یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
۰۰:۱۶ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۰۰۲۶
دیجیتال

سامسونگ دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس را به سخره گرفت + فیلم

سامسونگ به تازگی و در یک ویدیوی تبلیغاتی به تمسخر قدرت بزرگنمایی آیفون ۱۲ پرو مکس پرداخت و برای مقایسه، گلکسی S21 اولترا را در بخش بزرگ نمایی دیجیتال در مقابل آن قرار داد.

اپل اواخر سال ۲۰۲۰ از آیفون ۱۲ و مدل های مختلف آن رونمایی کرد که قدرتمندترین گوشی این سری هم آیفون ۱۲ پرو مکس بود. این گوشی از قابلیت های بسیار زیادی بهره می برد ولی از لحاظ کیفیت دوربین، خیلی به نسبت قبل پیشرفتی نداشت. مخصوصا در بخش بزرگنمایی که به صورت اپتیکال و دیجیتال، تنها به ۲٫۵ و ۱۲ برابر می رسد. یعنی بسیار کم تر از میزانی که معمولاً در گوشی های پرچمدار اندرویدی شاهد هستیم.

چند ماه بعد، سامسونگ از گوشی های سری گلکسی S21 رونمایی کرد. قدرتمندترین محصول این سری گلکسی S21 اولترا است که در حال حاضر در بخش بزرگنمایی، جزء بهترین گوشی های سال ۲۰۲۱ به حساب می آید و میتواند به صورت اپتیکال و دیجیتال، به میزان ۱۰ و ۱۰۰ برابر بزرگنمایی کند. بنابراین طبیعی است که آیفون ۱۲ پرو مکس در بخش بزرگ نمایی، تحت هیچ شرایطی حتی نتواند عملکردی نزدیک به این گوشی داشته باشد.

ولی خب باز هم سامسونگ تصمیم گرفت اپل را که نزدیک ترین رقیب این شرکت هم به حساب می آید ، به سخره گرفته و این کار را هم با مقایسه ی جدیدترین و بهترین پرچم دارهای دو شرکت انجام داد؛ یعنی آیفون ۱۲ پرو مکس و گلکسی S21 اولترا. آن هم با متنی بسیار طعنه آمیز با این مضمون که وقتی گوشی خود را ارتقاء می دهید، نباید عقبگرد داشته باشد. در واقع منظور سامسونگ به اپل است که میزان بزرگ نمایی دوربین گوشی خود را از ۲ برابر در آیفون ۱۱ پرو مکس به ۲٫۵ برابر در آیفون ۱۲ پرو مکس ارتقاء داد.

این حرکت سامسونگ در دو ویدیویی ۱۵ ثانیه ای به نمایش گذاشته شد. در اولین ویدیو، تصویر ثبت شده توسط گلکسی S21 اولترا را در اختیار داریم که یک ساندویچ را با بالاترین جزئیات ممکن نشان می دهد. تصویر پایینی هم مربوط به آیفون ۱۲ پرو مکس است؛ محصولی که کمی رنگها را سرد و بی روح به نمایش گذاشت و جزئیات را هم به نسبت گلکسی S21 اولترا از دست داد. 

متنی که در نتیجه ی مقایسه ی این دو عکس به تصویر کشیده شد در واقع یک سوال بود با این مضمون که آیا آیفون توانسته جزئیات را به اندازه ی کافی به نمایش بگذارد؟ در همان لحظه روی تصویر مربوط به گلکسی S21 اولترا، متنی با مضمون تعریف و تمجید از عملکرد خوب این محصول در نمایش جزئیات را شاهد بودیم. در انتهای ویدیو هم شرکت کره ای اشاره ای به ارتقای محسوس S21 اولترا به نسبت قبل داشت.

دومین ویدیو ولی مربوط به همان صحنه ی معروفی است که بارها دیدیم از ماه تهیه شده بود و در آن، حتی سطح این کره نیز با زوم ۱۰۰ برابری به نمایش گذاشته شده بود. البته برخی ها معتقد بودند این تصاویر تقلبی است و حقیقت ندارند اما خب سامسونگ در این ویدیو نشان داد با گلکسی S21 اولترا واقعا می توانیم تا حد قابل قبولی روی ماه زوم کنیم.

ولی در مقایسه با آن، تصویر ثبت شده توسط آیفون ۱۲ پرو مکس به نمایش گذاشته شد که خب فقط ماه را به صورت نقطه ی سفید رنگ روشنی به تصویر کشیده بود. البته این موضوع طبیعی هم بود چون از محصولی با امکان بزرگ نمایی حداکثر ۱۲ برابری، انتظاری جز این هم نداشتیم. نکته ی جالب اما اینجاست که سامسونگ روی میزان ۱۰۰ برابر بزرگ نمایی، عبارت دیجیتال را حذف کرد و در رابطه با تصویر ثبت شده توسط آیفون ۱۲ پرو مکس هم نوشت:« به اندازه ی کافی نزدیک هست؟»

این تبلیغات شاید به اندازه ی تبلیغات های قبلی سامسونگ که در آن اپل و تلاش های آن را به سخره گرفته بود هوشمندانه نبوده باشد ولی خب کاملاً نشان داد گلکسی S21 اولترا در مقایسه با بهترین آیفون موجود، تا چه اندازه در بخش عکاسی، خصوصا در زمینه ی بزرگ نمایی عملکرد بهتری دارد. هرچند به صورت کلی، هر دو گوشی عملکرد فوق العاد ه ای در زمینه ی عکاسی و فیلم برداری دارند و نماینده ی اپل حتی در بخش هایی هم امتیاز بیشتری به نسبت نماینده ی جذاب کره ای ها کسب کرد. اما خب تمرکز این ویدیو روی بزرگ نمایی بود؛ جایی که نه تنها آیفون ۱۲ پرو مکس، بلکه بسیاری از گوشی های اندرویدی دیگر واقعا حرفی برای گفتن در مقابل گلکسی S21 اولترا ندارند.

جالب اینجاست که این ویدیوی تمسخرآمیز در حالی منتشر شده که دیدیم فروش پرچم داران سری آیفون ۱۲ تا به اینجای کار از سری گلکسی S21 بیشتر بوده و خب شاید این به خودی خود پاسخ محکمی از سوی اپل به شرکت کره ای باشد.

digikala.com
  • 11
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر