جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۲۱ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۵۴۶
جرم و جنایت

عکس | اعترافات قداره بندی که قهرمان پرورش اندام را کشت!

قداره کش های نقابدار که در نزاعی نابرابر و با یورش به آشپزخانه ای در مشهد، یکی از قهرمانان رشته پرورش اندام را به قتل رساندند، همزمان با دستگیری آخرین متهم فراری، صحنه جنایت تکان دهنده خود را در حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد تشریح کردند.

به گزارش خراسان، دوازدهم اسفند گذشته در حالی که مرد آشپزخانه دار مشغول چرخ کردن گوشت های کبابی بود و دو زن جوان نیز وجه خرید غذا را به فروشنده پشت پیشخوان می پرداختند، ناگهان یک دستگاه پراید نوک مدادی با سرعت وحشتناکی مقابل آشپزخانه ترمز کشید و سرنشینان نقابدار آن که شمشیر و قمه در دست می فشردند، به طرز رعب آوری به داخل آشپزخانه یورش بردند و شیشه ها و لوازم را تخریب کردند. دو زن جوان که از ترس می لرزیدند، وحشت زده از آشپزخانه بیرون آمدند و پا به فرار گذاشتند.

در همین هنگام یکی از مهاجمان با شمشیر به سوی پسر ۲۰ ساله مالک آشپزخانه هجوم برد و تیغه هولناک شمشیر را به طرف وی پرت کرد اما جوان ورزشکار، تیغه شمشیر را در هوا گرفت و با ضربه ای آن را روی زمین انداخت ولی مهاجم ۲۵ ساله در یک لحظه قداره ای را از کمرش بیرون کشید و پسر ۲۰ ساله را با ضربات وحشتناکی غافلگیر کرد. او به گونه ای تیغه قمه را بر گردن و قفسه سینه وی فرود آورد که دیگر جوان مذکور نتوانست از خود دفاع کند و در حالی خون آلود بر سنگفرش های آشپزخانه افتاد که پدر وی از پشت چرخ گوشت برخاست و به یاری فرزندش شتافت اما او نیز که دستش را در برابر تیغه ترسناک قداره سپر کرده بود، طوری مجروح شد که از شدت درد به خود می پیچید.

قداره کش های نقابدار, یورش به آشپزخانه ای در مشهد،

نزاع خونبار هر لحظه بیشتر رنگ مرگ به خود می گرفت و کارگر پیر آشپزخانه هم به گوشه ای رفته بود و با چشمانی وحشت زده به خود می لرزید که مهاجم ۲۵ ساله نیز با اصابت تیغه چاقو بر زمین افتاد. در این هنگام ۴ همدست نقابدار وی که اوضاع را این گونه دیدند، دست از تخریب شیشه ها و لوازم آشپزخانه کشیدند و سوار بر پراید از محل گریختند. طولی نکشید که با گزارش ماجرای یورش قداره بندهای نقابدار به اورژانس و پلیس، نیروهای امدادی عازم خیابان حر ۱۹ شدند و ۳ مجروح این نزاع هولناک را به مراکز درمانی انتقال دادند. از سوی دیگر نیز عوامل انتظامی با حفظ صحنه حادثه، در حالی به تحقیق در این باره پرداختند که دقایقی بعد مشخص شد رضا قدرتی (جوان ۲۰ ساله) بر اثر خون ریزی شدید و عوارض ناشی از اصابت تیغه قمه به عناصر حیاتی بدنش، به قتل رسیده است.

 هنوز دو مجروح دیگر در اتاق عمل بودند که با حضور شبانه قاضی ویژه قتل عمد در مرکز درمانی، تحقیقات جنایی درباره این قتل وحشتناک آغاز شد اما هیچ سرنخی از مهاجمان وجود نداشت  چرا که آن ها شماره های انتظامی پلاک پراید را نیز پوشانده بودند. دقایقی بعد دوربین های مداربسته با دستور قاضی دکتر صادق صفری توسط گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد بازبینی قرار گرفت و چهره یکی از مهاجمان نمایان شد ولی بررسی ها نشان داد که او «علی-م» مهاجم ۲۵ ساله مجروح است که در بیمارستان تحت درمان قرار دارد.

 در همین حال گروه ورزیده ای از کارآگاهان با هدایت سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) و با راهنمایی های مقام قضایی، عملیات ردزنی دیگر مهاجمان فراری را آغاز کردند اما رصدهای اطلاعاتی بیانگر آن بود که همدستان نقابدار «علی-م» به شهرهای شمالی کشور گریخته اند. به همین دلیل تحقیقات کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی وارد مرحله جدیدی شد و عملیات شناسایی مخفیگاه مهاجمان فراری در حالی ادامه یافت که «علی-م» پس از بهبودی نسبی و با دستور قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب در اختیار کارآگاهان قرار گرفت تا راز این جنایت وحشتناک را بازگو کند. از طرف دیگر بررسی های پلیس نشان داد که جوان ۲۰ ساله (مقتول) یکی از قهرمانان رشته پرورش اندام در کشور است که مدال های رنگارنگی را نیز در مسابقات ورزشی به گردن آویخته است.

«علی-م» (قداره بند مهاجم) در بازجویی های تخصصی پلیس که در حضور قاضی ویژه قتل عمد صورت گرفت، ادعای اختلافات قبلی را مطرح کرد و مدعی شد: من تاکنون تصور می کردم که رضا (مقتول) موجب شده تا دوست دخترم مرا ترک کند! به همین دلیل کینه او را به دل گرفته بودم که چند ماه قبل از این ماجرا نیز با یکدیگر درگیر شدیم و من از او کتک خوردم چون رضا اندام ورزشکاری داشت و قوی تر از من بود!

هنوز پرونده این شکایت در شعبه دادیاری مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد در حال رسیدگی بود که تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. این گونه بود که همراه چند تن از دوستانم به آشپزخانه پدرش یورش بردیم چون یقین داشتم که او در آن ساعت از شب در آشپزخانه مشغول کار است.

 به دنبال اعترافات وی، ردزنی های شبانه روزی کارآگاهان نیز به نتیجه رسید و در حالی که برخی از متهمان دستگیر شده بودند، بعضی نیز خود را به مراکز انتظامی معرفی کردند اما «علی اصغر-ب» (یکی دیگر از مهاجمان) همچنان فراری بود تا این که وی نیز آخر هفته گذشته و پس از انجام یک رشته عملیات ضربتی در یکی از پارک های منطقه شهرک شهید رجایی به دام افتاد. همزمان با دستگیری آخرین متهم فراری این پرونده جنایی، همه متهمان با دستور قاضی صفری به محل ارتکاب جرم هدایت شدند تا در مواجهه با یکدیگر ،صحنه قتل را بازسازی کنند.

در همین حال «علی-م» که سرکردگی مهاجمان قداره کش را به عهده داشت، مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و در حالی جزئیات این نزاع مرگبار را تشریح کرد که دیگر مهاجمان نیز هر کدام به نقش خود در تخریب شیشه ها و لوازم آشپزخانه با ایجاد رعب و وحشت در محل اعتراف کردند.

در خور یادآوری است، در بازسازی صحنه قتل رضا قدرتی (قهرمان پرورش اندام) که سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) نیز حضور داشت، ابتدا سرهنگ محمد مرادی (افسر پرونده) جزئیاتی از روند بازجویی ها و چگونگی دستگیری متهمان را توضیح داد و در پایان نیز قاضی ویژه پرونده های جنایی، با صدور قرار قانونی، متهمان این جنایت هولناک را روانه زندان کرد تا دیگر مراحل قانونی پرونده طی شود. این در حالی است که اولیای دم خواستار قصاص نفس قاتل هستند.

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
ویژه سرپوش