صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش اقتصادی

گزارش اقتصادی

سرپوش - گزارش اقتصادی

گردش مالی روزانه يك ميليارد تومانی هر سايت‌ شرط ‌بندي هر چند حضور در سايت‌هاي شرط‌بندي براي بسياري از طرفداران فوتبال صرفا جنبه تفريح و سرگرمي دارد و بخش زيادي از اين افراد، مبلغ محدودي را براي اين تجربه به حساب اين سايت‌ها واريز مي‌كنند اما بر خلاف تصور ابتدايي، آنچه كه در پشت پرده اين سايت‌ها اتفاق مي‌افتد يك تفريح و سرگرمي ساده نيست و فضايي قابل تو

حذف صفر از پول ملی چه اسکناس‌هایی را از رده خارج می‌کند؟ حذف صفر پول ملی برخی اسکناس‌ها را از رده خارج می‌کند. در حال حاضر ۱۰ نوع اسکناس در ایران وجود دارد که تعدادی از آنها به علت عدم استفاده، چاپ نمی‌شود. به گزارش رویداد۲۴، موضوع حذف صفر از پول ملی در دولت تصویب شد و لایحه آن برای بررسی و تصویب به مجلس ارسال شد.

پایان رویای حذف یارانه سه دهک : یارانه نزدیک به ۵ میلیون نفر از دهک‌های پردرآمد حذف شده است اما حذف سه دهک یعنی حذف حدود ۳۰ میلیون نفر. باید مجلس در این زمینه تصمیم‌گیری کند که با وضعیتی که از دهک ها وجود دارد به سمت حذف سه دهک برویم یا خیر؟ اگر فرض شود این سه دهک را به راحتی می‌توان حذف کرد، تصور ساده‌ای است.

اخاذی از مردم با وعده بیمه ۱۰۰ درصدی فعالیت افراد و شرکت‌هایی که با وعده‌های دروغین ارائه خدمات بیمه‌ای، از مردم پول دریافت می‌کنند، ادامه دارد.

آیا حذف ۴ صفر در هزینه های چاپ اسکناس کشورصرفه جویی ایجاد می کند؟ هر قطعه اسکناس چقدر آب می خورد و  آیا حذف ۴ صفر  در هزینه های چاپ اسکناس  کشورصرفه جویی ایجاد می کند؟

چقدر درآمد داری؟ از کدام دهکی؟ دهک‌های بالا... دهک‌های پایین... دهک میانی... این کلمات را بارها و بارها از دهان مدیران اقتصادی ایران شنیده‌اید اما آیا شما می‌دانید که در کدام دهک و طبقه مالی قرار دارید؟ آخرین فرمول دسته‌بندی دهک‌ها مربوط به‌ سال۹۶ است و براساس شاخص درآمد تعیین شده است.

زیر خط بقا  تورم مواد غذایی با ورود به اولین ماه تابستان رکورد زد. بر اساس گزارش‌های رسمی، در تیر سال جاری، تورم سالانه مواد غذایی از ۶۰درصد و تورم نقطه به نقطه از مرز ۷۲درصد عبور کرد.

مهاجرت نوع ۲ در بازار مسکن مهاجرت محسوس گروهی از متقاضیان خرید مسکن از پایتخت به شهرهای اطراف، یک پیام مرتبط با تحولات اخیر در بازار معاملات ملک مخابره کرد.

نقش بانک‌ها در اقتصاد ایران و آمریکا ترازنامه بانک مرکزی در سال ۹۶ سه نشانه از حال اقتصاد ایران دارد. نشانه اول، هاله ارزی است. در سال ۱۳۹۶، کل بدهی‌های بانک مرکزی حدود ۲۸ درصد افزایش یافته که نقش اول در رشد این بدهی‌ها، متعلق به جزء «بستانکاران موقت به ریال» است.

روزنامه شرق: دولت روحانی بودجه دولت سیزدهم را پیش خور می‌کند روزنامه شرق امروز در گزارشی از پیش خور شدن منابع دولت سیزدهم توسط دولت حسن روحانی خبر داد. به گزارش شرق در شماره امروز خود نوشت: دولت برای جبران کسری بودجه خود از آینده قرض می‌گیرد.

سبد معاش از مرز ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گذشت/ در تیر ماه، هزینه‌های زندگی ۶۲۲ هزار تومان زیاد شد! هزینه‌های خانوار در تیرماه مرز ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پشت سر گذاشته است؛ این هزینه‌ها، نسبت به سبد معاش ۳ میلیون و ۷۵۹ هزار تومانیِ اسفند ماه، از دوبرابر هم بیشتر شده است. فقط در ماه خرداد، هزینه‌های زندگیِ خانوار ۶۲۲ هزار تومان زیاد شده است.

اقتصاد ایران تاوان نیم قرن تورم را با اصلاح پولی می‌پردازد با تصمیم هیات دولت، روند حذف ۴ صفر از پول ملی کلید خورد. تاوان نیم‌قرن تورم موجب شد تا با یک واقعیت روبه‌رو شویم: اسکناس‌های رایج با وجود بزرگی‌شان و حتی تبدیل غیررسمی ریال به تومان، در برابر تورم انباشته، کارآیی خودشان را از دست داده‌اند. حذف ۴ صفر شوکران این تورم است.

جزئیات حذف ۴ صفر پول ملی/ واحد پول تومان و ۱ تومان معادل ۱۰۰ ریال می‌شود؛ اجرای طرح پس از تصویب مجلس دولت درحالی امروز به کلیات لایحه پیشنهادی بانک مرکزی برای حذف ۴ صفر رأی مثبت داد که این لایحه از چند ماه قبل در دولت درحال بررسی بوده و به‌زودی جزئیات آن در دولت بررسی و تصویب خواهد شد و پس از آن با تصویب نهایی مجلس اجرایی می‌شود.

ارزش واقعی یارانه ها به ٨هزارتومان رسیده است/ بازندگان و برندگان پرداخت یارانه‌های غیرهدفمند چه کسانی بودند؟ تصمیم‌گیری درباره حذف سه دهک پر درآمد ازمیان فهرست۷۸ میلیون نفری گیرندگان یارانه، نه به منظور تقویت منابع درآمدی بودجه در سال‌جاری، بلکه به عنوان یک راهبرد اساسی در توزیع منصفانه و عادلانه منابع یارانه‌ها، خیلی پیش از اینها باید اتخاذ می‌شد. دولت اینک می‌خواهد این تصمیم مهم را اجرا کند.

اتفاق غير منتظره در نظام بانكی نظام بانكي ايران روزهاي سختي را سپري مي‌كند. تحريم‌هاي خارجي از يك سو و دخالت‌هاي غيرمسوولانه برخي از نهادهاي دولتي و عمومي در سال‌هاي گذشته در تاسيس و اداره بانك‌هاي متعدد و ناكارآمد از سوي ديگر ضربات مهلكي را بر نظام بانكي وارد كرده است.

آپارتمان‌های وحشت متری ١٣ میلیون تومان! در منطقه۲۲ پایتخت خبری از بافت فرسوده و خانه‌های قدیمی نیست. آن‌جا ساخت‌وساز‌های جدیدی دارد که در سال‌های گذشته خیلی‌ها را جذب کرده. شهرک‌هایی با برج‌های سربه فلک کشیده، چشم‌انداز زیبا و نمایی مدرن که ظاهرشان از ایمنی و استانداردسازی خبر می‌دهد.

چه کالاهایی از‌سفره مردم حذف شد؟ از اوایل سال گذشته با افزایش شدید قیمت كالاهای اساسی، به‌تدریج قدرت خرید بیشتر مردم كاسته شد و بررسی‌ها بیانگر آن است كه هم‌اكنون برخی مواد غذایی در سفره اقشار متوسط رو به پایین، دیگر یافت نمی‌شود و مصرف برخی دیگر از مواد غذایی هم به‌شدت كاهش یافته است.

آيا رصد تراكنش‌ها منجر به شفافيت مالياتی می شود؟ «فرار مالياتي»؛ واژه‌اي آشنا كه در سخنراني‌هاي مقامات و اقتصاددانان به آن اشاره مي‌شود و در آذر سال ۹۶ از سوي رييس وقت سازمان امور مالياتي ميزان آن بين ۱۴تا ۳۰ هزار ميليارد تومان اعلام شد كه اگر راهكاري براي مقابله آن انديشيده شود بدون ترديد مي‌تواند بخشي از كسري بودجه دولت و وابستگي اقتصاد به درآم

احمدی‌نژاد دولت بعد را گروگان گرفت/ تکان‌دهنده‌ترین جهش در واردات کالاهای لوکس و تجملی اتفاق افتاده است استاد دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید: از سال ۱۳۸۴ که این آقا مسئولیت را به عهده گرفت بااینکه طرفدارانِ بسیار افراطی داشت که هیچ منطقی را نمی‌پذیرفتند اما حتی آن افراطی‌ها هم پذیرفته بودند که در فاصلهٔ ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ وابستگیِ اقتصاد ایران به نفت خام فروشی جهش پیداکرده و وابستگیِ بودجهٔ دولت به درآمدها

کوچ کارتهای بازرگانی اجاره‌ای از واردات به صادرات کارتهای بازرگانی یکبارمصرف، به عنوان مهمانی ناخوانده‌ چند سالی است در اقتصاد ایران جا خوش کرده‌اند، در حالیکه تا قبل از نوسانات ارزی، حضورشان در واردات بود و اکنون صادرات را نشان کرده‌اند.

۱۲۳۴۵آرشیو
ترويج شرط‌بندی در بين جوانان ايرانی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
حذف صفر از پول ملی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
علی ربیعی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
اخاذی با وعده بیمه,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
چاپ اسکناس,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
دهک‌های طبقاتی ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
موادغذایی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
بازار مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
اقتصاد ایران و آمریکا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
دکتر حسن روحانی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
تورم در ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
اقتصاد ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
حذف صفرها پول ملی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
ارزش واقعی یارانه ها,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
بانك مركزی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
آپارتمان‌های تهران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
گرانی کالاهای اساسی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
فرشاد مومنی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
کارت های بازرگانی یکبارمصرف,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
شاید از دست داده باشید
چین کارمند کنسولگری انگلیس در هنگ کنگ را آزاد کرد
وزیر اطلاعات: ترامپ از تحریم ایران چیزی به دست نمی‌آورد/ اگر تدابیر دولت نبود، قیمت‌ها ۸ برابر می‌شد!
همتی: امید به بهبود شرایط نسبت به ۶ ماه پیش فزونی یافته است
سی بی اس: تحریم های ترامپ، زندگی مردم ایران را نشانه گرفته است
کدام VPN اطلاعات کاربران را دزدید؟!
خط و نشان پلیس برای لیدرها/ تخلف روی سکوها یقه مدیران را می‌گیرد
معرفی ۵ پرونده جدید تخلف ارزی دارو به مراجع قضایی در ٢ هفته گذشته/ دپوی داروی مورد نیاز تا سه ماهه نخست ٩٩
حمله موشکی به جنوب دمشق/ نتانیاهو: مانع حمله نیروهای ایرانی و شبه‌نظامی به اسرائیل شدیم
حضور قطعی پورعرب و لولایی در «چند می‌گیری گریه کنی ۲»/ الناز شاکردوست حضور ندارد
درباره به دنیا نیامدن
نان خورها اضافه شده‌اند!
دهکده آبی طلبکاران
فارغ‌التحصیلان کدام رشته بیکار ترند؟
آغاز اجلاس گروه هفت در فرانسه
کنایه علی ضیا به ژن خوب کار دستش داد