چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳
۲۲:۴۰ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۰۱۵
مجله خودرو

فیلم/ رونمایی از تویوتا ونزا ۲۰۲۱

تویوتا ونزا ۲۰۲۱ تنها با قدرت محرکه ی هیبریدی و تمام چرخ متحرک و آپشن ها ی متنوع برای بازار ایالت متحده آمریکا عرضه می شود. پلتفرم این کراس اور ژاپنی با تویوتا Rav4 مشترک است.

نسل جدید تویوتا ونزا بعد از پنج سال غیبت، با پلتفرم متفاوتی رونمایی شده است. اینک این اتومبیل کراس اور با داشتن ۴/۷۵ متر طول و دو ردیف صندلی، در دسته ی مدل های اندازه متوسط من جمله فورد Edge و هوندا پاسپورت و شورولت بلیزر قرار می گیرد. گفتنی است نسل قبلی این ماشین از پلتفرم تویوتا کمری بهره می برد.

ونزا جدید همان اتومبیل تویوتا هریِر است که در بازار ژاپن عرضه می شود. این ماشین از سال ۱۹۹۷ در ژاپن تولید و در اکثر بازار های جهانی با عنوان لکسوس RX فروخته می شد و نهایتا در سال ۲۰۰۹، پلتفرم آن از کراس اور لکسوس متمایز شد. نسل کنونی تویوتا هریر پلتفرم مشترکی با کراس اور های هایلندر و Rav4 از محصولات تویوتا دارد که تجربه ی رانندگی خوبی به ارمغان آورده است. طراحی مدل جدید تهاجمی تر و از خطوط تیزتری برخوردار است.

تویوتا ونزا جدید فقط با قدرت محرکه ی هیبریدی و سامانه ی تمام چرخ متحرک عرضه می شود. این ماشین از پیشرانه ی چهارسیلندر ۲/۵ لیتری و سه موتور الکتریکی استفاده می کند و درمجموع، ۲۱۹ اسب بخار قدرت دارد. تویوتا زمان صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ونزا را اعلام نکرده است؛ ولی Rav4 هیبریدی با مشخصات فنی مشابه، در ۷/۸ ثانیه میتواند از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. مصرف سوخت این کراس اور ۵/۹ لیتر در صد کیلومتر رانندگی ترکیبی برآورد شده است.

تویوتا تصمیم ندارد نسخه ی پلاگین هیبریدی ونزا را ارائه کند و از مدل بنزینی نیز خبری نیست. درحالی که نسخه ی ژاپنی این ماشین با قدرت محرکه ی هیبریدی یا غیر هیبریدی و قابلیت انتخاب میان دیفرانسیل محرک جلو یا تمام چرخ متحرک عرضه می شود، مدل تمام بنزینی با پیشرانه ی دولیتری چهارسیلندر و قدرت های ۱۶۹ اسب بخار و ۱۵۳ اسب بخار ارائه می شود.

  • 18
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر