چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۳۰۰۰۴

شرایط سفر با حیوان خانگی در سفر به جنوب

سفر با حیوان خانگیسفر با حیوان خانگی

بسیاری از افراد تمایل دارند تا در طول سفر حیوان خانگی خود را نیز همراه داشته باشند. به این خاطر که شاید محافظت از آن‌‌ها در نبودشان برای دیگران مهیا نباشد و یا از روی وابستگی توان دل کندن آن‌هم برای یک سفر کوتاه‌ و اقامت در هتل داریوش کیش را نداشته باشند. به همین دلیل در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا از شرایط سفر با حیوان خانگی در جنوب ایران مطالبی را با شما در میان بگذاریم. پس با ما همراه باشید تا از بایدونبایدهای همراه داشتن حیوان خانگی‌تان مطلع شوید. توصیه می‌کنیم قبل از رزرو هتل قشم یا هرکدام از هتل‌های جنوب کشور از قوانین مربوط به ورود حیوانات خانگی مطلع شوید.

شرایط سفر با حیوان خانگی

 قرار است با شما از زمان سوارشدن به هواپیما تا رسیدن به مقصد و اقامت در هتل به‌قصد همراه داشتن حیوان خانگی بگویم پس ما را همراهی کنید.

آیا حیوان خانگی ما شرایط سفر شدن به هواپیما را دارد؟

ابتدا باید بگویم برای اینکه در طول سفر حیوان شما خسته نشود. بهتر است قبل از سوارشدن به هواپیما چند ساعت به پیاده‌روی برود تا حسابی خسته شود در طول مسیر به خواب برود. حمل حیوانات خانگی در ایرلاین های ایرانی بسیار سخت گیرانه دنبال می‌شود. از همین رو نیاز است حتماً در زمان خرید بلیط هواپیما به این مهم اشاره داشته باشید که قرار است حیوانی را با خود همراه کنید. بسیاری از ایرلاین‌ها این اجازه را به شما نمی‌دهند. بخشی هم که مجوز لازم را صادر می‌کنند برای سوارشدن حیوان خانگی شما به مدارکی نظیر شناسنامه حیوان، فرم مخصوص حمل حیوان، اصل فیش پرداخت کرایه حمل مخصوص و مدارک واکسیناسیون نیاز دارند. از سوی دیگر سوارشدن و ارجاع حیوان شما به بخش بار مخصوص قدری زمان‌بر است پس ‌نیاز است حتماً چند ساعت پیش از پرواز در فرودگاه برای این مهم حضور داشته باشید.

سفر با حیوان خانگی در سفر به جنوبسفر با حیوان خانگی در سفر به جنوب

بعد از پیاده شدن از هواپیما چه باید کرد؟

بعد از اینکه از قسمت بار مخصوص حیوان خود را تحویل گرفتید توصیه می‌شود قلاده حیوان را ببندید. به این خاطر که تکان‌های هواپیما و محیط متفاوت تا حدودی او را دچار استرس کرده است. پس برای اینکه دچار هیجانات احتمالی نشود نیاز است تا زمان رسیدن به وضعیت مناسب از او مراقبت‌های لازم انجام شود. این امر را تا وقتی‌که سوار ماشین می‌شوید و حیوان شما با محیط جدید آشنایی لازم را پیدا نکرده است دنبال کنید تا مباد دچار مشکل شوید.

 آیا می‌توانم با حیوان خانگی خود به هتل بروم؟

بسیاری از هتل‌های ایرانی به دلیل نداشتن شرایط لازم برای اقامت حیوانات از این مهم ممانعت می‌کنند. به این خاطر که شرایط بهداشتی حیوان و محیط هتل امر بسیار مهم و هزینه‌بر است که نیاز به رسیدگی متفاوت‌تری نسبت به شرایط عادی دارد. برخی از هتل‌ها که این امر را فراهم می‌کنند نیز قوانین مخصوص به خود را دارند و بهتر است قبل از رزرو هتل قشم از قوانین آن‌ها خبر داشته باشید. هتل‌های که خود را بانام Pet Friendly معرفی می‌کنند شرایط حضور حیوان شمارا مهیا کرده‌اند. هتل‌های خارجی نیز محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای در خصوص اقامت با حیوان خانگی دارند اما شما به این هتل‌ها هم می‌توانید جهت اقامت سری بزنید. یکی از هتل‌های برگزیده‌ای که در جنوب برای شما در نظر گرفته‌شده است هتل داریوش کیش است. درصورتی‌که تمایل به اقامت در این هتل را داشتید پیش از رزرو هتل با متصدیان بخش پذیرش پیرامون اقامت حیوان خانگی خود در تماس باشید.

نگهداری حیوان در باکس مخصوص

حتماً باکس مخصوص حیوان خود را همراه داشته باشید. به این خاطر که برخی از هتل‌ها شرایط نگهداری در فضای باز و برخی نیز شرایط مراقبت از حیوان شما در اتاق را برایتان فراهم کرده‌اند. به این خاطر که پرز و موی حیوان در محیط هتل پخش نشود. نیاز است باکس مخصوص از او را به‌منظور نگهداری با خود همراه داشته باشید.

سفر به جنوبسفر به جنوب

 به وزن حیوان خود توجه کنید

به یاد داشته باشید که محدودیت وزن یکی از آیتم‌های است که هتل‌ها برای اقامت شما و حیوان خانگی‌تان وضع کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال اغلب هتل‌های پت فرندلی دنیا تنها اجازه ورود حیوانات تا وزن پنج کیلوگرم را به شما می‌دهند. از همین رو اگر وزن حیوان شما بیشتر از سقف مجاز باشد شرایط برای پذیرایی و مراقبت از حیوان خانگی‌تان در بسیاری از هتل‌ها مهیا نیست.

 محدودیت نژادی

نیاز است پیش از هر چیزی گواهی پزشکی حیوانتان را با خود همراه داشته باشید. به این خاطر که محدودیت نژادی مانع از اقامت می‌شود. چون سروصدای تولیدشده زیاد از سوی برخی از حیوانات خانگی نظم لازم در محیط هتل را از بین می‌برد و این امر سبب آزار دادن سایر مسافرین می‌شود.

 کیف مخصوص فراموش نشود

یک کیف مخصوص برای حیوان خانگی‌تان برای مراقبت بیشتر در طول سفر به همراه داشته باشید. تا بتوانید شرایط بهداشتی و مراقبتی بهتری را برای او فراهم کنید. توصیه می‌شود در این کیف دارو، اسباب‌بازی، مدارک شناسایی و کارت واکسیناسیون حیوان قرار داده شود تا در طول سفر دسترسی ساده‌تری به این موارد داشته باشید. همچنین اگر حیوان شما دوره درمان خاصی را طی می‌کند باید نامه مخصوص داشته باشید.

 کلام آخر پیرامون سفر با حیوان خانگی به جنوب

فرقی نمی‌کند که قرار است با حیوان خانگی خود به جنوب کشور یا شمال سفر کنیم. به این خاطر که بسیاری از هتل‌ها شرایط لازم برای پذیرایی از شما و حیوانتان را ندارند. پس‌نیاز است حتماً پیش از سفر برای رزرو اتاق در هتل در مورد هتل‌های Pet Friendly در آن شهر اطلاعات لازم را جویا شوید. از سوی دیگر بسیاری از ایرلاین ها شرایط پرواز برای حیوان خانگی شمارا ندارد و اگر هم این امر مهیا شده باشد نیاز است قوانین سخت گیرانه آن ها را بپذیرید.

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش