صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش اقتصادی

گزارش اقتصادی

سرپوش - گزارش اقتصادی

بيكاری نفتكش‌ها نرخ حمل محموله‌هاي نفتي به دليل نگراني از عواقب سياسي و اقتصادي همكاري با كشورهاي تحريم شده همچنين تخطي از قوانين واشنگتن افزايش يافت.

انتشار اوراق مالی در شرایط فعلی با اقتصاد ایران چه می‌کند شاید زمانی که دولت برای نگارش بودجه ۹۸ پیش‌بینی فروش ۱.۵ میلیون بشکه در روز را داشت، هیچ‌گاه تصورش را هم نمی‌‎کرد این عدد در سال ۹۸ به زیر ۵۰۰ هزار بشکه و در برخی روزها به ۳۰۰هزار بشکه برسد. همین تحلیل اشتباه سبب شد خرج دولت بیش از دخلش شود.

لوازم التحریرهای لاکچری؛ از مداد نوک‌طلا تا دفترچه نیم‌میلیونی خودنویس‌هایی که در بدنه‌شان پوکه فشنگ جنگ جهانی کار شده یا مداد نوکی‌‏هایی با نوک طلا پدیده‌های جالب بازار نوشت‌افزار تهران است. بازار لوکسی که در آن دفترچه‌های ‏مشق نیم‌میلیون تومانی پیدا می‌شود و قیمت برخی اقلام آن به اندازه یک مترمربع خانه در ولنجک و ‏زعفرانیه است.

خانوارهای ساکن در تراز منفی شکاف درآمد و هزینه ۶ دهک درآمدی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در جهت منفی حرکت کرد و تنها وضعیت ۳ دهک بهبود یافت و وضعیت دهک پنجم نیز تغییر خاصی نکرده است.

درجه انجماد در بالادست مسکن بررسی تازه‌ترین آمار مربوط به استفاده از تسهیلات خرید مسکن در سال جاری نشان می‌دهد درجه انجماد در بازار بالادست بخش مسکن به بالاترین حد رسیده است.

حقایقی تلخ درباره قطار و حمل و نقل ریلی در ایران قطار تقریبا گزینه فراموش شده مسافرت در ایران است و شرکت‌های ریلی از ریزش ‏سالانه حدود ۱۰ تا ۲۰‌درصدی مسافران‌شان می‌گویند.

معرفی آزادترین اقتصادهای جهان موسسه تحقیقاتی «فریزر» در گزارش سالانه خود که به‌تازگی منتشر شده است، اقتصاد ۱۶۲ کشور را براساس داده‌ها و ارکان ثابتی که همه‌ساله مدنظر قرار می‌دهد، بررسی کرده و میزان همخوانی اقتصاد این کشورها را با ارکان آزادی اقتصادی مطابقت داده و تعیین کرده است.

کلید مسکن کم‌درآمدها کلید ساخت و تامین مسکن کم‌درآمدها با هدف ارائه راهنمای تجربی به شهرداری‌‌ها، معرفی شد.

شهریور گران تر از مرداد معاون اقتصادی استاندار: در یک ماه اخیر، ۱۶ کالا افزایش‌قیمت و ۲۰ کالا کاهش‌قیمت داشته است. اتفاقی که در هفته‌های اخیر افتاده، افزایش قیمت شیرخشکی است که به توصیه پزشک به بچه‌ها می‌دهیم. ما مجبوریم هفته‌ای شش قوطی شیرخشک بخریم، قبلا که هر قوطی ۲۸هزارتومان بود، هفته‌ای ۱۶۸هزارتومان هزینه می‌کردیم.

کاهش ۱۲.۵ درصدی گردش مالی بازار مسکن در ۵‌ ماه امسال نسبت به پارسال/ کوچ نقدینگی به مناطق ارزان و جنوبی شهر مردادماه امسال نقطه عطفی در تعیین تکلیف بازار مسکن به شمار می‌رود. به‌نظر می‌رسد تحولات تابستان امسال تا حدودی تکلیف آینده این بازار را روشن می‌کند.

طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی تا پایان سال اجرایی می‌شود/ واگذاری مدیریت پایانه‌های مرزی به وزارت راه و شهرسازی اسلامی گفت: مقدمات اجرایی طرح مالیات از خانه های خالی آماده شده است و امیدواریم تا پایان سال به مرحله اجرایی برسد.

روند صادرات محصولات غیر نفتی؛ صادرات به قیمت انرژی! «۶۰ درصد صادراتمان با ۱۰۰ سال پیش تفاوتی نکرده؛ همچنان مصرف کننده کالاهای اروپایی هستیم»، این اظهارنظر یکی از پژوهشگران اقتصادی است که چند روز پیش در قالب ویدئویی در رسانه‌ها منتشر شد. محمد بحرینیان گفت: «ما مدرنیته را از طریق مصرف شناخته‌ایم و نه تولید».

تماس متفاوت با واسطه‌های ملکی محتوای مکالمات تلفنی فروشنده‌های مسکن با واسطه‌های بازار تغییر کرد.

آمار عجیب زنگنه به رئیس جمهور/گازرسانی ۷۹ درصدی به روستاها چطور ۸۴ درصد شد؟ سوال اینجاست که چرا وزیر نفت در حالی که میزان بهره مندی جمعیت روستایی ایران از نعمت گاز و دسترسی به شبکه سراسری گاز کشور ۷۹ درصد است، این رقم را ۸۴ یا ۸۵ درصد عنوان می کند. آیا در نوع محاسبات وزیر نفت با محاسبات شرکت ملی گاز و مردم تفاوتی وجود دارد؟

تخلفات مالی با سرپوش قانون؟ در هفته‌های اخیر، ۱۹ ماده از ۳۳۱ مواد کتاب اول این ابرقانون که مربوط به قراردادهای تجاری است، در صحن علنی مجلس تصویب شد؛ موادی‎ که به گفته کارشناسان به نهایت شتاب‌زدگی و به ‌نظر با مشاوره‌های نادرست از سوی برخی ذی‌نفعان به تصویب رسیده و دست متخلفان را در آینده برای کلاهبرداری، پول‌شویی و فرار مالیا

گردش مالی روزانه يك ميليارد تومانی هر سايت‌ شرط ‌بندي هر چند حضور در سايت‌هاي شرط‌بندي براي بسياري از طرفداران فوتبال صرفا جنبه تفريح و سرگرمي دارد و بخش زيادي از اين افراد، مبلغ محدودي را براي اين تجربه به حساب اين سايت‌ها واريز مي‌كنند اما بر خلاف تصور ابتدايي، آنچه كه در پشت پرده اين سايت‌ها اتفاق مي‌افتد يك تفريح و سرگرمي ساده نيست و فضايي قابل تو

حذف صفر از پول ملی چه اسکناس‌هایی را از رده خارج می‌کند؟ حذف صفر پول ملی برخی اسکناس‌ها را از رده خارج می‌کند. در حال حاضر ۱۰ نوع اسکناس در ایران وجود دارد که تعدادی از آنها به علت عدم استفاده، چاپ نمی‌شود. به گزارش رویداد۲۴، موضوع حذف صفر از پول ملی در دولت تصویب شد و لایحه آن برای بررسی و تصویب به مجلس ارسال شد.

پایان رویای حذف یارانه سه دهک : یارانه نزدیک به ۵ میلیون نفر از دهک‌های پردرآمد حذف شده است اما حذف سه دهک یعنی حذف حدود ۳۰ میلیون نفر. باید مجلس در این زمینه تصمیم‌گیری کند که با وضعیتی که از دهک ها وجود دارد به سمت حذف سه دهک برویم یا خیر؟ اگر فرض شود این سه دهک را به راحتی می‌توان حذف کرد، تصور ساده‌ای است.

اخاذی از مردم با وعده بیمه ۱۰۰ درصدی فعالیت افراد و شرکت‌هایی که با وعده‌های دروغین ارائه خدمات بیمه‌ای، از مردم پول دریافت می‌کنند، ادامه دارد.

آیا حذف ۴ صفر در هزینه های چاپ اسکناس کشورصرفه جویی ایجاد می کند؟ هر قطعه اسکناس چقدر آب می خورد و  آیا حذف ۴ صفر  در هزینه های چاپ اسکناس  کشورصرفه جویی ایجاد می کند؟

۱۲۳۴۵آرشیو
بيكاری نفتكش‌ها در کشور,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
اقتصاد ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
التحریرهای لاکچری,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اصناف و قیمت
وضعیت خانوار شهری در سال 98,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
وضعیت بازار مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
قطار,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
آزادترین اقتصادهای جهان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد جهان
مدیریت بازار اجاره در تهران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
قیمت کالاهای اساسی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
کاهش گردش مالی در بازار مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
محمد اسلامی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
صادرات محصولات غیر نفتی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
بازار مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
بیژن نامدار زنگنه,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
مجلس شورای اسلامی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
ترويج شرط‌بندی در بين جوانان ايرانی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
حذف صفر از پول ملی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
علی ربیعی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
اخاذی با وعده بیمه,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
چاپ اسکناس,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
شاید از دست داده باشید
اعلام جرم فدراسیون جودو علیه سرمربی اسبق تیم ملی به دادستان کل کشور
ورود ابرستاره‌های زن به رقابت اسکار
هاشمی‌طبا: سرانجام FATF را هم می‌پذیریم
چالش کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی/در ۶ ماه آینده چه اتفاقی باید بیفتد؟
اعتراف پسر ۱۷ ساله به قتل ۲ زن در خانه فساد
تب تند رقابت در بازار موبایل
ذوالفقار نسب: تیم ملی مقابل بحرین بی‌برنامه بود/ ۹۰ دقیقه بدون انعطاف
تکذیب سهمیه بندی کارت‌های سوخت شخصی
ماجرای جنایت مسلحانه نقابدار اجاره ای!
سوءظن بی‌پایان به وزیر!
لغو دستور دیوان عدالت درباره اساتید دانشگاه آزاد
هیجان فروش در بورس تهران
زیگزاگ در سیاست تعطیلاتی
مصوبه پایان عدالت آموزشی!
شش گلوگاه اقتصاد سال ۹۸