دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۲:۵۸ - ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۱۲۳۲
پزشکی

فیلم/ سخنگوی ستاد مقابله با کرونا: رنگ بندی جديد کرونايی صحت ندارد، هيچ شهری سياه نيست

رئیسی درباره رنگ بندی سیاه و فوق قرمز کرونایی و نحوه اعمال محدودیت ها توضیح داد.

"رئیسی" سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد :رنگ سیاه و فوق قرمز در رنگ بندی کرونایی به این معنا بوده که وضعیت قرمز است، اما شاخص آمار ابتلا و بستری کرونا بیش از قرمز است؛ باید توجه داشت که مبنای اعلام رنگ ستاد ملی مقابله با کروناست و رنگ بندی جدید اعلام شده صحت ندارد.

رنگ بندی اعلام شده ستاد ملی مقابله کرونا ملاک است

ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: باید رنگ بندی اعلام شده ستاد ملی مقابله کرونا که از سوی وزارت کشور به استانداری ها ابلاغ می شود، ملاک قرار گیرد البته از نظر تحلیل آماری در ۶٣ شهر شاخص های کرونا بالاتر از قرمز است اما در رنگ بندی قرمز شدیدترین محدودیت اعمال شده است و در این شهرها محدودیت های جدیدی اعمال نمی شود.

رئیسی اظهار‌کرد: هنوز ما برای اجرای محدودیت ها بیشتر تلاش کنیم و شاخص ها نشان می دهد میزان رعایت پروتکل ها در حال افزایش است و باید محدودیت ها به دقت اجرایی شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در ارتباط با بانک ها ما هیچ کارگاه تولیدی و کارخانه را تعطیل نکرده ایم و تکلیف ادارات دولتی و خصوصی معلوم است و حداکثر تا یک سوم کارکنان باید حضوری فعالیت کنند و اداراتی که می توانند کامل تعطیل باشند، اجازه دارند تعطیل کنند.

رئیسی اظهار‌کرد: عرضه واکسن در دنیا کم است و ما از ابتدای سال قبل درگیر تامین واکسن (vaccine) کرونا بودیم و مذاکرات را انجام دادیم و قول های بسیاری داده شد و از قرارداد ٢ میلیون اسپوتنیک وی، ۴٢٠ هزار دوز واکسن دریافت کردیم، ١۶ میلیون و ٨٠٠ هزار دوز از کوواکس خریداری کردیم اما شرکت های تامین کننده سبد کوواکس بدعهدی کردند.

پایان فاز یک واکسیناسیون کرونا تا پایان فروردین ماه

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: قول داده بودیم ١.٣ میلیون نفر را تا پایان سال ٩٩ واکسن بزنیم و تا پایان فروردین این وعده عملی می شود و فاز یک واکسیناسیون به اتمام میرسد و برکت، رازی و پاستور به خوبی پیش می روند.

رئیسی اظهار‌کرد: پاستور از نیمه اردیبهشت ماه می تواند واکسن تولید کند و در اختیار ما قرار دهد و قراردادهای خرید خارجی خوبی منعقد شده است و در اردیبهشت گشایش خوبی اتفاق خواهد افتاد، همچنین به بخش خصوصی برای واردات واکسن مجوز داده شده است.

yjc.ir
  • 14
  • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
مردم‌ازبین‌میرند‌شما‌درحال‌پنهانکاری‌هستید‌ و دروغ وریاهکار
همه‌شما‌ دروغگو هستید‌‌بی‌وجدانها
مشاهده کامنت های بیشتر