یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۳:۰۱ - ۲۹ آبان ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۸۲۶۵۷
حقوقی، قضایی و انتظامی

 خط و نشان برای حمل‌کنندگان حیوانات خانگی در خودرو

'دوردور' فعل مجرمانه محسوب می‌شود! /اگر پیامک جریمه اشتباه دریافت کردیم، با سامانه ۱۱۰ تماس بگیریم؟

تردد دور دور خودرو‌ها,جریمه برای دور دور
«بر اساس قانون، پلیس با تردد دور دور خودرو‌ها و کسانی که مخل آسایش هستند برخورد خواهد کرد.» این خبری است که به تازگی، مهدی حاجیان، سخنگوی ناجا اعلام کرده و‌ این در حالی است که بررسی‌های همشهری از ناجا، حکایت از آن دارد تخلفی ثبت شده با عنوان «دور دور» وجود ندارد.

مهدی حاجیان در توضیح این مسئله به همشهری می‌گوید: هرآنچه که به هر طریق ممکن، مخل سلب آرامش و امنیت عمومی، مزاحمت برای نوامیس مردم، اخلال در شد- آمد و نظم ترافیکی مردم باشد، نوعا فعل مجرمانه بوده و پلیس بر اساس قانون با آن برخورد می‌کند. «دور دور» هم اگر تبعاتی همچون آنچه گفته شد داشته باشد یعنی آلودگی صوتی مجرمانه ایجاد کند( صدای گوشخراش اگزوز در محیط‌های ممنوعه مثل روبه‌روی بیمارستان‌ها) یا منجر به اخلال نظم ترافیکی در شهر شود، جرم محسوب می‌شود و مطابق قانون با آن برخورد خواهد شد.

سخنگوی ناجا همچنین تاکید می‌کند که اگر برای مثال ماشین‌ها در حین اصطلاحا دور دور، مزاحم نوامیس مردم شوند، قطعا با آنها مطابق قانون برخورد صورت خواهد گرفت.  با این همه چندی پیش سردار حسین رحیمی (رئیس پلیس تهران بزرگ) درباره ایجاد بانک اطلاعاتی از مزاحمان نوامیس که با دور دور کردن در خیابان ایجاد مزاحمت می‌کنند، به ایلنا گفته است: دور دور کردن در خیابان خلاف نیست، چراکه ممکن است برخی افراد به همراه دوستان در خیابان دور بزنند و کار خلافی مرتکب نشوند، اما عده‌ای با دور دور کردن اقدام به ایجاد مزاحمت خیابانی می‌کنند، از همین‌رو ما عنوان این موضوع را نیز تغییر داده و از آن با عنوان مزاحمان نوامیس یاد می‌کنیم و بانک اطلاعاتی در همین خصوص ایجاد کرده‌ایم.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ هم گفته است: پلیس همچنان با قدرت با خودرو‌هایی که اقدام به دور دور، حرکات خطرناک و مزاحمت برای نوامیس می‌کنند، برخورد می‌کند و برابر دستور دستگاه قضا این خودرو‌ها توقیف خواهند شد.

سردار «علی ذوالقدری» درخصوص برخورد پلیس با دور دور خودرو‌ها در مناطق مختلف تهران گفت: برابر گزارش‌های مردمی و درخواست‌های اهالی برخی از مناطق تهران، ماشین‌هایی که اقدام به دور دور می‌کنند با برخورد پلیس روبه‌رو خواهند شد.

اما برای جرمی که با ابهام مواجه است چه جزایی باید درنظر گرفته شود؟ به‌نظر می‌رسد هم‌اکنون خودرو‌های متوقف شده (بسته به وضعیتی که هنگام رویت توسط پلیس در آن قرار داشته‌اند) بین ۷ تا ۱۴ روز در پارکینگ‎ها نگهداری خواهند شد و برای کسانی که به جرم دور دور برای چندمین‌بار دستگیر می‌شوند، مجازات بیشتری درنظر گرفته می‌شود. همچنین میزان جریمه خودرویی که به‌عنوان خودروی متخلف در این شرایط متوقف شود بسته به تشخیص پلیس بین ۱۳۵تا ۲۰۰هزار تومان خواهد بود و در خیلی از موارد اگر به تشخیص پلیس فرد، مخل ایمنی، آرامش و امنیت شناخته شود به مراجع قضایی هم معرفی خواهد شد.

شیشه‌های دودی همچنان هزینه‌تراشی می‌کنند 

جرم‌انگاری وقایع اجتماعی به دور دور کردن محدود نمی‌شود. یکی از موارد بحث‌برانگیز که به تازگی به جدیت توسط پلیس پیگیری می‌شود، جریمه کردن خودروهایی است که شیشه دودی دارند. این قانون آنقدر بحث‌برانگیز بود که دیوان عدالت اداری هم وارد ماجرا شد. دیوان عدالت، تشخیص داد که قوانین جریمه رانندگی ناشی از دودی‌کردن شیشه‌های خودرو باید اصلاح شود. ماجرا از این قرار بود که طبق قوانین پلیس راهور، «دودی‌کردن شیشه‌های خودرو به شرطی که سرنشینان خودرو از فاصله ۳متری، قابل تشخیص نباشند هم مشمول جریمه رانندگی شده و هم اینکه مالک خودروی موردنظر، باید برای اصلاح یا حذف شیشه‌های دودی اقدام کند». اما در اصلاحیه جدید دیوان عدالت اداری که در نیمه ‌ماه جاری ابلاغ شده، لزوم «فاصله ۳متری» از این قانون حذف شده چراکه بنا به دلایل گوناگونی مانند ساعات مختلف شبانه‌روز، تغییر فصل‌های سال و... امکان تعیین یک فاصله معین برای همه شرایط، وجود ندارد.

بنابراین تعیین جریمه دودی‌کردن شیشه و اینکه آیا خودروی موردنظر، مرتکب تخلف شده یا نشده، برعهده تشخیص افسران پلیس است. همچنین دومین تغییر رخ داده در این قانون، حذف «ضرورت رفع اثر» است؛ به این معنی که اگر تخلف خودرو (به‌علت دودی‌کردن شیشه) محرز شود، صدور برگه جریمه برای آن کافی است و دیگر الزامی برای اصلاح یا حذف دودی‌ شیشه‌ها، وجود ندارد. بعد از صدور حکم دیوان عدالت اداری، هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا با تأکید بر اینکه جریمه خودروها با شیشه دودی ادامه خواهد داشت گفت: کد جریمه مربوط به شیشه دودی  ۲۱۱۴ است و مبلغ جریمه ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان در کلانشهرها و ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در دیگر شهرها اعلام می‌شود.

به‌گفته او، افسران در برخورد با شیشه‌های دودی می‌توانند به دفعات قبض جریمه صادر کنند، «یعنی ممکن است یک‌خودرویی در یک چهارراه جریمه شود و در چهارراهی دیگر نیز اگر مأمور پلیس آن را مشاهده کند می‌تواند آن را جریمه کند و محدودیتی در دفعات جریمه وجود ندارد.»

با وجود این همه اما و اگر در یک قانون، در ۷ ماهه امسال ۸۷۰ هزار خودرو به‌دلیل شیشه دودی جریمه شدند که ۳۱۶ هزار آن در جاده‌ها و ۵۵۴ هزار آن در شهرها بوده است.

 خط و نشان برای حمل‌کنندگان حیوانات خانگی در خودرو

طرحی که مجلس به تازگی اعلام کرده حیوانات خانگی (از سگ گرفته تا لاک‌پشت) را «خطرناک» قلمداد کرده است. و نکته اینجاست که این طرح قرار است با تکیه بر الحاق ۴ ماده به قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم تعزیرات) تبدیل به قانون شود. چهارمین ماده الحاقی این طرح می‌گوید که درصورت حمل و گرداندن حیوانات موضوع این قانون با وسایل نقلیه، علاوه بر مجازات نقدی مالک یا حامل حیوان، راننده خودرو نیز به جزای نقدی تعیین شده در این قانون محکوم و خودروی مربوطه نیز علاوه بر جریمه توسط پلیس به‌مدت ۳‌‌ماه توقیف می‌شود. 

هنوز مبلغ دقیقی از جریمه نگه‌داشتن سگ در خودرو اعلام نشده اما سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در مرداد سال‌جاری، درباره برخورد پلیس با سگ‌گردانی در خودرو گفته است: این موضوع در دستورکار پلیس است و روزانه با آن برخورد می‌شود و نه فقط سگ که هر حیوانی که داخل خودرو رها باشد مشمول این برخورد می‌شود چرا که باعث پرت شدن حواس راننده می‌شود.جابه‌جایی حیوان در خودرو باید در جعبه و باکس مخصوص باشد و نباید حیوان در خودرو رها باشد.

اگر پیامک جریمه اشتباه دریافت کردیم، با سامانه ۱۱۰ تماس بگیریم؟

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا به پیام منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی در مورد تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در صورت جریمه اشتباه واکنش نشان داد.

تردد دور دور خودرو‌ها,جریمه برای دور دور

به گزارش ایسنا، انتشار اخبار کذب در مورد جرائم راهنمایی و رانندگی و بازنشر آن در فضای مجازی مدت‌هاست که انجام می‌شود و هرازگاهی نیز پلیس یا نهادهای دیگر مجبور به رد آن می‌شوند. این موضوع از زمان اجرای محدودیت‌های ترافیکی مربوط به کرونا افزایش هم داشته و به دفعات اخباری منتشر شده که صحت آن نه تنها مورد تایید قرار نگرفته بلکه کذب هم بوده است. یکی از این موارد انتشار پیامی با موضوع «تماس با سامانه ۱۱۰ در صورت دریافت پیامک جریمه اشتباهی» است.

ماجرای این پیام مربوط به حدود سه ماه پیش است، پیامی که در آن گفته شده بود:‌ «به علت دستکاری پلاک خودرو توسط عده‌ای از صاحبان خودرو، ممکن است خودروی شما شامل جریمه‌ای شود که روحتان هم از وقوع آن خبر نداشته باشد. لذا هر وقت برای شما پیامک از پلیس راه یا راهنمایی رانندگی آمد که شماره پلاک خودروی شما مثلا در شهر شیراز یک میلیون تومان جریمه شده در حالی که شما به شیراز نرفتید زود به ۱۱۰ زنگ بزنید تا صورت‌جلسه کنند. چون اگر پلیس ۱۱۰ صورت‌جلسه نکند. جریمه شامل حال شما خواهد شد. این یک قانون جدید است و اکثرا رانندگان از آن خبر ندارند.»

طی این مدت گرچه چندین بار این موضوع از سوی پلیس مورد تکذیب واقع شده، اما همچنان این پیام در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و علاوه بر آن منجر به تماس برخی از افراد با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ نیز شده است. سامانه‌ای که همان‌طور که از نامش پیداست ارائه خدمات و فوریت‌های پلیسی است و مواردی چون رسیدگی به جرائم رانندگی جزو وظایف و ماموریت‌هایش نیست.

واکنش پلیس: ‌به این پیام‌ها توجه نکنید

در همین راستا، سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا به این موضوع واکنش نشان داد و گفت:‌ این پیام و پیام‌های مشابه آن کذب است و شهروندان نباید به آن توجه کنند. اساسا اگر هر نوع تغییری از قانون و مقررات ایجاد شده یا بنا باشد پلیس طرح جدیدی را اجرا کند، این موضوع حتما قبل از انتشار در شبکه‌های اجتماعی در رسانه‌های رسمی و از سوی فرماندهان پلیس اطلاع‌رسانی خواهد شد. لذا از شهروندان می‌خواهم که به چنین مواردی توجه نکنند.

او درباره پیامک‌های جریمه اشتباهی نیز گفت:‌ یک نکته مهم وجود دارد که بارها گفته شده و اینکه پیامک جریمه شامل شناسه قبض و پرداخت است و در واقع اگر پیامکی برای رانندگان ارسال شده و فاقد این مشخصات بود، طبیعی است که جریمه نشده‌اند. ضمن اینکه جهت اطمینان می‌توان به سامانه پرداخت آنلاین جرائم در سایت راهور ۱۲۰ نیز مراجعه کرده و استعلام خلافی و جرائم خود را با جزئیات دریافت کنند.

جهانی درباره اینکه اگر پلاکی دستکاری شود، آیا احتمال صدور جریمه برای فردی دیگر وجود دارد یا خیر اظهار کرد:‌ زمانی که دوربینی پلاک یک خودرو را ثبت می‌کند، جریمه بلافاصله اعمال نمی‌شود. بلکه این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و شماره پلاک با نوع خودرو و... تطبیق داده می‌شود. مثلا اگر راننده یک پراید مشکی پلاکش خودرو را دستکاری کند، شماره پلاک دستکاری شده که در سامانه نیز ثبت شده مورد بررسی قرار گرفته و ممکن است ماموران متوجه شوند که این پلاک برای یک سمند سفید رنگ است و طبیعی است که در این شرایط جریمه‌ای هم برای پلاک جعلی صادر نمی‌شود، اما قطعا با فردی که اقدام به دستکاری و مخدوش کردن پلاک کرده باشد، برخورد خواهد شد.

چطور می‌توان به جریمه‌های اشتباه اعتراض کرد؟

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا ادامه داد:‌ اما اگر به هر دلیلی فردی به جریمه رانندگی که برای پلاک خودرویش صادر شده معترض باشد، می‌تواند برابر ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی به همراه مستندات و مدارک برای رسیدگی به موضوع در فرصت مناسبی به اجرائیات پلیس راهور در استان‌ یا شهرستان‌ها مراجعه کند و این موضوع مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. از این رو بار دیگر تاکید می‌کنم که هیچ قانون، آیین‌نامه و بخشنامه‌ای مبنی بر اینکه در صورت جریمه اشتباه باید با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته شود، وجود ندارد و این اقدام تنها بار تماس‌های غیرضروری با سامانه ۱۱۰ را افزایش می‌دهد. پس شهروندان نباید چنین کاری کنند.

  • 15
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش