سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
۱۶:۵۶ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۰۸۰
جامعه

فیلم/ مقاومت یک زن در برابر تخریب خانه توسط ماموران شهرداری کرمانشاه

یک زن در عملیات تخریب خانه ها توسط ماموران شهرداری کرمانشاه دچار آسیب شد و درگذشت.

همچنین فیلمی از مقاومت این زن در برابر تخریب خانه اش در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

براساس خبرهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی این زن "آسیه پناهی" نام دارد و ۵۵ ساله است.

شهرداری کرمانشاه، آسیب دیدن یا مرگ این زن در نتیجه تخریب خانه را رد کرده است اما ایرنا نوشت: "برخی در فضای مجازی ادعا کرده بودند که این زن بر اثر ضرب و شتم ماموران شهرداری کرمانشاه فوت کرده است".

موضع شهرداری کرمانشاه

فوت یک زن کپرنشین در کرمانشاهمدیر اجراییات شهرداری کرمانشاه اعلام کرد: یک زن کپرنشین پس از تخریب کپر و انتقال به کمپ ترک اعتیاد «چشمه سفید» این شهر توسط ماموران شهرداری، جان خود را از دست داد.

 «غلامرضا شهبازی» روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این اتفاق هفته گذشته در منطقه سه شهرداری کرمانشاه رخ داده است.

وی توضیح داد: ماموران اجراییات شهرداری کرمانشاه پس از دریافت حکم قضایی مبنی بر رفع تخلف از زمین خواران به محدوده انتهای شهرک کیانشهر در منطقه سه شهرداری کرمانشاه مراجعه کرده و در حین انجام ماموریت به یک کپر که در راستای زمین خواری ایجاد شده بود، برخورد کردند.

مدیر اجراییات شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه این زن به ظاهر معتاد به همراه دختر و نوه اش در این کپر زندگی می کردند، گفت: این زن به اخطار مأموران برای خروج از کپر توجهی نکرد از این رو ماموران خانم کمپ ترک اعتیاد چشمه سفید در محل حاضر شدند و وی را که مقاومت می‌کرد به اردوگاه منتقل کردند.

شهبازی افزود: این فرد پس از انتقال به اردوگاه چشمه سفید دچار حالت تهوع شد و در نهایت پس از حضور پزشکان مرکز فوریت های پزشکی جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه این شخص به هیچ عنوان توسط ماموران شهرداری مورد ضرب و شتم قرار نگرفته است، گفت: دلایل وقوع این حادثه با کمک دستگاه قضایی در حال بررسی است.

مدیر اجراییات شهرداری ‌کرمانشاه عنوان کرد: در صورتی که دستگاه قضایی فردی یا افرادی را در فوت این زن مقصر تشخیص دهد، بدون هیچ‌ کوتاهی برخوردهای لازم انجام خواهد شد.

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه نیز اعلام کرد: پس از بررسی دقیق در باره این حادثه اطلاع رسانی خواهد کرد.

برخی در فضای مجازی ادعا کرده بودند که این زن بر اثر ضرب و شتم ماموران شهرداری کرمانشاه فوت کرده است.

دادسرای کرمانشاه: با جدیت پیگیر ماجرای فوت زن هستیم

مسوول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از پیگیری ماجرای فوت زن کپرنشین در دادسری استان خبر داد و گفت: باتوجه به حساسیت به وجود آمده در استان به دنبال انتشار این خبر، دادسرای عمومی و انقلاب به آن ورود کرده و به جد در حال پیگیری این پرونده هستیم.

مهدی قنادی با اشاره به انتشار خبری در خصوص مرگ یک زن در رسانه های استان، اظهار داشت: در خبری که روز دوشنبه (پنجم خرداد) برخی از رسانه های استان آن را انعکاس دادند، عنوان شده، مرگ این زن هنگامی رخ داده که ماموران شهرداری در حال رفع تخلف زمین خواری در محدوده یکی از شهرک های کرمانشاه بوده اند و تخریب کپر این زن، حادثه را رقم می زند.

مسوُول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان اضافه کرد: پیکر این زن اکنون در پزشکی قانونی است و ما منتظر اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی استان در خصوص علت مرگ متوفی هستیم.

وی تاکید کرد: در روزهای آینده نظر دقیق پزشکی قانونی در این رابطه اعلام خواهد شد و چنانچه محرز شود فرد یا افرادی در مرگ متوفی مقصر باشند، بدون اغماض با آنها برخورد قانونی صورت می گیرد.

قنادی یادآورشد: از همه رسانه های استان می خواهیم تا زمان اعلام نتیجه قطعی پزشکی قانونی از انتشار مطالب غیرواقعی پرهیز کنند و اطمینان خاطر می دهیم در صورتی که تخلفی محرز شود با خاطیان برخورد قانونی خواهد شد.

asriran.com
  • 12
  • 1
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر