یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۶۰۰۴۰

مهم‌ترین ایرلاین‌ها برای سفر به ترکیه کدام هستند؟

مهم‌ترین ایرلاین‌ها برای سفر به ترکیه

کشور ترکیه مقصد جذاب و پرطرفداری برای گردشگران ایرانیست. جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این کشور در کنار نزدیکی آن به کشور ما باعث شده تا شهرهای کشور ترکیه، مقصد محبوبی برای بسیاری از ایرانیان باشد. این کشور که از شرق دارای مرز مشترک با کشور ما، ایران، است؛ هرساله پذیرای گردشگران ایرانی زیادی است. با وجود اینکه امکان سفر زمینی به ترکیه نیز وجود دارد اما سفر هوایی پرطرفدارین روش برای سفر به ترکیه به حساب می‌آید. بسیاری از مسافران پیش از خرید بلیط هواپیما ترکیه، درباره‌ی بهترین و مهم‌ترین ایرلاین‌هایی که به ترکیه پرواز دارند، جست‌وجو می‌کنند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. در این نوشته به شما بهترین ایرلاین‌ها برای سفر به ترکیه را معرفی خواهیم کرد.

ایرلاین‌های ایرانی

با خرید بلیط هواپیما ترکیه از ایرلاین‌های ایرانی، می‌توانید با قیمت مقرون به صرفه‌ای از خدمات مناسب این ایرلاین‌ها بهره‌مند شوید. در ادامه به چند مورد از بهترین ایرلاین‌های ایرانی که به ترکیه پرواز دارند، اشاره خواهیم کرد.

ایران‌ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر(Iran Air)  یا هما (هواپیمایی ملی ایران) بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران است که محبوبیت فراوانی در میان مردم دارد. این ایرلاین قدیمی دارای ویژگی‌هایی همچون پرسنل حرفه‌ای، امنیت بالای پرواز و خدمات متنوع است. پروازهای این شرکت هواپیمایی به ترکیه به دو شهر استانبول و آنکارا به صورت رفت و برگشت و همچنین در دو کلاس اکونومی و بیزنس (هما کلاس)، انجام می‌گیرد. در پرواز با کلاس اکونومی، از قیمت ارزان‌تر بلیط‌ها و خدمات استاندارد و قابل‌ قبول پرواز استفاده خواهید کرد و در پرواز هما کلاس یا بیزنس کلاس از خدمات عالی و صندلی‌های درجه یک بهره خواهید برد.

ایران‌ایر برای سفر به ترکیه

ماهان‌ایر

شرکت هواپیمایی ماهان (Mahan Air) که تا به امروز، حدود سی سال از فعالیت آن می‌گذرد یکی از بزرگترین ایرلاین‌های ایرانیست. این شرکت هواپیمایی روزانه سه تا چهار پرواز در دو کلاس بیزنس و اکونومی به مقصد استانبول دارد. همچنین این ایرلاین پروازهایی به مقصد آنکارا نیز دارد. یکی از پرفروش‌ترین بلیط‌های ایرلاین ماهان، بلیط هواپیما تهران استانبول است. همگی این پروازها با هاپیماهای ایرباس انجام می‌گیرد.

بسیاری از افراد پروازهای ایرلاین ماهان را به دلیل خدمات و کیفیت مناسب پرواز، ترجیح می‌‌دهند. پروازهای این شرکت دارای خدمات متنوعی است؛ برای مثال شرکت هواپیمایی ماهان، یکی از مجهزترین کترینگ‌های انحصاری کشور را در اختیار دارد و کیفیت مرغوبی از غذاها را به مسافران ارائه می‌دهد. همچنین این ایرلاین دارای خدمات سفر به نوزادان و کودکان زیر ۲ سال، شامل ارائه‌ی سبد نوزاد و امکانات بهداشتی رایگان است که سفر را برای کودکان و والدینشان راحت‌تر می‌کند. شرکت ماهان همچنین خدمات مسافرتی متنوعی برای معلولین جسمی، نابینایان و ناشنوایان نیز ارائه می‌دهد.

قشم‌ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر( (Qeshm Airسی سال پیش با دو فروند هواپیما، فعالیت خود را آغاز کرد. این ایرلاین که اکنون پروازهای داخلی و خارجی بسیاری را به انجام می‌رساند، به صورت هفتگی پروازهایی به استانبول ترکیه دارد. بلیط‌های این ایرلاین نیز در دو کلاس اکونومی و بیزنس به فروش می‌رسد. بسیاری از مسافران به دلیل قیمت مناسب بلیط‌های شرکت هواپیمایی قشم‌ایر و خدمات باکیفیت آن، ترجیح می‌دهند بلیط هواپیما استانبول تهران و بلعکس را از این ایرلاین تهیه کنند.

همچنین ایرلاین‌های ایرانی دیگری همچون معراج، آسمان و ایران‌ایرتور نیز دارای پروازهایی به برخی شهرهای کشور ترکیه هستند. هرکدام از این ایرلاین‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که هنگام رزرو بلیط هواپیمای ترکیه باید به این موارد توجه کرده و بهترین گزینه را با توجه به بودجه‌ی خودمان و همچنین خدمات ارائه شده توسط ایرلاین‌ها، انتخاب کنیم.

ایرلاین‌های خارجی

بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند بلیط هواپیمای خود را از ایرلاین‌های غیرایرانی تهیه کنند. ایرلاین‌های ترکی گزینه‌های مناسبی هستند که دارای تعدد و تنوع بسیاری‌اند. در ادامه‌ی این نوشته تعدادی از مهم‌ترین ایرلاین‌های ترکی برای سفر از ایران به ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

ترکیش ایرلاینز

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) که بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور ترکیه به شمار می‌آید، در بیش از ۲۵۰ مسیر پروازی، مسافران را جابه‌جا کرده و از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی در سطح دنیا به شمار می‌آید. بلیط‌های این ایرلاین که از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین ایرلاین‌ها برای پروازهای ترکیه به ایران و بلعکس است در کلاس‌های مختلفی به فروش می‌رسد. پروازهای این هواپیمایی در سه کلاس کامفورت، بیزنس و اکونومی انجام می‌شود که هرکدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند. این تنوع در کلاس‌های پروازی یکی از مواردیست که توجه بسیاری از مسافران تور استانبول را به این ایرلاین جلب می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این ایرلاین، غذاهای سنتی و محلی ترکیه است که در منوی غذای پروازهای این ایرلاین قرار دارند و از غذاهای امپراتوری عثمانی الهام گرفته‌ شده‌اند. امکان حمل حیوانات خانگی، امنیت بالا، راحتی فضای کابین و صندلی‌ها و پرسنل حرفه‌ای از دیگر نکات مثبت این ایرلاین است. ترکیش ایرلاینز روزانه پروازهای زیادی از تهران به استانبول دارد. همچنین از شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز نیز پروازهایی به مقصد استانبول صورت می‌گیرد. پروازهای این ایرلاین از کیفیت بالایی برخوردارند اما به نسبت گران نیز هستند! به همین دلیل در صورتی که نگران صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر خود نباشید، پروازهای این ایرلاین برای شما ایده‌آل خواهد بود.

ترکیش ایرلاینز برای سفر به ترکیه

پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس (Pegasus)یکی دیگر از ایرلاین‌های خصوصی و معروف ترکیه است. قیمت ارزان برای بلیط از شعارهای اصلی این شرکت هواپبمایی است. این شرکت هواپیمایی تنها بلیط‌های اکونومی ارائه می‌کند و در مسیرهای پروازی خود کترینگ ندارد و به همین دلیل تنها امکان سفارش غذای اینترنتی ۲۴ ساعت قبل از پرواز و از طریق وبسایت این ایرلاین وجود دارد. تمامی پروازهای پگاسوس بدون توقف انجام می‌شود. ایرلاین پگاسوس پروازهایی از تهران به استانبول و آنتالیا و از تبریز به استانبول و آنتالیا دارد که با توجه به قیمت مناسب و امنیت بالای پروازها، گزینه‌ی جذابی برای بسیاری از مسافران است.

کلام آخر

در این نوشته به تعدادی از بهترین و مهم‌ترین ایرلاین‌ها برای سفر هوایی به ترکیه اشاره کردیم. به جز ایرلاین‌هایی که معرفی شد، ایرلاین‌های ترکی دیگری مانند آنادولوجت، ماوی گوک و فری برد دارای پروازهایی از ایران به ترکیه و بلعکس هستند. ایرلاین‌های خارجی و غیرترکیه‌ای نیز وجود دارند که مسافران را در مسیر شهرهای ایران به ترکیه و بلعکس جابه‌جا می‌کنند. از جمله‌ی این ایرلاین‌ها می‌توان به شرکت‌های هواپیمایی امارت، فلای دبی، ایرعربیا، کویت ایرویز و قطر ایرویز اشاره کرد. به طور کلی در صورتی‌که قصد سفر به ترکیه را دارید با توجه به الویت و بودجه‌ی خود می‌توانید از میان این ایرلاین‌‍‌ها که از بهترین و مهم‌ترین ایرلاین‌های موجود برای این سفر هوایی هستند، پرواز خود را انتخاب کنید.

  • 18
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
ویژه سرپوش