شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۶۰۰۴۰

مهم‌ترین ایرلاین‌ها برای سفر به ترکیه کدام هستند؟

مهم‌ترین ایرلاین‌ها برای سفر به ترکیه

کشور ترکیه مقصد جذاب و پرطرفداری برای گردشگران ایرانیست. جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این کشور در کنار نزدیکی آن به کشور ما باعث شده تا شهرهای کشور ترکیه، مقصد محبوبی برای بسیاری از ایرانیان باشد. این کشور که از شرق دارای مرز مشترک با کشور ما، ایران، است؛ هرساله پذیرای گردشگران ایرانی زیادی است. با وجود اینکه امکان سفر زمینی به ترکیه نیز وجود دارد اما سفر هوایی پرطرفدارین روش برای سفر به ترکیه به حساب می‌آید. بسیاری از مسافران پیش از خرید بلیط هواپیما ترکیه، درباره‌ی بهترین و مهم‌ترین ایرلاین‌هایی که به ترکیه پرواز دارند، جست‌وجو می‌کنند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. در این نوشته به شما بهترین ایرلاین‌ها برای سفر به ترکیه را معرفی خواهیم کرد.

ایرلاین‌های ایرانی

با خرید بلیط هواپیما ترکیه از ایرلاین‌های ایرانی، می‌توانید با قیمت مقرون به صرفه‌ای از خدمات مناسب این ایرلاین‌ها بهره‌مند شوید. در ادامه به چند مورد از بهترین ایرلاین‌های ایرانی که به ترکیه پرواز دارند، اشاره خواهیم کرد.

ایران‌ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر(Iran Air)  یا هما (هواپیمایی ملی ایران) بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران است که محبوبیت فراوانی در میان مردم دارد. این ایرلاین قدیمی دارای ویژگی‌هایی همچون پرسنل حرفه‌ای، امنیت بالای پرواز و خدمات متنوع است. پروازهای این شرکت هواپیمایی به ترکیه به دو شهر استانبول و آنکارا به صورت رفت و برگشت و همچنین در دو کلاس اکونومی و بیزنس (هما کلاس)، انجام می‌گیرد. در پرواز با کلاس اکونومی، از قیمت ارزان‌تر بلیط‌ها و خدمات استاندارد و قابل‌ قبول پرواز استفاده خواهید کرد و در پرواز هما کلاس یا بیزنس کلاس از خدمات عالی و صندلی‌های درجه یک بهره خواهید برد.

ایران‌ایر برای سفر به ترکیه

ماهان‌ایر

شرکت هواپیمایی ماهان (Mahan Air) که تا به امروز، حدود سی سال از فعالیت آن می‌گذرد یکی از بزرگترین ایرلاین‌های ایرانیست. این شرکت هواپیمایی روزانه سه تا چهار پرواز در دو کلاس بیزنس و اکونومی به مقصد استانبول دارد. همچنین این ایرلاین پروازهایی به مقصد آنکارا نیز دارد. یکی از پرفروش‌ترین بلیط‌های ایرلاین ماهان، بلیط هواپیما تهران استانبول است. همگی این پروازها با هاپیماهای ایرباس انجام می‌گیرد.

بسیاری از افراد پروازهای ایرلاین ماهان را به دلیل خدمات و کیفیت مناسب پرواز، ترجیح می‌‌دهند. پروازهای این شرکت دارای خدمات متنوعی است؛ برای مثال شرکت هواپیمایی ماهان، یکی از مجهزترین کترینگ‌های انحصاری کشور را در اختیار دارد و کیفیت مرغوبی از غذاها را به مسافران ارائه می‌دهد. همچنین این ایرلاین دارای خدمات سفر به نوزادان و کودکان زیر ۲ سال، شامل ارائه‌ی سبد نوزاد و امکانات بهداشتی رایگان است که سفر را برای کودکان و والدینشان راحت‌تر می‌کند. شرکت ماهان همچنین خدمات مسافرتی متنوعی برای معلولین جسمی، نابینایان و ناشنوایان نیز ارائه می‌دهد.

قشم‌ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر( (Qeshm Airسی سال پیش با دو فروند هواپیما، فعالیت خود را آغاز کرد. این ایرلاین که اکنون پروازهای داخلی و خارجی بسیاری را به انجام می‌رساند، به صورت هفتگی پروازهایی به استانبول ترکیه دارد. بلیط‌های این ایرلاین نیز در دو کلاس اکونومی و بیزنس به فروش می‌رسد. بسیاری از مسافران به دلیل قیمت مناسب بلیط‌های شرکت هواپیمایی قشم‌ایر و خدمات باکیفیت آن، ترجیح می‌دهند بلیط هواپیما استانبول تهران و بلعکس را از این ایرلاین تهیه کنند.

همچنین ایرلاین‌های ایرانی دیگری همچون معراج، آسمان و ایران‌ایرتور نیز دارای پروازهایی به برخی شهرهای کشور ترکیه هستند. هرکدام از این ایرلاین‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که هنگام رزرو بلیط هواپیمای ترکیه باید به این موارد توجه کرده و بهترین گزینه را با توجه به بودجه‌ی خودمان و همچنین خدمات ارائه شده توسط ایرلاین‌ها، انتخاب کنیم.

ایرلاین‌های خارجی

بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند بلیط هواپیمای خود را از ایرلاین‌های غیرایرانی تهیه کنند. ایرلاین‌های ترکی گزینه‌های مناسبی هستند که دارای تعدد و تنوع بسیاری‌اند. در ادامه‌ی این نوشته تعدادی از مهم‌ترین ایرلاین‌های ترکی برای سفر از ایران به ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

ترکیش ایرلاینز

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) که بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور ترکیه به شمار می‌آید، در بیش از ۲۵۰ مسیر پروازی، مسافران را جابه‌جا کرده و از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی در سطح دنیا به شمار می‌آید. بلیط‌های این ایرلاین که از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین ایرلاین‌ها برای پروازهای ترکیه به ایران و بلعکس است در کلاس‌های مختلفی به فروش می‌رسد. پروازهای این هواپیمایی در سه کلاس کامفورت، بیزنس و اکونومی انجام می‌شود که هرکدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند. این تنوع در کلاس‌های پروازی یکی از مواردیست که توجه بسیاری از مسافران تور استانبول را به این ایرلاین جلب می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این ایرلاین، غذاهای سنتی و محلی ترکیه است که در منوی غذای پروازهای این ایرلاین قرار دارند و از غذاهای امپراتوری عثمانی الهام گرفته‌ شده‌اند. امکان حمل حیوانات خانگی، امنیت بالا، راحتی فضای کابین و صندلی‌ها و پرسنل حرفه‌ای از دیگر نکات مثبت این ایرلاین است. ترکیش ایرلاینز روزانه پروازهای زیادی از تهران به استانبول دارد. همچنین از شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز نیز پروازهایی به مقصد استانبول صورت می‌گیرد. پروازهای این ایرلاین از کیفیت بالایی برخوردارند اما به نسبت گران نیز هستند! به همین دلیل در صورتی که نگران صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر خود نباشید، پروازهای این ایرلاین برای شما ایده‌آل خواهد بود.

ترکیش ایرلاینز برای سفر به ترکیه

پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس (Pegasus)یکی دیگر از ایرلاین‌های خصوصی و معروف ترکیه است. قیمت ارزان برای بلیط از شعارهای اصلی این شرکت هواپبمایی است. این شرکت هواپیمایی تنها بلیط‌های اکونومی ارائه می‌کند و در مسیرهای پروازی خود کترینگ ندارد و به همین دلیل تنها امکان سفارش غذای اینترنتی ۲۴ ساعت قبل از پرواز و از طریق وبسایت این ایرلاین وجود دارد. تمامی پروازهای پگاسوس بدون توقف انجام می‌شود. ایرلاین پگاسوس پروازهایی از تهران به استانبول و آنتالیا و از تبریز به استانبول و آنتالیا دارد که با توجه به قیمت مناسب و امنیت بالای پروازها، گزینه‌ی جذابی برای بسیاری از مسافران است.

کلام آخر

در این نوشته به تعدادی از بهترین و مهم‌ترین ایرلاین‌ها برای سفر هوایی به ترکیه اشاره کردیم. به جز ایرلاین‌هایی که معرفی شد، ایرلاین‌های ترکی دیگری مانند آنادولوجت، ماوی گوک و فری برد دارای پروازهایی از ایران به ترکیه و بلعکس هستند. ایرلاین‌های خارجی و غیرترکیه‌ای نیز وجود دارند که مسافران را در مسیر شهرهای ایران به ترکیه و بلعکس جابه‌جا می‌کنند. از جمله‌ی این ایرلاین‌ها می‌توان به شرکت‌های هواپیمایی امارت، فلای دبی، ایرعربیا، کویت ایرویز و قطر ایرویز اشاره کرد. به طور کلی در صورتی‌که قصد سفر به ترکیه را دارید با توجه به الویت و بودجه‌ی خود می‌توانید از میان این ایرلاین‌‍‌ها که از بهترین و مهم‌ترین ایرلاین‌های موجود برای این سفر هوایی هستند، پرواز خود را انتخاب کنید.

  • 18
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش