یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
۱۴:۳۲ - ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۱۱۰۶
سیاست

فیلم | حاشیه ضرب و شتم دبیر اجرایی مجمع نمایندگان خراسان رضوی در سفر جهانگیری و واکنش استانداری خراسان رضوی

احسان ارکانی رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در گفتگو با خبرفوری:با مهمان شدن آقای جهانگیری به مشهد برای سخنرانی به عنوان رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی دعوت شدم

- در سالن جلسات جایگاه‌های متعلق به نمایندگان حذف شده بود که مورد اعتراض استاندار قرار گرفت.

- به آقای جهانگیری اعلام کردم که با وجود مخالفت‌های سیاسی مجلس با دولت جایی که پای مردم وسط باشد با شما گفتگو می‌کنیم و مخالفت‌ها را کنار می گذاریم

- عوامل ریاست جمهوری و برخی از محافظان آقای جهانگیری اهانت‌های دیگری به نمایندگان استان داشتند که منجر به دفاع دبیر اجرایی مجمع نمایندگان خراسان رضوی، آقای طلایی شد.

- در این جریان دبیر اجرایی نمایندگان خراسان رضوی، آقای طلایی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

- قصد داشتند وی را تحت الحفظ در اتاقی نگه دارند که با پا درمیانی از این مخمصه جان سالم به در بردند

یک مسئول در استانداری خراسان رضوی:توهین به هیچکس در نشست با جهانگیری در مشهد رخ نداده است

یک منبع آگاه و مسوول در استانداری خراسان رضوی با رد ادعای نماینده نیشابور در مجلس گفت: نشست امروز ۱۴ فروردین معاون اول رییس جمهوری در مشهد روالی رسمی، کاملا آرام و محترمانه داشته و در جریان آن کمترین توهین به هیچکس رخ نداده است.   

اسحاق جهانگیری که صبح امروز وارد مشهد شد در نخستین برنامه سفرش در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با حضور استاندار، معاونان وی، مدیران دستگاههای اجرایی استان و سه نفر از نمایندگان مردم خراسان رضوی در مجلس شوای اسلامی، شرکت کرد. 

گزارش خبرنگار ایرنا که در طول این نشست در محل استانداری خراسان رضوی حضور داشت، از جوی آرام و کارشناسی با سخنرانی معاون اول رییس جمهوری، استاندار خراسان رضوی، همه نمایندگان مجلس حاضر در این نشست و برخی از مدیران نهادهای اجرایی استان حکایت دارد.   

با این وجود "احسان ارکانی" نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، امروز پس از پایان حضورش در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در فضای مجازی اقدام به انتشار توییتی گلایه‌آمیز با محتوای تند کرد. 

وی در متن این توییت مدعی شد عوامل نهاد ریاست جمهوری به نمایندگان مجلس توهین کرده و دبیر اجرایی مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی را کتک زده و بازداشت کرده‌اند.

این در حالی است که نشست جهانگیری با مسوولان خراسان رضوی و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی روالی عادی داشته و هیچگونه رخداد غیرمعمول در آن دیده نشده است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز یکی از سخنرانان این نشست بود که پس از پایان سخنانش، به آرامی و به تنهایی نشست را در حالی که دیگر نمایندگان مجلس هنوز در آن حضور داشتند بدون هیچ تنشی ترک کرد.

منبع مسوول و آگاه در استانداری خراسان رضوی که خواست نامش ذکر نشود به خبرنگار ایرنا گفت: گویا در فضای بیرون از نشست یکی از کارکنان دفتر نماینده نیشابور دچار اختلاف با گروه محافظان نهاد ریاست جمهوری و عوامل حراست شده است. 

وی نام این فرد را "طلایی" ذکر و بیان کرد: هنوز اطلاعات دقیق و تکمیلی از این رخداد دریافت نکرده‌ایم اما گویا دلخوری نماینده نیشابور از همین اتفاق موجب عصبانی شدن وی و شتاب در انتشار توییتی با مضومن تند شده است. 

  • 12
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر