دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۶:۰۵ - ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۰۳۳۳
سیاست

ویدئو/ حسن روحانی: تشت آمریکا از بام افتاد

به گزارش سرپوش، حسن روحانی در حاشیه جلسه هیات دولت امروز چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۳۹۸ در خصوص مسدود کردن راه کمک ها به سیل زدگان در استان های کشور توسط دولت آمریکا گفت: حادثه سیل باعث شد تشت آمریکا از بام بیافتد.

وی ادامه داد: آمریکایی ها مرتب ادعا می‌کردند که ما با مردم ایران مشکلی نداریم و تنها مشکل و مساله ما با دولت ایران است. این سیل یک آزمایش بزرگی بود برای همه دولت ها از جمله مقامات آمریکایی.

حسن روحانی ضمن انتقاد نسبت به عملکرد دولت آمریکا در خصوص سیل در ایران گفت: سیلاب اخیر در کشور بدترین آزمایش تاریخی برای هیات حاکمه آمریکا بود.

رئیس جمهور ادامه داد: دولت آمریکا ماهیت خود را در قبال ایران افشا کرد. هیات حاکمه آمریکا اگر عقل داشتند می گفتند بخاطر سیل ما تحریم ها را مدت یکسال معلق می کنیم؛ در آن صورت ما نیز کارمان در تبلیغات علیه دولت آمریکا سخت می شد، اما آمریکایی ها کار ما رو راحت کردند.

حسن روحانی با اعلام اینکه آمریکایی ها ماهیت ضد بشری خود را در خصوص سیلاب ایران نشان دادند، افزود: در مساله سیل نه تنها گفتند کمک نمی‌ کنیم بلکه اجازه ندادند حتی مردم ایران کمک های نقدی خودشان رو از طریق بانک ها برای هلال احمر بفرستند.

در ویدئوی زیر می توانید گزیده هایی از سخنان حسن روحانی رئیس جمهور را در جلسه هیات دولت که ظهر امروز برگزار شد، مشاهده فرمایید.

  • 15
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر