیگر نشانه‌هایی از زخم‌های درمان نشده‌ای دارند.

صالح در مطلب خود نوشته بود: «متاسفم که به شما بگویم این شیر ماده مریض مرد.»

با این حال وی درباره وضعیت سایر شیرها گفت: «شیر ماده دیگر بهتر شده است و حال شیر نر هم خوب است.»

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام رسمی خبر تلف شدن یکی از شیرهای این باغ وحش را تایید کردند. مقام‌های این باغ وحش، وضعیت اقتصادی سودان را مقصر در این بحران عنوان کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند که این شرایط باعث شده که هفته‌ها به این حیوانات غذای کافی داده نشود.

گروهی از کنشگران روز شنبه گذشته پس از اینکه مطلب عثمان صالح به‌طور گسترده منتشر شد به این باغ‌وحش رفتند. صالح به این کنشگران پیشنهاد کرده بود که به باغ وحش القرشی کمک نکنند بلکه به‌طور مستقیم برای شیرها غذا تهیه کنند.

طبق گزارش بنیاد جهانی حیات وحش، شیرهای آفریقایی یک گونه آسیب‌پذیر هستند که تنها ۲۳ هزار قلاده از آن‌ها باقی مانده است. بنیاد جهانی حیات وحش می‌گوید که تعداد آن‌ها در سه نسل گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.

  • 14
  • 6
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر