چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
۱۲:۵۵ - ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۱۴۷۲
صنعت و معدن

موتور ویبره ایرانی

تولید کننده ایرانی دو دهه است که شروع به تولید موتور ویبره ایرانی کرده است که از لحاظ کیفیت قابل رقابت با برندهای خارجی است. اما بهترین برندهای ویبره بدنه در ایران کدامند؟ در بین برندهای ایرانی ویبراتور، نشان ویبریران و پیلسا موتور یا پارسیان موتور سابق دارای سابقه و کیفیت کالا است. 

آشنایی با برند پیلسا موتور

یکی از معتبرترین برندها در زمینه ای تولید موتور ویبره ایرانی است. پیلسا موتور در سال ۱۳۸۵ با اتکا به متخصصین مجرب و با تجربه به منظور ارائه کالای کاملا ایرانی تاسیس شد.

طراحی ویبراتور پیلسا مطابق با استانداردهای اروپایی و جهانی است. از ویژگی های منحصربفرد آن کیفیت بالای سیم استفاده شده در سیم پیچی محصول است. متریال اجزای سازنده ویبره ایرانی pilsa از نوع مرغوب و با دقت بالایی انتخاب شده است.  

صنعت و معدن, موتور ویبره ایرانی, آشنایی با برند پیلسا موتورموتور ویبره ایرانی

قطعات استفاده شده در ساختار موتور ویبره از بهترین نوع چدن نشکن یا همان داکتایل است. علاوه بر این برای سایزهای کوچکتر از جنس آلومینیوم می باشد. سایر قطعات مانند شفت از مرغوبترین فولادهای تولید شده در کشور عزیزمان ایران می باشد.

حداکثر نیروی گریز از مرکز محصولات پیلسا در ویبره های ۱۵۰۰ دور حداکثر۶۵۰۰ کیلوگرم، در ویبراتور ۳۰۰۰ دور ۸۰۰۰ کیلوگرم و در ویبره بدنه ۱۰۰۰ دور ۳۰۰۰ کیلوگرم است. بر این اساس ویبراتور صنعتی پیلسا در زمینه های متنوع مانند مواد غذایی، صنعت پلیمر، موزائیک سازی، دارو، آزمایشگاه ها، صنعت معدن، ساخت و ساز و غیره کاربرد دارد.

گارانتی که توسط شرکت فنی مهندسی پیلسا موتور تولیدکننده انواع ویبراتور بدنه ارائه می شود به مدت ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش است.

آشنایی با برند ویبریران

از تولید کنندگان ویبره صنعتی در تبریز می توان شرکت لرزه صنعت سهند با نشان ویبرایران را نام برد. این شرکت در سال ۱۳۸۰ تاسیس گردید. با داشتن تجربه و توان علمی انواع ویبراتورهای کارگاهی، صنعتی و آزمایشگاهی را با کیفیت مناسب بنا به نیاز صنعتگران تولید می کند. انواع محصولات تولیدی این شرکت در دورهای ۱۰۰۰، ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ دور و در رنج های توانی از ۰.۲۵ تا ۱۰ کیلو وات است.

گارانتی ویبراتور از زمان تاریخ تحویل شرکت به مدت یک سال یا معادل ۱۵۰۰ ساعت است.  

موتور ویبره خارجی, رید موتور ویبره ایرانی, ویبراتورموتور ویبره خارجی و ایرانی

آیا موتور ویبره ایرانی برای کار من مناسب است یا موتور ویبره خارجی؟

در خرید هر کالایی گارانتی و خدمات پس از فروش از اهمیت بالایی برخوردار است. از این نظر تامین قطعات ویبراتور ایرانی با یک تماس تلفنی میسر است. در کارگاه های  که استفاده زیادی از ویبراتور می شود مقرون به صرفه است که از برند ایرانی استفاده شود تا در تعویض و تامین قطعات دچار مشکل نشوند. علاوه بر این در کمترین زمان، ارائه دهنده خدمات پس از فروش است و گارانتی واقعی اجرایی دارد.

برخی از موتور ویبره های وارداتی فاقد خدمات پس از فروش و گارانتی است و مصرف کننده برای تعمیرات هزینه را خود متحمل می شود. علاوه براین خریدار برای پیدا کردن قطعات به منظور تعویض و تعمیرات به مشکل بر می خورد.

معیار دیگری که برای خریداران هر کالای دارای اهمیت بسیار است میزان هزینه ای است که باید بپردازند. قیمت موتور ویبره با توجه به کیفیتی که برندهای ایرانی دارند نسبت به محصولات مشابه خارجی ارزان قیمت تر است. دلیل این امر این است که در تولید ویبره، عمده از مواد داخلی استفاده می شود. بنابراین کمتر تحت تاثیر نوسان قیمت ارز و افزایش هزینه کمرگ قرار می گیرد.

آنچه در خرید موتور ویبره ایرانی باید به آن توجه کنید

ویبراتور باید ساختار و بدنه محکم و عایق بندی شده، داشته باشد که در برابر گردو غبار و ضربه نفوذ ناپذیر و مقاوم باشد. 

قابلیت تنظیم لنگ ها یا نیروی گریز از مرکز از صفر تا حداکثر ظرفیت خود را داشته باشد. تا در صورت نیاز به ضربه های پایین تر بتوان آن را تنظیم و استفاده کرد. این امر از نظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است زیرا مصرف کننده می تواند رنج بالای از نیروی گریز از مرکز بر واحد کیلوگرم را خریداری کند و براساس نیاز درتولید ضربه های پایین تر نیزاستفاده کند.

بلبرینگ ها همواره در حین کار در معرض ضربه قرار دارند. در نتیجه ویبره بدنه به نوعی باید طراحی شود تا جای که بلبرینگ ها قرار دارد از ضربه های متوالی در امان باشد.

در موتور ویبره ها وزنه بالا گریس کاری الزامی است پس در هنگام خرید موتور ویبره از راحتی مکان گریس خور ویبره مطمئن شوید.

از دیگر نکاتی که در خرید به آن باید توجه کرد میزان ضربه ویبراتور است. نیروی محرک موتور بر اساس وزن ماشین های صنعتی و مواد روی آن تعیین می شود. با توجه به این معیارها میزان ضربه براساس کیلوگرم تعیین می شود. البته برای کاهش هزینه ویبراتور ضربه بالا بگیرید زیرا لنگ ها قابل تنظیم هستند و می توان شدت ضربه را کم کرد.

تعیین دور ویبراتور در هنگام خرید، بستگی به میزان نیاز شما برای دامنه نوسان دارد. ویبره های سه هزار دور دامنه جابه جایی ریز با ضربه های سریع دارد. ویبراتور هزار و پانصد دور از دامنه حرکت و ضربه متوسط برخوردار هستند. و در نهایت ویبره بدنه هزار دور دامنه حرکت بزرگتر با ضربه ای کند تر را شامل می شود. هر کدام با توجه به تولید میزان دامنه حرکت و شدت ضربه در صنعت کاربرد دارند.

 به طور مثال میز ویبره، هاپر، سیلو ویبراتور در ۳۰۰۰ دور، خشک کن ماسه و شن و آبگیری در ۱۵۰۰ دور، صفحه های انتقال و ارتعاشی در ۱۰۰۰ دور کاربرد دارند.

انواع موتور ویبره ایرانی

براساس میزان ولت برق شبکه مصرفی ما دو نوع ویبره بدنه داریم. موتور ویبره تک فاز و دومی موتور ویبره سه فاز ویبراتور تکفاز در چهار رنج نیروی گریز از مرکز ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ کیلوگرم سه هزار دور پرکاربرد هستند. اگر برق شبکه مصرفی کارگاه شما ۲۲۰ ولت باشد ناچار هستید از ویبره تک فاز استفاده کنید. در حالی که ویبراتور سه فاز با برق ۳۸۰ ولت کار می کند. البته این نکته را در نظر بگیرید که ویبراتور تک فاز نسبت به ویبراتور سه فاز برق مصرفی بالاتری دارد.

روش انتخاب موتور ویبره چگونه است؟

برای انتخاب صحیح و مناسب موتور ویبره باید دو فاکتور مهم را در نظر بگیرید.

قبل از خرید موتور ویبره شما میزان سرعت یا دور موتور rpm و همچنین مقدار نیرو یا ضربه kg را مشخص کنید. تعیین درست دو فاکتور ذکر شده باعث انتخاب یک موتور ویبره مناسب در کارگاه صنعتی است. یک انتخاب درست منجر به کاهش هزینه های استهلاک و بهره وری در زمان انرژی می شود. علاوه بر این باعث کارکرد درست موتور ویبره و بالا رفتن راندمان کاری می شود.

روش نصب موتور ویبره به چه شکلی می باشد؟

با توج به این که ساختار و شکل دستگاه های صنعتی که از ارتعاش استفاده می کنند، تنوع بسیاری دارد. قبل از نصب ویبراتور باید به نوع دستگاهی که قرار است ویبره بدنه بر روی آن نصب شود توجه کنید. به طور مثال نصب موتور ویبره بر روی قالب بتن بسیار متفاوت تر از نصب بر روی سرند می باشد. 

بنابراین محل نصب ویبراتور حالت های متفاوتی در نحوه بیته شدن موتور ویبره به وجود می آورد.

برای انتخاب و نصب صحیح موتور برای دستگاه صنعتی خود، کارشناسان مجرب آوید صنعت بصورت تمام وقت آماده پاسخگویی به نیاز مشتریان می باشند.

شرکت آوید صنعت avidsanat.ir تامین کننده انواع موتور ویبره ایرانی با مناسب ترین قیمت است. ارسال سریع با یک تماس به سراسر کشور و تحویل سفارش در کمترین زمان ممکن از ویژگی های کار گروه ما می باشد.

  • 14
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش