سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
۱۷:۴۷ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۷۰۰۲۱
هنر و سینما

فیلم | کشف حجاب 'آبان عسکری' در واکنش به اتفاقات اخیر

آبان عسکری بازیگر نقش عاطی سریال «یاغی» در واکنش به اتفاقات اخیر، حجاب از سر برداشت.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ آبان عسگری، با انتشار ویدئویی در واکنش به ماجراهای اخیر کشف حجاب کرد، عسگری را با نقش «عاطی» در سریال «یاغی» می‌شناسیم.او همسر محمد کارت، کارگردان «یاغی» و «شنای پروانه» است.

 آبان عسکری همسر محمد کارت کارگردان سینما است که اینروزها با بازی در سریال یاغی در نقش عاطی مشهور شد. تبعات کشف حجاب آبان عسکری حتما برای همسرش و فعالیت های بازیگری خودش دردسرساز خواهد شد و گویا دیگر قصد همکاری با سینما و تلویزیون ایران را ندارد، زیرا بر اساس گفته های وزیر فرهنگ و ارشاد، هر بازیگری که در حوادث اخیر و اغتشاشات به علت مرگ مهسا امینی کشف حجاب کرد، باید به دنبال شغل دیگری باشد.

آبان عسگری از بازیگران ایرانی سینما و تئاتر و تلویزیون بود که در ۵ اردیبهشت ۱۳۶۰ در تهران، متولد شد. آبان عسکری مدرک کارشناسی ارشد تئاتر دارد. همسر او محمد کارت، کارگردان، بازیگر و نویسنده می‌ باشد و فعالیت هنری خود را در زمینه بازیگری تئاتر از سال ۱۳۸۸ آغاز کرد.

وی بازیگری را با تئاتر شروع نمود و در فیلم و سریال هایی مانند لاوراتوار، سوفی و دیوانه، مسکوت، روزگار، هشت و نیم دقیقه، پرستاران، حوالی پاییز و شنای پروانه اجرای نقش کرد.

او تجربه نویسندگی فیلم بچه خور به کارگردانی محمد کارت را در کارنامه هنری اش دارد و در چند اثر دیگر با همسرش محمد کارت به عنوان نویسنده و تهیه کننده همکاری کرد.

فیلم شنای پروانه در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و شش سیمرغ بلورین را به دست آورد و به عنوان بهترین فیلم از دید تماشاگران انتخاب شد.

گفتنی است که محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کشف حجاب چند بازیگر زن سینمای ایران گفت: ما از عموم هنرمندانمان تشکر می‌کنیم که واقعاً دلسوزانه از حادثه پیش آمده برای خانم امینی ابراز تاسف کردند. خود بنده و بالاتر از من شخص آقای رئیس جمهور از این حادثه ابراز تاسف کردند و همگی متأثر از این اتفاق هستیم، اما برخی از حرکات هنجارشکنانه که در تقابل با قانون باشد را نمی‌پسندیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر کسی اصرار دارد که از قوانین جمهوری اسلامی تبعیت نکند، ما اصراری بر مجبور کردن آن‌ها به این امر نداریم؛ آن‌ها می‌توانند آزادانه وارد فعالیت‌های دیگری بشوند.

وی ادامه داد: بازیگران زنی که کشف حجاب کردند، به این انتخاب جدید رسیدند که تابع قوانین نباشد. ما در حوزه فرهنگ و هنر در خدمت عزیزانی هستیم که ملزم به قانون هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ملزم به قانون هستیم، از تمامی اهالی فرهنگ و هنر حمایت و دفاع می‌کنیم اما کسانی که دوست ندارند در این حوزه باشند و با ما همکاری کنند، این انتخاب خودشان است.

eslahatnews.com
  • 19
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۵
غیر قابل انتشار: ۱۷
جدیدترین
قدیمی ترین
احسنت
مشاهده کامنت های بیشتر