جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰
۱۷:۴۰ - ۰۵ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۰۰۶۰
سیاست

انتقاد وکیل دادگستری، از تغییر برخوردها با معترضان به مدیریت آب در اصفهان ظرف چندروز

فیلم | خبرگزاری فارس: تایید شلیک گاز اشک آور توسط نیروی انتظامی در زاینده رود

نیروی انتظامی در مواجهه با این افراد اقدام به شلیک گاز اشک آور کرد و تلاش می کند مانع از بی نظمی و ناامنی شود.

فارس نوشت: از صبح امروز با پایان تجمع ۱۶ روزه کشاورزان در زاینده رود، تعدادی دیگری  وارد صحنه اعتراضات شدند.

مدل اعتراضات متفاوت از تجمع آرام روزهای قبل بود. روشن کردن آتش در معابر اطراف، سنگ پرانی به پلیس و به آتش کشیدن اموال عمومی نمونه ای از کارهای این عده است.

نیروی انتظامی در مواجهه با این افراد اقدام به شلیک گاز اشک آور کرد و تلاش می کند مانع از بی نظمی و ناامنی شود.

اخبار حاکی است در میدان بزرگمهر، خواجو و خیابان های اطراف بعضی افراد به سمت نیروی نظامی سنگ می زنند. 

انتقاد وکیل دادگستری، از تغییر برخوردها با معترضان به مدیریت آب در اصفهان ظرف چندروز

امام جمعه اصفهان  در واکنش به عتراضات مردم

یوسف طباطبایی: عزیزان ما در جمعه قبل تجمع کردند و همه‌ متوجه کمبود آب شدند، اما طبیعی است ادامه دادن کار برای منافقان و ضدانقلاب فرصت فراهم می‌کند و نباید ادامه پیدا می‌کرد، مشخص است که اتفاقات امروز کار کشاورز نیست.

مشکل آب به گونه‌ای نیست که یک روزه حل شود و بعضی می‌گویند ۱۰۰ روز از دولت گذشت و کاری نشد، اولا که این دولت وعده ۱۰۰ روزه نداده بود، ثانیا چه کسی گفته کاری انجام نشد، سوءمدیریت‌های قبل یک‌دفعه جمع نمی‌شود.

امام جمعه شهرکرد: کمبود آب وجود دارد ، مطالبه برای هیچ شکل می‌گیرد

ایسنا نوشت: نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نباید اجازه لابی‌گری در مسئله آب داده شود، گفت: امروز باید باور کرد که کمبود آب وجود دارد و مطالبه برای هیچ شکل می‌گیرد، تقاضای مردم در حوزه آب مدیریت عقل‌محور است و همه شاهد اجرای عدالت در این موضوع باشیم.

حجت الاسلام نکونام به اشاره به معضل کم‌آبی در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: مطالبات قابل توجهی در این خصوص صورت گرفت، باید توجه داشت، اگر امروز آب نیست باید دعا کرد تا پروردگار باران رحمت را نازل کند، زیرا دعا برنامه انبیا و ائمه است.

وی یادآور شد: امروز باید باور کرد که کمبود آب وجود دارد و مطالبه برای هیچ شکل می‌گیرد، بنا بر آمار ارائه شده تنها حدود ۱۸۰ میلیون متر مکعب آب در کف سد زاینده‌رود باقی مانده و خروجی دو برابر ورودی است، تقاضای مردم مدیریت عقل‌محور در موضوع آب است، امیدواریم همه شاهد اجرای عدالت باشند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: نباید اجازه لابی‌گری در مسئله آب داده شود، یک قسمت عمده مطالبات در حوزه آبی مدیریت صحیح است، اگر دولت‌مردان گذشته به این موضوع توجه می‌کردند، کشور شاهد این اختلافات نبود، اکنون باید به دولت جدید فرصت داد و صداها به گوش مسئولان رسانده شوند.

نکونام یادآور شد: در این اجتماعات آبی، حضور همگانی را در چهارمحال و بختیاری را شاهد بودیم که باید از همه اقشار تشکر کرد، شعورمندی در اجتماعات مهم بود تا مطالبات به انحراف کشیده نشود، البته رسانه‌های بیگانه مدام در حال فتنه‌انگیزی هستند و نباید اجازه تعرض به رسانه‌های دشمن را داد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان: تجمع امروز در اصفهان غیرقانونی بود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: برای تجمع امروز در اصفهان هیچ مجوزی صادر نشده بود و این تجمع غیر قانونی بود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا جان‌نثاری درباره تجمعات امروز(جمعه-۵ آذر) در اصفهان، اظهار کرد: گزارش کامل تحولات امروز در شهر اصفهان در روزهای آتی توسط مقامات انتظامی ارائه خواهد شد. عده‌ای سعی داشتند تجمعاتی را در سطح شهر اصفهان شکل بدهند که چون این تجمع غیرقانونی بود پلیس مانع از شکل گیری این تجمعات شد که البته تنش‌هایی به وجود آمد که با تلاش ماموران انتظامی هم اکنون وضعیت شهر به حال عادی خود بازگشته است.

وی افزود: کشاورزان دو روز پیش اعلام کردند که تجمع آنان به پایان رسیده است و مطالبات خود درباره آب را از طریق مجاری قانونی و استانداری پیگیری می کنند. بنابراین در تجمعات امروز، کشاورزان حضور نداشتند و مجوزی هم برای چنین تجمعی صادر نشده بود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، خاطرنشان کرد: هویت افرادی که در تجمع امروز اصفهان شرکت کرده بودند مشخص نبود و این افراد از هیچ صنف خاصی نبودند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان: وضعیت آرام است/ معترضان شناسایی شدند

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه هماکنون‌ وضعیت ‌اصفهان آرام است، گفت: کشاورزان ‌با هوشمندی صف خود را از فرصت‌طلبان جدا کردند.

به گزارش تسنیم، سردار میراحمدی در تشریح آخرین وضعیت شهر اصفهان اظهار داشت: هم‌اکنون وضعیت شهر اصفهان آرام است و بحمدالله با همدلی بین دستگاه‌های امنیتی، شرایط خوبی را در شهر شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی اصفهان با قدردانی از مردم اصفهان و کشاورزان زحمتکش که با هوشمندی صف خود را از فرصت‌طلبان جدا کردند، افزود: دستگاه‌ها‌ی امنیتی به ویژه پلیس با تفکیک این قشر، به سهولت  توانست افراد فرصت‌طلب و ضدانقلاب را که اموال عمومی‌ را تخریب کرده بودند ‌شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه با اراده‌ای که بین دستگاه‌های امنیتی وجود دار‌د برخورد قاطعی با این افراد خواهد شد، تصریح کرد: با درایتی که در این ماجرا صورت گرفت با کمترین هزینه این عملیات را اداره کردیم اما ‌با توجه به سنگ‌پرانی و بعضا استفاده از مواد منفجره علیه نیروهای انتظامی، متاسفانه تعدادی از همکاران ما مجروح شدند.

سردار میرحیدری با بیان اینکه مردم هم توسط این دچار جراحات سطحی شدند، ادامه داد: ‌یکی از ماموران پلیس که با ضربات متعدد چاقو مجروح شده بود، تحت عمل جراحی چند ساعته قرار گرفت و هم اکنون بستری است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان گفت: در مبادی شمالی ورودی اصفهان ۷ قبضه سلاح کمری کلت و وینچستر را شناسایی کردیم.

ارسال پیامک برای مردم

آفتاب نیوز نوشت: براساس گزارشات، پیامک زیر برای مردم اصفهان ارسال شده است.

  • 10
  • 7
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
دروغ میگین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی