جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
۲۱:۵۳ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۷۱۴۹۴
موبایل و تبلت

مزیت‌هایی که گوشی‌های اندرویدی نسبت به iOS و آیفون دارند

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

در این مطلب به بررسی ۱۰ مزیت گوشی های اندرویدی نسبت به iOS و آیفون می پردازیم تا ببینیم در سال ۲۰۲۱ چه تفاوتی بین این دو اکوسیستم بزرگ وجود دارد.

همه ی ما می دانیم از لحاظ شخصی سازی، اندروید یک سر و گردن بالاتر از iOS قرار دارد. شاید کاربران iOS این موضوع را نپذیرند ولی این واقعیتی است که وجود دارد و نمی توان آنرا انکار کرد. حال اینکه آیا امکان شخصی سازی برای کسی مهم باشد یا خیر جای بحث دارد اما مادامی که آن را یک مزیت در نظر بگیریم، iOS و آیفون پشت سر اندروید و گوشی های اندرویدی قرار دارند.

ولی شخصی سازی تمام ماجرا نیست. یکسری موارد دیگر هم وجود دارد که می تواند باعث برتری گوشی های اندرویدی بر آیفون ها شود. از جمله این موارد میتوان به سرعت بالای شارژر، طراحی های گوناگون، قیمت مناسبتر، سیستم مدیریت فایل حرفه ای تر و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد که در این مطلب بطور مفصل به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ولی پیش از اینکه به ۱۰ برتری گوشی های اندرویدی بر iOS و آیفون بپردازیم، باید به این نکته اشاره کنیم که iOS هم قطعاً برتری های زيادي به اندروید دارد و این موضوع انکارناپذیر است. در مطلبی جداگانه قطعا به این موضوع هم خواهیم پرداخت ولی در این مطلب تمرکزمان روی برتری های اندروید خواهد بود تا ببینیم این سیستم عامل و بطور کلی این اکوسیستم در مقابل اکوسیستم محبوب اپل چه حرف هایی برای گفتن دارد.

توجه داشته باشید که موارد اشاره شده در این مطلب کاملاً مطابق گفته های سایت منبع است و هیچ تغییر یا نظر شخصی در آن اعمال نشده است. همچنین تفاوت ها باتوجه به حقایق موجود انتخاب شده اند، نه سلیقه و نظر شخصی. هرچند این موارد هم میتواند برای افرادی مهم باشد یا نباشد.

به صورت کلی در این بخش به بررسی ۱۰ مورد می پردازیم که فکر می کنیم اندروید و گوشی های اندرویدی در آنها به iOS و آیفون برتری دارند. این ۱۰ قابلیت عبارت انداز:

قابلیت‌های جدید، نوآورانه و جذاب

لانچر و آیکون‌های متنوع برای اپلیکیشن‌ها

قیمت

طراحی‌های مختلف گوشی‌های اندرویدی

USB-C

تعداد اپلیکیشن‌ها

شارژ سریع

اسپلیت‌اسکرین (تقسیم صفحه)

سایدلود اپلیکیشن‌ها (نصب از منابع خارجی غیر از فروشگاه رسمی)

سیستم مدیریت فایل حرفه‌ای

شاید در نگاه اول، برخی از این مزایا برای شما بی معنی باشند اما شاید وقتی به شرح آنها بپردازیم، متوجه شوید که iOS ظاهرا هنوز هم جا برای پیشرفت دارد و هم چنان از خیلی جهات آن سیستم عامل کامل و به بلوغ رسیده ای که می خواهیم نیست.

۱. طراحی جدید، نوآورانه و جذاب

البته این مورد اول خيلي مربوط به iOS نمی شود و باید ایراد را در آیفون ها جستجو کرد. گوشی هایی که طی سه سال گذشته حتی از لحاظ ظاهری هم تغییر خاص و چشم گیری نداشته اند چه برسد به این که بخواهیم از آنها انتظار داشته باشیم قابلیت های ظاهری نوآورانه ای داشته باشند.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

گوشی های اندرویدی توسط شرکتهای مختلفی ساخته می شوند و همین مسأله به تنهایی میتواند عامل اصلی این موضوع باشد. در این اکوسیستم (اندروید) رقابت شدیدی وجود دارد که باعث شده است تا شرکت ها مجبور شوند برای بهتر و بیشتر دیده شدن، قابلیت های نوآورانه و جذابی را به گوشی های خود اضافه کنند. در نتیجه جذابیت های ظاهری غالبا در این سمت دیده می شود. البته گاهی اوقات این تلاش ها به شکست می انجامد، مانند ال جی وینگ که ایده ی عالی پشت آن بود اما خود شرکت اصلاً از کسب و کار موبایل انصراف داد. گاهی اوقات هم برخی از ایده ها موفق میشوند، مثل دوربین پریسکوپی یا نمایشگر تاشونده.

با این حال این کار ریسک های خاص خود را دارد و شاید اپل (Apple) که معمولاً هر سال ۴ یا نهایتا ۵ گوشی راهی بازار می کند، نتواند خيلي روی گوشی هایش مانور دهد و چنین طراحی هایی برای آنها در نظر بگیرد. حتی در حالت عادی یکسری موارد نظیر دوربین سلفی درون نمایشگر را هم در گوشی های اپل شاهد نیستیم چرا‌که این شرکت کلا علاقه ی خاصی به نوآوری های این چنینی ندارد.

البته ابن بدان معنا نیست که آیفون ها طراحی خوبی ندارند. اتفاقا از این حیث عملکرد اپل بسیار خوب است ولی این که در سال ۲۰۲۱ محصولی را با قیمت حدودا ۱۰۰۰ دلار خریداری کنید که همچنان روی نمایشگر آن اثری از حواشی و بدتر از آن، بریدگی (ناچ) روی صفحه دیده می شود در حالی که رقبا از چند سال قبل به استفاده از طراحی های مدرن تر و جذاب تر روی آورده اند خيلي جالب نیست.

۲. لانچر و آیکون های متنوع برای اپلیکیشن ها

مورد دوم کاملاً سلیقه ای است. یعنی اینطور نیست که بگوییم اپل چون این قابلیت را درون گوشی هایش قرار نداده است بنابراین نباید مورد پسند واقع شود. اگر جز آن دسته از کاربرانی هستید که شخصی سازی و تغییر دائمی ظاهر گوشی و انتخاب انواع و اقسام آیکون ها، تم ها و شکل های مختلف شما را خوشحال می کند، آیفون نباید انتخاب شما باشد چرا‌که در این بخش دست شما را می بندد.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

از آن طرف اندروید کاملاً در این زمینه منعطف عمل می کند و اجازه می دهد کاربر هر تغییری را که قصد دارد در راستای تغییر ظاهری گوشی انجام دهد روی آن اعمال کند. حتی این امکان وجود دارد که شکل آیکون ها را هم تغییر داد. طبیعتا نگاه کردن به یک صفحه با شکلی یکنواخت خسته کننده خواهد بود و به همین خاطر این زمان لانچر یا تم جدید میتواند واقعا کاربردی باشد.

البته شخصی سازی به همین جا محدود نمی شود. کاربر این اجازه را خواهد داشت تا حتی اندازه و شکل آنها را هم تغییر دهد. مثلا از مربع به دایره یا حتی بیضی و …. مثلا اگر از بسته های آیکون یک تم یا لانچر راضی نیستید می توانید به صورت جداگانه برای آن لانچر یک آیکون پک جدید دانلود و نصب کنید. حتی اگر این امکان هم وجود نداشته باشد در نهایت میتوانید گوشی را روت کنید و هرچه که می خواهید روی آن نصب کنید. البته با روت کردن گوشی قطعا یک سری مشکلات هم برای شما پیش خواهد آمد مثل عدم نصب یک سری اپلیکیشن خاص. به همین خاطر به صورت کلی پیشنهاد می شود از همان قابلیت های شخصی سازی موجود نهایت لذت را ببرید و سمت روت کردن گوشی نروید.

به صورت کلی تصمیم داشتیم بگوییم گزینه های روبروی شما برای تغییر ظاهر اندروید فراوان است. اگر بخواهیم آن را با امکانات مشابه در iOS مقایسه کنیم می بینیم که جز تغییر محل آیکون ها یا قرار دادن آن ها در پوشه های مخصوص، چیز خاص دیگری وجود ندارد. به همین خاطر هم هست که می توانیم نتیجه بگیریم چرا انعطاف بالای اندروید در شخصی سازی تا این اندازه به فروش زیاد گوشی های مبتنی بر این سیستم عامل کمک کرده است.

اپل با عدم اجازه به کاربران برای اعمال تغییرات زیاد روی ظاهر درونی گوشی کار خوبی نمی کند اما به شخصه همان ظاهر ثابت و ساده ی آنرا بیشتر می پسندم تا این که هر بار برای ایجاد تنوع در گوشی مجبور به نصب اپلیکیشن ها یا لانچرهای شخص ثالث باشم. ولی بهتر بود امکان انجام این کار در گوشی قرار داشت تا کاربر خود تصمیم بگیرد که این کار را انجام دهد یا خیر.

۳. قیمت

برای این که اپل داشته باشید باید هزینه کنید. این را تقریبا همه می دانیم و چیزی نیست که بخواهیم آن را انکار کنیم. البته نکته ای که وجود دارد این است که در بازارهای جهانی، قیمت این گوشی ها از برخی پرچم داران اندرویدی نظیر سامسونگ هم کم تر است اما چون به صورت کلی فقط در سبد محصولات شرکت آمریکایی پرچمدار دیده می شود، بنابراین قیمت آنها در مجموع از اندرویدی ها گران تر است. شما می توانید با پرداخت مبلغ کمتر از ۷۰۰ دلار در بین اندرویدی ها یک شبه پرچم دار خوب نظیر شیائومی می ۱۱i با پردازنده ی اسنپدراگون ۸۸۸، گلکسی S20 فن ادیشن با پردازنده ی اسنپدراگون ۸۶۵، پوکو F3 و بسیاری گزینه های دیگر را خریداری کنید اما با همین قیمت در بین محصولات اپل فقط دو مدل مینی و استاندارد موجود هستند که آن هم در بازار داخل اصلاً از لحاظ قیمتی در یک سطح قرار ندارند.

دلیل اصلی اینکه می بینیم دنیای تلفن های هوشمند فعلاً تحت سلطه ی اندرویدی ها قرار دارد این است که گوشی های ارزان قیمت با این سیستم عامل فراوان دیده میشوند در حالیکه گوشی ارزان قیمت اپل در حال حاظر آیفون SE 2020 به حساب می آید که حتی از لحاظ ظاهر هم شبیه به گوشی های دوران ۴ یا ۵ سال پیش است و شاید فقط پردازنده ی خوبش باشد که آنرا از سایرین متمایز می کند.

در دنیای اندروید شما میتوانید محصولی را با حداقل قیمت خریداری کنید که به نیازهای شما رسیدگی کند ولی اگر کار خاصی با گوشی نکنید ولی بخواهید تجربه ای از سیستم عامل اپل داشته باشید، هیچ گوشی ارزان قیمتی روبروی شما قرار نخواهد داشت. مثلا اپل به صورت کلی از همه لحاظ، هیچ گوشی ندارد که با گلکسی A52 یا وان پلاس نورد رقابت کند.

البته انتظار میرود طی سال های آتی شرکت آمریکایی با درک این موضوع که کاربران به گوشی های اقتصادی تمایل دارند، از مدل های ارزان قیمت بیشتری رونمایی کند اما فعلاً مشخص نیست آیا این اتفاق رخ خواهد داد یا خیر. به همین خاطر فعلا برتری کلی در این زمینه برای اندروید و گوشی های اندرویدی است.

۴. طراحی متفاوت متناسب با سلیقه ی کاربران

همان طور که در بالا اشاره شد، شرکت هاي زيادي وجود دارند که کارشان تولید گوشی های اندرویدی است اما وقتی به iOS می رسیم می بینیم که فقط اپل وجود دارد و آیفون و نه هیچ چیز دیگر. سامسونگ، شیائومی، پوکو، ردمی، وان پلاس، هواوی، آنر، ویوو، اوپو و تعداد زیادی شرکت دیگر هستند که کاربر می تواند قبل از خرید یک گوشی، با در نظر گرفت موارد زیادی یکی از آن ها را خریداری کند. اما وقتی به اپل می رسیم فقط یک طراحی را شاهد هستیم که در چهار مدل با اندازه های مختلف تکرار می شود.

اپل شاید پرچم داران بسیار باکیفیت و مثال زدنی داشته باشد اما همه ی آنها شبیه به هم هستند. حتی از دو سال پیش تا الان هم تغییر خاصی را در طراحی آیفون ها شاهد نیستیم در حالیکه شرکت های رقیب نظیر سامسونگ کاملاً از این نظر گوشی های متفاوتی را تولید کردند.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

در بخش اول گفتیم که چون شرکتهای زیادی گوشی اندرویدی تولید می کنند، به همین خاطر رقابت زيادي بینشان وجود دارد و در نتیجه آنها برای دیده شدن در بین مردم مجبور هستند قابلیت های خوبی را در گوشی های خود قرار دهند. مثلا دوربین مکانیکی (مشابه آنچه که در سری ذن فون ایسوس مشاهده می شود)، نمایشگر چرخان (مثل ال جی وینگ) و مواردی از این دست. حتی گوشی های تاشو هم هستند که اپل می تواند با الگوبرداری از آن ها ، محصول جدیدی را با برند اختصاصی خود تولید کند.

به صورت کلی نکته ی این بخش این است که در دنیای اندروید، به اندازه ی کافی گوشی برای هر سلیقه ای وجود دارد ولی در iOS خبری از این موضوع نیست و کاربر باید محصولی با شکل ظاهری مشابه نسل های گذشته خریداری کند. البته منظورمان این نیست که دوربین مکانیکی به جذابیت یک گوشی اضافه می کند، هدف این است که از اهمیت تغییر و تنوع در طراحی یک محصول حرف بزنیم که اپل در این زمینه چه عمدا و چه سهوا عملکرد خوبی ندارد.

۵. USB- C

این یکی دیگر از قابلیت های خوبی است که سالها است منتظریم به آیفون ها اضافه شود اما خبری از آن نیست. البته همان طور که اشاره شد، این قابلیت باید به آیفون ها اضافه شود و ربطی به iOS ندارد. اما نمی دانیم چرا اپل سال هاست اصرار دارد از پورت لایتنینگ به جای USB- C استفاده کند. وقتی رابطی تا این اندازه کاربرد دارد و تقریبا می توانیم بگوییم به یک استاندارد تبدیل شده است، چرا کاربر باید همه جا را به دنبال کابل، هندزفری، مبدل یا هرچیزی باشد که یک سر آن لایتنینگ داشته باشد؟

جالب اینجاست که حتی مک بوک ها و آیپدها هم از USB- C استفاده می کنند اما در آیفون ها همچنین این لایتنینگ است که شاهد آن هستیم و قطعاً یکی از بزرگترین نقاط ضعف آیفون ها به حساب می آید. از سال ۲۰۱۵ یا ۲۰۱۶ بود که استفاده از پورت USB- C در بین گوشی های اندرویدی تقریبا به یک استاندارد تبدیل شد و تا به این لحظه همچنان شاهد استفاده از آن در گوشی های زيادي هستیم.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

از USB- C استفاده های زیادی می شود؛ از امکان شارژ گوشی با سرعت بسیار بالا گرفته تا استفاده از آن به عنوان پورت نمایشگر و همچنین انتقال اطلاعات با سرعت فوق العاده زیاد. پرچم دارهای سامسونگ به عنوان اصلی ترین رقبای گوشی های آیفون از زمان گلکسی S8 تاکنون چنین استانداردی را در خود دارند و اخیرا هم سامسونگ دکس به پرچم داران شرکت کره ای اضافه شده است که به لطف آن همه چیز بهتر از قبل شد. البته این دلیل اصلی برتری گوشی های اندرویدی به آیفون نیست. به این خاطر است که اپل می داند USB- C بهتر از لایتنینگ است و به همین خاطر هم در سایر گوشی ها مورد استفاده قرار می گیرد اما تمایلی به استفاده از آن نشان نمی دهد و جالب تر اینکه کاربران گوشی های شرکت هم خیلی از این بابت ناراحت نیستند.

۶. تعداد اپلیکشن ها

اگر از کاربران هر دو سیستم عامل بوده باشید، می دانید که گاهی اوقات پیش می آید اپلیکیشنی در یک فروشگاه باشد و در فروشگاه دیگری نتوانید آنرا بیابید. این اتفاق بیشتر برای فروشگاه اپل پیش می آید تا گوگل. به این صورت که می توانید به راحتی اپلیکیشنی را در پلی استور پیدا کنید اما در اپ استور خیر. ولی دلیل این اتفاق چیست؟

اپل قوانین بسیار سفت و سختی در راستای صدور اجازه ی ورود به اپلیکیشن ها برای ورود به اپ استور دارد. به این صورت که امکان ندارد اپلیکیشنی در اپ استور وجود داشته باشد که اپل از سلامت کامل آن مطمئن باشد. این از لحاظ امنیت و حریم خصوصی یک مزیت فوق العاده عالی به حساب می آید اما از آن طرف توسعه دهندگان کوچک تر و تازه کار را از این که اپلیکیشن های خود را وارد این پلتفرم کنند دلسرد می کند. در نتیجه اپ استور یک فروشگاه ایمن با تعداد کمتری از اپلیکشن ها به نسبت پلی استور است.

همچنین امکان سایدلود اپلیکیشن ها هم در اندروید وجود دارد؛ به این معنا که میتوان از منابعی خارج از پلی استور اپلیکیشن روی گوشی نصب کنید. البته اگر نتوانید از میان انبوه برنامه های این فروشگاه غنی آنچه که مد نظرتان هست را پیدا کنید.

۷. شارژ سریع

یکی دیگر از قابلیت هایی که بیشتر در گوشی های اندرویدی چینی دیده می شود، شارژ سریع است. البته تا دو سال قبل وقتی می گفتیم شارژ سریع، مقادیری نظیر ۲۵ تا ۴۵ وات به ذهنمان می آمد اما اکنون گوشی هایی را می بینیم که با شارژرهای ۱۲۰ واتی راهی بازار می شوند. بنابراین مفهوم شارژ سریع واقعا به نسبت قبل تغییر کرده است و همچنان هم در حال تغییر و تحول است.

البته اگر برای ثانیه ای مسأله ی شارژ سریع را کنار بگذاریم، می توانیم به ظرفیت باتری هم اشاره کنیم. مثلا اگر گوشی بتواند یک روز یا بیشتر دوام داشته باشد بسیار عالی خواهد بود. طبیعتا کسی نمی خواهد حدودا ۱۰۰۰ دلار برای گوشی پرداخت کند که این میزان شارژدهی نداشته باشد. اما اگر این اتفاق بیفتد، تنها چیزی که میتواند خرید آن گوشی را منطقی جلوه دهد، شارژر سریعی است که قادر باشد گوشی را در مدت زمان کوتاهی شارژ کند.

در بین گوشی های اندرویدی، هستند پرچم دارها یا حتی گوشی های میان رده که می توانند شارژ گوشی را در مدت زمان نیم ساعت به بیش از ۵۰ درصد برسانند. این یعنی فقط کافی است ۱۰ یا ۲۰ دقیقه گوشی خود را در حالت ۰ به شارژ متصل کنید تا برای ادامه ی روز قادر باشد شما را همراهی کند. اما در گوشی های آیفون خبری از این قابلیت نیست.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

اگر اپل شارژر را درون بسته‌بندي گوشی هایش قرار می داد باز هم ایرادی نداشت اما دو سال است که حتی آداپتور هم درون بسته بندی آیفون ها قرار ندارد تا از طبیعتی که با بسته بندی شارژرهای اپل که به صورت جداگانه باید برای آن هزینه کنید دوباره آلوده می شود جلوگیری شود! بنابراین حداقل انتظاری که داشتیم این بود که سرعت شارژری که قرار است برای آن هزینه کنیم اندکی بیشتر باشد که اینطور نیست چرا که سرعت شارژر اپل ۲۰ وات است.

برای مثال در بین شرکت هاي اندرویدی، ایسوس به همراه پرچم داران گیمینگ سری راگ فون ۵، شارژر ۶۵ واتی عرضه می کند که در حال حاضر سریع ترین شارژر موجود به حساب نمی آید اما در مدت زمان بسیار کوتاهی قادر است گوشی های قدرتمند شرکت تایوانی با باتری ۶۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را شارژ کند.

البته برخی از گوشی ها هستند که با شارژر ۱۵ واتی راهی بازار می شوند. نظیر گلکسی A32 یا حتی گلکسی S20 فن ادیشن. اما نکته اینجاست که به صورت کلی در بین اندرویدی ها، گوشی های زیادی هستند که شارژرهای سریع تری از شارژر اپل دارند و به جز سامسونگ هم همه ی آن ها آداپتور پرسرعت را درون جعبه ی گوشی ها قرار می دهند.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

در نهایت برای این بخش باید به این نکته اشاره کنیم که حتی اگر سرعت شارژر اپل که ۲۰ وات است خوب باشد، اینکه می دانیم آداپتور آن درون جعبه وجود ندارد و کاربر باید برای خرید آن به صورت مجزا هزینه کند نکته ی منفی به حساب می آید. حتی آن گوشی هایی هم که با شارژر راهی بازار میشوند نظیر آیفون SE 2020، آداپتوری ۵ واتی درون بسته بندی خود دارند این در حالیست که میان رده های خوبی نظیر وان پلاس نورد با شارژر ۳۰ واتی راهی بازار می شوند.

۸. تقسیم صفحه

این قابلیت به iOS بر می گردد. یعنی قابلیتی که در اندروید و گوشی های اندرویدی وجود دارد اما خبری از آن در iOS یا آیفون نیست. قابلیت تقسیم صفحه یا همان اسپلیت اسکرین (Split Screen) به کاربران این امکان را می دهد تا صفحه را به دو نیم تقسیم و در دو بخش آن با دو اپلیکیشن متفاوت که البته باید از این قابلیت پشتیبانی کنند کار کنند.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

نکته ی جالب اینجاست که اگر از کاربران گوشی های اندرویدی باشید شاید با خواندن این مورد تعجب کنید چون اصلاً تقسیم صفحه را جز قابلیت های خارق العاده ی گوشی خود به حساب هم نمی آورید اما در iOS سال هاست که این قابلیت وجود ندارد و حتی در iOS 15 هم خبری از آن نبود. البته قابلیت تصویر در تصویر در دسترس قرار دارند اما با همه ی اپلیکیشن ها بدرستی کار نمی کند و همچنین در اندروید هم وجود دارد. یعنی اینطور نیست که بگوییم iOS به جای این ویژگی، حداقل تصویر در تصویر را برای جبران به صورت انحصاری در اختیار دارد. البته اپل احتمالا سال آینده قابلیت اسپلیت اسکرین را به عنوان یکی از قابلیت های خارق العاده و بسیار کاربردی به iOS 16 اضافه می کند و مثل همیشه آنرا یکی از بهترین ویژگی هایی که تاکنون در یک گوشی وجود داشته است خطاب می کند.

۹. سایدلود اپلیکشن ها

در رابطه با سایدلود اپلیکشن ها در بالا صحبت کردیم و گفتیم که امکان انجام آن در اندروید و گوشی های اندرویدی وجود دارد اما در iOS و آیفون به خاطر حفظ امنیت و حریم خصوصی، چنین گزینه ای روبروی تان قرار نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد، سایدلود اپلیکیشن ها قابلیتی است که به شما اجازه می دهد در صورت نیافتن اپلیکشن موردنظر از فروشگاه، بتوانید از منابعی خارج از آن فروشگاه به دانلود و نصب اپلیکیشن مورد نظر خود اقدام کنید.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

این قابلیت در اندروید به قیمت از به خطر افتادن امنیت شما تمام می شود اما خيلي کم اتفاق می افتد که به دنبال اپلیکیشنی باشید که بخواهد امنیت شما را به خطر بیندازد. بنابراین در این زمینه، نیاز حرف اول را می زند. اینکه آیا به اپلیکیشنی احتیاج دارید که در iOS وجود ندارد و برای یافتن آن به دردسر خواهید افتاد یا اینکه خیر، استفاده ی شما از گوشی محدود است و هرآنچه که میخواهید در همان فروشگاه غنی اپ استور در اختیارتان قرار دارد. بسته به نیازی که دارید می توانید جهت انتخاب خود را هم مشخص کنید اما در هر صورت این یک مزیتی است که در اندروید وجود دارد و در iOS شاهد آن نیستیم.

۱۰. سیستم مدیریت فایل

در نهایت اما می رسیم به سیستم مدیریت فایلی که در اندروید و گوشی های اندرویدی وجود دارد ولی در iOS و آیفون شاهد نمونه ی باکیفیت مشابه نیستیم. به اینصورت که میتوانید به اینترنت (Internet) رفته و هر فایلی را با هر فرمتی که مد نظرتان است دانلود کنید. سپس به درون گوشی رفته و آن را در قسمت مربوطه مشاهده کنید.

مدتی بود که در iOS شاهد یکسری اپلیکیشن های مدیریت فایل بودیم. اما هیچ یک از آنها به اندازه ی نمونه هایی که در اندروید وجود دارند باکیفیت نیستند و کاربردی که باید را ندارند. اگر این مورد برای دارندگان iOS قانع کننده نیست باید به این اشاره کنیم که وقتی آیفون خود را به سیستم متصل می کنند همچنان به یک اپلیکیشن نظیر آیتونز یا چیزی مثل این نیاز دارند تا بتوانند بدرستی اقدام به انتقال اطلاعات کنند اما در اندروید اصلا چنین سختی وجود ندارد و انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر به همان سادگی اتصال کابل از گوشی به کامپیوتر است.

گوشی اندرویدی و آیفون,مزیت های گوشی اندرویدی نسبت به آیفون

تنها مواردی که در آیفون ها یعنی در واقع در iOS میتوانید به سادگی انتقال دهید، تصاویر و ویدیوها هستند در حالی که در اندروید تمام فایل ها با هر فرمتی که باشند به راحتی انتقال پیدا می کنند. اگر هم به استفاده و انتقال فایل های زیپ تمایل دارید می توانید یک اپلیکیشن WinRAR دانلود و فایل های خود را زیپ کنید.

همانطور که اشاره کردیم، در این مطلب فقط به برتری های اندروید و گوشی های اندرویدی به iOS و گوشی های آیفون اشاره شد. قطعاً قابلیت های دیگری هم بودند که می شد به آنها اشاره کرد مثلا دوربین پریسکوپی اما عملکرد آیفون ها در زمینه ی عکاسی فوق العاده است و تصمیم گرفتیم اشاره ی خاصی به موردی از این بخش نداشته باشیم.

اگر فکر می کنید اندروید باز هم برتری خاصی به نسبت iOS و آیفون دارد، در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید. به یاد داشته باشید که در مطلبی دیگر، به برتری های iOS و آیفون به اندروید و گوشی های اندرویدی اشاره خواهیم کرد. چون اپل هم قطعا حرف های زيادي برای گفتن دارد.

digikala.com
  • 16
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
حضرت یعقوب ع,زندگینامه یعقوب,نام همسر حضرت یعقوب بیوگرافی حضرت یعقوب (ع) و سرانجام زندگی او

لقب:اسرائیل

زادگاه:فلسطین

دین:یکتاپرست

خویشاوندان مهم:اسحاق، یوسف

آرامگاه: الخلیل

ادامه
مایکل فارادی,زندگینامه مایکل فارادی,کشفیات مایکل فارادی زندگینامه مایکل فارادی شیمیدان و فیزیکدان تجربی انگلیسی (+ تصاویر)

زاده:۲۲ سپتامبر ۱۷۹۱

زادگاه:جنوب لندن، انگلستان

ملیت:انگلیسی

پیشه:شیمی دان و فیزیک دان تجربی

دین:مسیحی

ادامه
فعالیت های یانگ هویی یان,عکس های یانگ هویی یان,یانگ هویی یان بیوگرافی یانگ هویی یان بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی (+ تصاویر)

زاده:۱۹۸۱

زادگاه:گوانگ دانگ شاند بیجیائو

ملیت:چینی

پیشه:کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسعود خداوردی,سه برادر خداوردی شب عروسی,میثم خداوردی بیوگرافی سه برادر خداوردی گروه موسیقی فان (+ تصاویر)

اعضای گروه:مسعود خداوردی( ۱۳ مرداد ۱۳۵۷، سرخه سمنان)- میثم خداوردی( ۱۶ مرداد ۱۳۶۰، سرخه سمنان)- علیرضا خداوردی( ۱۰ آذر ۱۳۶۲، سرخه سمنان)

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده

سال های فعالیت:۱۳۹۱- اکنون

معروف شدن با:آهنگ شما خونتون مورچه داره ؟

ادامه
وحید شمسایی,بیوگرافی وحید شمسایی,عکس های جدید وحید شمسایی بیوگرافی وحید شمسایی مربی فوتسال کشور (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:فوتسال

متولد:۳۰ آذر ۱۳۵۵

قد:۱۸۰ متر

نام مستعار:آقای گل

پست:مهاجم

ادامه
ویژه سرپوش