شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹
۱۴:۵۸ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۱۷۶
هنر و سینما

فیلم/ کنسرت آنلاین کیهان کلهر در «خانه امین‌السلطان»

کیهان کلهر (نوازنده و آهنگ ساز) دیشب، چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه کنسرت آنلاین «شهر خاموش» را در خانه اتحادیه تهران به روی صحنه برد.

این کنسرت که دومین اجرای مجازی کیهان کلهر به حساب می آید، قرار بود روز سه شنبه ۱۳ مرداد ماه به روی صحنه رود که با دو روز تأخیر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

گفتنی است کنسرت آنلاین «شهر خاموش» به صورت رایگان برگزار شد و حدود ۲۰ هزار مخاطب داشت.

از دیگر عوامل این کنسرت میتوان به پدرام فریوسفی، میثم مروستی، نیلوفر محبی (نوازندگان ویولن)، آتنا اشتیاقی (نوازنده ویولنسل) و فرشید پاتینینان (نوازنده کنترباس) اشاره کرد.


کیهان کلهر، چندي پیش نخستین کنسرت آنلاین خود را که به تکنوازی سه تار اختصاص داشت، در موزه آبگینه تهران برگزار کرده بود. خانه اتحادیه تهران نیز یکی از مکان های تاریخی است که آنرا با نام «خانه امین السلطان» نیز می شناسند. این بنای زیبا متعلق به دوران قاجار است و در خیابان لاله‌زار واقع شده است. این خانه به دلیل موقعیت مکانی بین خیابان فردوسی و لاله زار تهران قدیم، محل رفت و آمد میهمانان خارجی روزهای پیش از انقلاب و نشست های سیاسی هم بوده است.


گفتنی است، آلبوم «شهر خاموش» یکی از معروف ترین آثار کیهان کلهر به حساب می آید، تا به حال در بسياري از شهرهای اروپایی و آمریکایی به اجرا درآمده است. سبک اصلی این آلبوم موسیقی کلاسیک بین المللی است که در کنار آن از موسیقی ایرانی، موسیقی خاورمیانه، موسیقی کردی، موسیقی خراسانی استفاده شده است. یکی از نکات قابل توجه دیگر اثر هم قطعه نخست آلبوم است که به یاد قربانیان شهر حلبچه تولید شده است.


آلبوم «شهرخاموش» سال ۱۳۸۷ با همراهی بروکلین رایدر رهبر یک کوارتت زهی از کشور آمریکا در سبک موسیقی کلاسیک و خاورمیانه ای در قالبی بین المللی منتشر شد. این مجموعه موسیقایی از چهار قطعه تشکیل شده که قطعه ۳۰ دقیقه ای «شهرخاموش» هسته اصلی اثر را تشکیل می دهد.

ilna.news
  • 15
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید