صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش اقتصادی

گزارش اقتصادی

سرپوش - گزارش اقتصادی

استاد دانشگاه علامه: دولت با تغییر نرخ ارز، کسری بودجه خود را می‌پوشاند استاد دانشگاه علامه با بیان اینکه دولت نقش مهمی در بالا بردن نرخ ارز داشت، گفت: صحبت‌های رئیس جمهور مؤید همین موضوع است و نیازی نیست که اقتصاددانان در مورد کاهش ارزش پول ملی اظهارنظر کنند.

دلایل کاهش بیش از یک میلیون تومانی قدرت خرید مردم «در ماه‌های اخیر، قدرت خرید کارگران به یک سوم کاهش یافته و اکنون حدود ۴۵ تا ۶۰ درصد توان خرید قشر آسیب‌پذیر جامعه کمتر شده است.» این‌ها بخش کوتاهی از اظهارنظرهای رئیس کانون بازنشستگان کارگری شهر تهران است.

پژوهش‌ها در مورد اقتصاد غیررسمی ایران چه می‌گویند؟ به گزارش دنیای‌اقتصاد، سخنان محمدجواد ظریف درمورد پولشویی در ایران، سروصدای زیادی را در هفته گذشته به پا کرد. منتقدان وزیر امور خارجه را متهم کردند که بدون ادله و مدارک کافی، در این مورد اظهارنظر کرده است.

طرح پیمان‌ سپاری ارزی چه تاثیری در اقتصاد دارد؟ اخیرا با توجه به شرایط پیش آمده در اقتصاد کشور، دولت به‌منظور کنترل ارز و روابط بین‌المللی، سیاست پیمان‌سپاری ارزی را اتخاذ کرده و جزئیات برخی از تغییرات در شرایط پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان را اعلام کرده است.

دالان هزارتوی بازار مسکن بازار مسکن این‌روزها در رکود تورمی به‌سر می‌برد. رکودی که به باور بسیاری از کارشناسان برای خروج از آن بهترین راهکار استفاده از سیاست افزایش سقف تسهیلات است.

حمایت دولت از قدرت خرید مردم در کلیات بودجه ۹۸ در حالی که دولت تعبیر رویای دست‌نیافتنی حمایت از اقشار ضعیف درآمدی را در لابه‌لای برنامه دخل و خرج یک ساله‌اش می‌جوید، واقعیت‌ها حاکی از آن است که منابع درآمدی دولت کفاف مخارج اش را نمی‌دهد و برنامه یک ساله دولت برای گسترده‌تر کردن سفره اقتصادی کشور را باید به سال‌های پیش رو موکول کرد.

آرامش بازار بعد از طوفان قیمت‌ها «بازار راکد است و قیمت ارزهای بین‌المللی رو به پایین.» این جمله کوتاه را مصطفی خانزادی، کارشناس بازار ارز، در توصیف حال و هوای چهارراه‌استانبول می‌گوید، تا از آرامش بعد از طوفان این‌روزهای بازارها حکایت کند.

چرا رشد قیمت ارز ایران را گلستان نکرد؟ «یک وقتی چند اقتصاددان بودند که سرقیمت ارز همیشه با ما چانه می‌زدند. مثلاً می‌گفتند اگر دلار از ۳۸۰۰ تومان بشود ۴۲۰۰ تومان، تمام ایران گلستان می‌شود و می‌گفتند اگر دلار ۴۲۰۰ تومان شود، صادرات ما دو برابر می‌شود. به هر حال ما برای آنها احترام قائلیم و اما نباید فقط یک بعد داستان را ببینیم.

بازار داغ خرید و فروش کارت سوخت صحت دارد؟ در دولت نهم بود که سهمیه‌بندی بنزین و کارت‌های سوخت به میان آمد و مدتی مورد استفاده قرار گرفت. هرچند با گذشت زمان با اما و اگرها روبه‌رو و به مرور زمان کارت‌ها بلااستفاده شد اما قرار است این روزها کارت‌های سوخت دوباره احیا شوند.

سیل نقدینگی در راه است محمد طبیبیان، اقتصاددان در پستی تلگرامی یادآور شده است که حجم نقدینگی در سال ۱۳۴۰ در حدود پنج‌هزار و ۶۰۰میلیاردتومان بوده است و در ادامه برآوردهای او نشان می‌دهد که امسال این شاخص به ۱۸۳۷هزارمیلیاردتومان می‌رسد. پیش‌تر عبدا...

شعاع معافیت‌های ارزی بیشتر می‌شود به گزارش دنیای اقتصاد، وزارت صنعت، معدن و تجارت گروه جدید معاف از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی را اعلام کرد. بر اساس فهرست چهارمی که از سوی این وزارتخانه به بانک مرکزی ارسال شده، ۵۹ردیف کالای دیگر از پرداخت مابه‌التفاوت دلار رسمی و نیمایی معاف شد.

نظر کارشناسان درباره وضع چهار بازار خودرو، مسکن، طلا و لوازم خانگی نمایشگاه‌های خودرو این روزها خلوت‌تر از هر زمانی است؛ نه مشتری می‌آید و نه مشتری می‌رود و بازار خالی از خریدار و فروشنده است. عکس این وضع را خودروسازانی تجربه می‌کنند که به محض اعلام پیش‌فروش با انبوه متقاضیان روبه‌رو می‌شوند.

خطر تصادف با سیب؛ آهسته برانید! (+تصاویر) شهرستان سلماس به عنوان یکی از مناطق مهم تولید سیب درختی در سطح استان و کشور مطرح است اما امسال باغداران این شهرستان سیب را به جای جعبه‌گیری و دپو در سردخانه، به صورت زیردرختی به فروش رساندند.

۳۱۴ گام اصلاحی برای کسب وکار به گزارش دنیای اقتصاد، براساس گزارش کسب‌وکار ۲۰۱۹ بانک جهانی، در فاصله دوم ژوئن ۲۰۱۷ تا اول ماه مه ۲۰۱۸، تعداد ۳۱۴ مورد اصلاح رویه برای سهولت انجام کسب‌وکار در کشورهای گوناگون جهان صورت گرفته و ۱۲۸ اقتصاد جهان پیشرفت‌های قانونی قابل‌توجهی داشته‌اند.

کوپن با نقش جدید کی روی صحنه می‌آید؟ اخیرا زمزمه‌های بسته حمایتی دولت را از گوشه و کنار می‌شنویم. در راستا بسته‌های حمایتی، کارمندان و بازنشستگان هم مشمول این طرح می‌شوند.

لشکر پوشاک ترکیه‌ای در ایران ۲۸ برند ترکیه سالانه به شکل رسمی یا قاچاق ۴ میلیارد دلار پوشاک وارد بازار ایران می‌کنند حضور گسترده و روز‌افزون انواع برندهای پوشاک ترک در ایران امری غیرقابل انکار است.

حال و روز تولید به روایت آمار حکایت مرکز آمار از افزایش ۱۷،۷ شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در مقایسه با فصل گذشته  به گزارش ایسنا، دیروز مرکز آمار گزارشی را منتشر کرد مبنی بر اینکه قیمت تولید در بخش صنعت در مقایسه با یکسال گذشته، گرانتر شده است.

گرانی نرخ ارز و تورم بازار ایران چه تاثیری بر برندبازها گذاشته است؟ تی‌شرت «پولو»یش را می‌پوشد روی شلوار «دیکیز»ش. گرمکن «آندر آرمور»ش را به تن و کفش‌های «سالمون»ش را پایش می‌کند و کوله «آمریکن توریستر»ش را هم بر می‌دارد. ساعت «تونینو»یش را به دست چپ و دستنبد «دی اند جی»ش را به دست راست می‌اندازد.

اصلاح رانتی که به نفع مردم شد رانت عظیمی که طی هفت سال گذشته به‌ دلیل اختلاف نرخ خوراک تحویلی تنها به واحدهای پتروشیمی، پالایشگاه‌ها و تولیدکنندگان فولاد می‌رسید، با مصوبه دولت برای اصلاح نرخ خوراک به مردم و تولیدکننده‌های خرد بازمی گردد.

بانک‌ها روزانه هزار میلیارد تومان نقدینگی تزریق می‌کنند استاد اقتصاد دانشگاه مازندران اظهار کرد: این بیماری بانکی که در حال مزمن‌تر شدن است را نمی‌توان در شرایط تحریم‌های امریکا علیه ایران حل کرد زیرا در شرایط بحران، اولویت دولت‌ها مدیریت بحران است نه اصلاح ساختارها.

۱۲۳۴۵آرشیو
ابوالقاسم حکیمی‌پور,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
دلایل کاهش خرید مردم,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
اقتصاد غیررسمی ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
طرح پیمان‌ سپاری ارزی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
بسته حمایتی دولت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
بازار ارز,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
افزایش قیمت دلار,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
کارت سوخت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
نقدینگی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
واردات کالا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
بازار خودرو,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
سیب درختی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
کسب و کار,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد جهان
بسته حمایتی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
پوشاک ترک,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
تولیدات صنعتی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
برندبازها,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
زهرا کریمی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
شاید از دست داده باشید
درمان سندرم حاد تنفسی با کشف یک مهار‌کننده جدید
کارت ملی، کارت بانکی و سیم‌کارت به‌ نام برای خرید ارز الزامی شد
۵ کشته و ۲ مجروح در سانحه رانندگی محور خمین-الیگودرز
گزینه‌های سرپرستی شهرداری تهران اعلام شدند
متفاوت ترین کارت دعوت به عروسی (+عکس)
ما را احمق فرض کرده‌اند/ پول‌های جام جهانی کجاست؟
تقی‌زاده خامسی رفت/کلایی سرپرست شهرداری مشهد شد
هر کیلو برنج هندی ۸۰۰۰ تومان/ برنج پاکستانی ۸۵۰۰ تومان
دست مردم در ایام تحریم در جیب یکدیگر است
اعلام رسمی سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹
حدود ۱۶درصد ایرانی های بالای ۱۵ سال کمر درد دارند
قطعه‌سازان به رییس‌جمهوری نامه نوشتند
پیروزی ذوب آهن در دیدار معوقه لیگ برتر والیبال بانوان
علی ضیا: من مجری هستم نه صدا خفه‌کن
پرداخت «حقوق» آبان ماه بازنشستگان کشوری همراه با «بسته حمایتی دولت»