پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
۲۰:۲۶ - ۲۴ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۲۷۴
مجله خودرو

فیلم/ کارخانه تولید بی‌ام‌و (BMW) سری ۴ مدل ۲۰۲۱

کوپه بی ام و سری ۴ مدل ۲۰۲۱ مجهز به سیستم محرکه نیم هیبریدی و پیشرانه ۶ سیلندر جدید، همراه با مجموعه ای از امکانات استاندارد و آپشن های متنوع رونمایی شد و تا پایان سال جاری عرضه می شود.

بی ام و سری ۴ کوپه مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد تا نگرانی ها درباره ی خودروهای دودر بی ام و را تا حدودی کاهش دهد. کوپه ی جدید با جلوپنجره دوبخشی و بزرگ کلیوی، دقیقاً مانند مدل مفهومی پیش بینی شده و همچنین مجموعه ای از فناوری های جدید، دینامیک بهبودیافته و پیشرانه ۶ سیلندر نیم هیبریدی تازه معرفی شد. همه ی این تجهیزات، نویدبخش ارتقای بسیار زیاد برای بی ام و سری ۴ نسبت به نسل قبلی خود است و چه عاشق آن باشید یا از ظاهر طراحی آن بدتان بیاید، مدل جدید مطمئناً روی کاغذ خوب بنظر می رسد.

جسور و متهورانه

از زوایای خاصی، بی ام و سری ۴ جدید عالی بنظر می رسد. این خودرو شباهت بسیار زیادی به مدل مفهومی «Concept 4» معرفی شده در سال پیش دارد و ضریب درگ آن به ۰/۲۵ (در مقابل ۰/۲۹) رسیده است. چراغ های ​​LED تطبیقی جلو و مجموعه ای از رینگ های ۱۸ اینچی استاندارد (رینگ های ۱۹ اینچی بعنوان آپشن موجود است) بهمراه چراغ های منحصربفرد L شکل در عقب، خودرو را تزئین می کنند.

جلوپنجره دوتایی کلیوی و بزرگ مدل ۲۰۲۱ بی ام و سری ۴ کمی احتیاج به توضیح بیشتر دارد. سری ۴ جدید، جلوپنجره های بزرگ خود را از خودروی مفهومی Concept 4 قرض می گیرد و آنها حتما چهره ی بی نظیری به این کوپه می دهند. اما تمام این ها برای نمایش نیست؛ بی ام و می گوید که دهانه های عمودی هدف بسیار مهمی دارند و هوا را به داخل پیشرانه ۶ سیلندر جدید می فرستند.

مدل های پایه بی ام و ۴۳۰i و ۴۳۰i xDrive، نسخه ی به روزرسانی شده از پیشرانه چهار سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ این برند بهره می برند که ۲۵۵ اسب بخار قدرت و ۳۹۹ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. پیشرانه ی جدید، ۷ اسب بخار قدرت و ۴۸ نیوتن متر گشتاور بیشتری نسبت به نسل قبلی خود دارد. این پیشرانه به مدل محرک عقب ۴۳۰i اجازه می دهد تا در زمان ۵/۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت  ۹۶ کیلومتربرساعت دست یابد؛ درحالی که مدل xDrive به ۵/۳ ثانیه زمان نیاز دارد و همچنین بیشینه سرعت هر دو مدل با سیستم محدودیت سرعت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتربرساعت می رسد.

ولی این مدل جدید M440i xDrive است که بیشترین منافع را از جلوپنجره کلیوی می برد و دارای پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری جدید با فن آوری نیم هیبریدی ۴۸ ولتی است. سیستم محرکه هیبریدی این خودرو ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و استارتر ژنراتور ۴۸ ولتی نیز ۱۱ اسب بخار به این میزان می افزاید که در مجموع باعث می شود تا مدل ۴۴۰i در زمان ۴/۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت برسد.

در اروپا، خریداران میتوانند از بین چهار نسخه دیزلی بی ام و سری ۴ استفاده کنند که شامل ۴۲۰d، 420d xDrive، 430d xDrive و ۴۴۰d xDrive می شود و بعید است که هیچ کدام از این ها در ایالات متحده آمریکا عرضه شوند. مثل مدل های بنزینی، نسخه های دیزلی بی ام و سری ۴ نیز از جعبه دنده خودکار هشت سرعته استفاده می کنند و بسته به تیپ انتخابی، به صورت تنظیمات محرک عقب و تمام چرخ محرک ارائه می شوند.

علاوه بر افزایش قدرت، دینامیک این ماشین نیز بهبود یافته است. بی ام و سری ۴ جدید از پلتفرم مشترک مدل کنونی سری ۳ بهره می برد، ولی دارای پکیج تعلیق مخصوصی است که سبب افزایش استحکام و همچنین به روزرسانی ابعاد خودرو می شود. بی ام و سری ۴ کوپه دارای ۵/۵ سانتیمتر طول بیشتر، ۲/۵۴ سانتی متر عرض بیشتر، ۵/۵ سانتی متر ارتفاع کم تر و در عقب دارای ۲/۵۴ سانتیمتر عرض بیشتر نسبت به مدل استاندارد بی ام و سری ۳ است. با‌این‌ وجود، تغییرات جدید توزیع مناسب وزن ۵۰:۵۰ را نسبت به مدل سدان حفظ می کند. خریداران همچنین میتوانند تنظیمات سیستم تعلیق انطباقی M را بعنوان آپشن انتخاب کنند که فرمان، میرایی و واکنش پدال گاز را در حالت رانندگی اسپرت برای بهبود احساس رانندگی تغییر می دهد.

شیک و ایمن

کسانی که با آخرین محصولات بی ام و آشنا هستند، باید فوراً قسمت داخل کابین کوپه سری ۴ جدید را تشخیص دهند. همان کابین راننده محور سدان بی ام و سری ۳ با چرم مصنوعی SensaTec در رنگ های بژ کانبرا یا مشکی در این اتومبیل نیز استفاده می شود. اما چرم Vernasca بعنوان آپشن موجود است و در هفت رنگ مجزا شامل بژ کانبرا/مشکی، قرمز تاکورا، مکا، کنیاک، صدفی، مشکی، مشکی با دوخت متضاد آبی برای خریداران عرضه خواهد شد.

جدیدترین نسخه سیستم سرگرمی و اطلاعاتی iDrive ۷.۰ بی ام و نیز در کابین وجود دارد. صفحه نمایش لمسی مرکزی ۸/۸ اینچی و نمایشگر دیجیتالی ۵/۱ اینچی بین نمایشگر داشبورد آنالوگ بعنوان گزینه ی استاندارد ارائه می شود، ولی صفحه نمایش ۱۰/۳ اینچی سدان بی ام و سری ۳ و نمایشگر دیجیتال ۱۲/۳ اینچی داشبورد بعنوان آپشن موجود است.


بعضی از امکانات جدید کوپه بی ام و سری ۴ شامل سیستم ناوبری مبتنی بر خدمات ابری مجهز به ناوبری استاندارد بی ام و و نسل جدید نمایشگر هدآپ بی ام و می شود. نمایشگر هدآپ دارای ۷۰ درصد سطح افکنش (پرتوافکنی) بزرگتر و تجسم محیط سه بعدی در نمایشگر داشبود است. البته بی ام و سری ۴ از اپل کارپلی و اندروید اتو وایرلس نیز بهره می برد.

از نظر ایمنی، امکاناتی مثل هشدار برخورد جلو با ترمز اضطراري خودکار، هشدار خروج از مسیر حرکت با دستیار فرمان و اطلاعات مربوط به محدودیت سرعت در سری ۳ وجود دارد، با این تفاوت که اینک در سری ۴ کوپه بعنوان گزینه ی استاندارد در دسترس هستند. پکیج اختیاری پیشرفته تر Driving Assistance Professional نیز موجود است که سیستم های کنترل کروز انطباقی با قابلیت توقف و حرکت، دستیار حفظ مسیر حرکت با قابلیت جلوگیری از برخورد جانبی و ترمز اضطراري خودکار عقب را امکانات ایمنی این خودرو اضافه می کند.

قیمت و زمان عرضه

قیمت مدل پایه بی ام و ۴۳۰i کوپه با سیستم محرک عقب از ۴۵،۶۰۰ دلار در آمریكا آغاز می شود (بدون هزینه ۹۹۵ دلار برای حمل در مقصد). مدل ۴۳۰i xDrive ۴۷، ۶۰۰ دلار قیمت دارد و قیمت مدل بالاتر M440i xDrive نیز از ۵۸،۵۰۰ دلار شروع می شود. مدل جدید کوپه بی ام و سری ۴ در ماه اکتبر در سطح جهانی عرضه خواهد شد.

*در این ویدیو مراحل ساخت BMW 4 Series مدل ۲۰۲۱ را مشاهده خواهید کرد*

kelaket.com
  • 13
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید