دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
۱۸:۳۶ - ۰۸ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۱۳۵
مجله خودرو

وقتی در لبنان بنزین گران و برق قطع است/ تغییر خودروی بنزینی به مدل خورشیدی

یک تعمیرکار لبنانی خودروی بنزین‌سوز خود را به یک مدل الکتریکی- خورشیدی تبدیل کرده است.

به گزارش عصرایران به نقل از اسکای نیوز عربی، "احمد الصفدی" شهروند جوان صیدا در جنوب لبنان به دلیل قطع مکرر و طولانی برق در لبنان با مشکلات زیادی در کار خود مواجه شده است. او در زمینه تعمیر و نگهداری از دوچرخه‌ فعالیت می کند.

بیشتر مناطق لبنان تنها ۲ ساعت در شبانه روز برق دارند.

لبنان با بحران اقتصادی بی سابقه مواجه است. بنزین و سوخت خودرو در این کشور بسیار گران و کمیاب است. ایستگاه‌های پمپ بنزین لبنان مرتبا با کمبود بنزین مواجه هستند.

اینک "الصفدی" با روش خود به مقابله با چالش بنزین و گرانی رفته و با ۶ باتری معمولی موتورسیکلت خودروی خود را به یک مدل الکتریکی با قابلیت شارژ خورشیدی تبدیل کرده است.

او با نصب پنل‌های خورشیدی روی سقف دیگر نیازی به ژنراتور خصوصی و میزان برق وزرات نیروی این کشور ندارد.

این تعمیرکار در حین کار برق تولیدی خودروی خود را به کارگاه خود وصل می کند تا ابزار صنعتی با انرژی حاصل از خودرواش کار کنند.

  • 9
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
احسنت رحمت به پدر ومادران حرف حق زدی
، الان قیمت دلار اونجا چنده ،الان اونجا مرغ کیلو چنده گوشت چی ،اونجا تورم چند رقمیه اونجا ارزش پولشون چقدره اونجام مردم دارو ندارشونو با بی ارزش شدن پول ملی از دست دادن اونا هم مردمی رو دارن که تو زباله ها دنبال غذا بگردن وهر روزم تعدادشون زیاتربشه، ما مردم ایران به فکر نون شبمونیم شما افتادین دنبال لبنان یکم به فکر این وضعیت اسفبار اقتصادی واجتماعی کشور خودمون باشیم
مشاهده کامنت های بیشتر