یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۰۹ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۰۳۲۱
مجله خودرو

فیلم/ ویژگی ایمنی جدید خودروساز ژاپنی برای محافظت از دوچرخه سواران

شرکت لکسس به تازگی یک ویژگی ایمنی جدید را برای محافظت از دوچرخه سواران، عابران پیاده یا خودروها که تحت‌تأثیر باز شدن ناگهانی درب خودرویی دیگر قرار می گیرند، معرفی کرده است.

دوچرخه سواران در ترافیک جاده ای در بسیاری از کشورهای جهان همچنان در اقلیت هستند و توسط رانندگان دیگر تا حدی نادیده گرفته می شوند. بنابر آمار ارائه شده از سوی Cycling Savvy، باز شدن ناگهانی درب خودرو در مسیر افراد دیگری که از جاده استفاده می کنند، سهمی ۱۲ تا ۲۷ درصدی در تصادفات خودرو با دوچرخه سواران را دارد که آن را به یکی از رایج ترین انواع تصادف تبدیل می کند.

شرکت خودروسازی لکسس با معرفی یک فناوری جدید که سامانه باز کردن الکترونیکی درب خودرو را با حسگرهای نظارت بر نقطه کور خودرو ترکیب می کند، راه حلی را برای پرهیز از این قبیل تصادفات ارائه کرده است. ویژگی "کمک به خروج ایمن" (Safe Exit Assist) همانند سامانه ایمنی نظارت بر نقطه کور، دوچرخه سوار یا هر فرد و خودرو نزدیک دیگر را تشخیص داده و به راننده و سرنشینان خودرو لکسس از طریق چراغ ها و پیام های صوتی هشدار می دهد تا پیش از باز کردن ناگهانی درب خودرو به اطراف خود توجه بیشتری داشته باشند.

اولین ماشین لکسس که به این سامانه ایمنی جدید مجهز شده است، جدیدترین شاسی بلند اندازه متوسط شرکت یعنی مدل ان اکس است و پس از آن مدل تمام الکتریکی آر زد و نسل پنجم و جدید مدل آر اکس همگی آماده ارائه مزایای استفاده از این فناوری به مالکان خود هستند.

شرکت لکسس در سال ۲۰۱۵ ویژگی های اصلی ایمنی خودروهای خود را در بسته جدیدی به نام+ Lexus Safety System با تمرکز بر ویژگی های ایمنی پیشگیرانه معرفی کرد. لکسس ایجاد جامعه ای که در آن حرکت ایمن و روان و آزادی حرکت برای همه وجود دارد را هدف قرار داده است.

بسته ایمنی استاندارد روی تمام مدل های لکسس ارائه می شود که شامل سامانه های مختلفی مانند سامانه پيش‌گيري از تصادف، نسبت به برخورد احتمالی با خودرو، دوچرخه سوار یا عابر پیاده در مسیر پیشرو هشدار می دهد، سامانه کمک به پیچیدن، به حفظ ایمنی راننده و دوچرخه سوار یا عابر پیاده هنگام تغییر مسیر در تقاطع ها کمک می کند، و همچنین سامانه های کمک به رانندگی بین خطوط، نور بالای هوشمند و کمک به بررسی علایم جاده می شود.

asriran.com
  • 13
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر