دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۲۲:۵۲ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۱۷۹
مجله خودرو

فیلم/ رونمایی از کوییک S، محصول جدید سایپا

امروز طی مراسمی از محصول جدید سایپا رونمایی و تولید انبوه ۲ محصول فیس لیفت این گروه خودروسازی شروع شد.

کوییک S محصول جدید گروه خودروسازی سایپاست که بر پایه خودروی تیبا ۲ و در اصل پروژه x۲۰۰ سایپا ساخته شده است.

کوییک S نسخه فیس لیفت شده کوییک معمولی است که با نام کوییک ۹۹ هم شناخته می شود. این خودرو به این دلیل به اسم کوییک ۹۹ نامیده می شد که قرار بود در سال ۹۹ رونمایی شود و سایپا آغاز به پیش فروش این خودرو کرده است.

میتوان گفت که عمده ی تغییراتی که در کوییک s می بینیم در بحث ظاهری و داخل کابین است. در بیرون خودرو پلتفرم اصلی خودرو حفظ شده است؛ چیزی که از یک خودروی فیس لیفت انتظار می رود. سپر جلو کمی تغییر کرده است و جلو پنجره نیز در نتیجه ی تغییر سپر به روز شده و جلوه ی جذاب تری به خودرو داده است.

در نمای کناری خودرو تغییر خاصی دیده نمی شود، ولی در نمای عقب خودرو مشاهده می کنیم که گرافیک چراغ های عقب تغییر کرده و بهمراه سپر عقب نمایی جدید به خودروی کوییک بخشیده است. باید گفت کوییک s بعنوان خودرویی بر پایه تیبا ۲، فیس لیفت بسیار خوبی ارزیابی می شود که توانسته با پذیرفتن تغییرات جزیی، تغییر زيادي در ظاهر خودرو ایجاد کند.

بخش فنی، مثل همیشه بدون تغییر

کوییک S در بخش مشخصات فنی کاملاً شبیه ساینا S است و همان موتور مشترک تمامی ماشین های سری ایکس ۲۰۰ یعنی تیبا، ساینا و کوییک معمولی زیر کاپوت کوییک S جا خوش کرده است. روی این اتومبیل موتور موسوم به M۱۵ وجود دارد که با ۱۵۰۰ سی سی حجم، ۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۲۸ نیوتون متر گشتاور را از طریق گیربکس دستی ۵ سرعته به چرخ های جلو می رساند.

سایپا اعلام کرده که امکان دارد روی این خودرو از گیربکس اتوماتیک هم استفاده کند. گیربکسی که دیگر CVT نیست و اتوماتیک AT است. باید دید در بازار چه اتفاقی برای کوییک s می افتد و در نتیجه ی آن سایپا چه تصمیمی می گیرد. ولی میتوان گفت هر تصمیمی که در رابطه با ساینا s گرفته شود روی کوییک s نیز قابل اجرا خواهد بود.

yjc.ir
  • 35
  • 22
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
آلیه
مشاهده کامنت های بیشتر