یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
۱۳:۴۷ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۱۰۰۰۹۷
جامعه

فیلم/ تنبیه بدنی دانش آموزان کوهرنگی

مدیر یکی از مدارس شهرستان کوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری، دانش آموزان مدرسه اش را تنبیه بدنی کرد.

یکی از دانش آموزان مدرسه شبانه روزی پسرانه امام خمینی(ره) شهر چلگرد که تصویر این تنبیه را برای ما ارسال کرده است می گوید: ورود دانش آموزان به مدرسه با ده دقیقه تاخیر دلیل اجرای این تنبیه عنوان شده است. 

وی می گوید: دانش آموزان در آخر هفته به منزل رفته بودند و به دلیل سرما و نبود وسیله برای برگشت به مدرسه ، با تاخیر به دبیرستان رفته اند. 

او که یکی از دانش آموزان تنبیه شده است می افزاید : مدیر مدرسه دانش آموزانی را (که تعداد آنها به ۸۵ نفر می رسد ) ابتدا به مدت یک ساعت داخل برف و سرمای زمستان نگه داشته است تا به شدت سرما به جسمشان وارد شود سپس با شیلنگ شروع به زدن روی دستان دانش آموزان کرده است . 

وی می گوید: بعضی از دانش آموزان دو ضربه و برخی دیگر چهارضربه خورده اند و هوای سرد هم باعث بیمار شدن برخی از دانش آموزان شده است. 

این دانش آموز افزود: مدیر مدرسه به آنها و خانواده هایشان هم با خطاب قرار دادن آنها با عناوینی نظیر موش توهین کرده است. 

به گفته این دانش آموز در حین تنبیه یکی از دانش آموزان هم بیهوش شده است.

iribnews.ir
  • 20
  • 7
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
(مدیر مدرسه به آنها و خانواده هایشان هم با خطاب قرار دادن آنها با عناوینی نظیر موش توهین کرده است. ) آقای وزیر لطفاً این متن را هم ملاحظه فرمایید.(قسمتی از متن نامه ای است که به دفتر وزارتی داده ام و بعد از گذشت دو ماه هنوز پاسخی دریافت نشده و ابهتر بگوییم رسیدگی نشده است.) درکلاس بین بچه ها به او توهین می کند از جمله اینکه می گوید: تو برای من بی ارزش شده ای! من تورا نمی بینم! و وقتی سوالی می پرسد،همکلاسی هایش را تحریک می کند که با محمدمهدی حرف نزنند چرا که او دیگر در کلاس ما وجود ندارد !!! چنین رفتاری تنبیه محسوب نمی شود؟ تنبیه فکری و شخصیتی با تنبیه بدنی فرق دارد؟ آیا اینگونه رفتارها در مدارس شما مجاز است؟ از مقام عالی وزارت تقاضا دارد نسبت به اعاده حیثیت، احقاق حق کودک خردسالمان و تنبیه متخلفین و کسانی که به جای ساختن محیط شاداب برای تعلیم و تربیت، با ایراد تهمت و افترا شخصیت اجتماعی یک کودک را تخریب کرده و آرامش را از او و خانواده اش سلب نموده اند، دستور رسیدگی و اقدام لازم صادر فرمایند. بدیهی است در صورت ایجاد جوروانی، پرونده سازی، هرگونه تهدید، تهمت و افترا، اتهام و نشر اکاذیب، پیگیری آن از طریق سایر مراجع ذیصلاح کشور را برای خود محفوظ می دارم.
مشاهده کامنت های بیشتر