جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۲۰:۰۶ - ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۲۴۹
فوتبال جهان

گزارش بازی فولام و آرسنال ۱۴۰۱/۱۲/۲۱

فیلم/ خلاصه دیدار فولام ۰-۳ آرسنال (هفته بیست و هفتم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال با برتری مقابل فولام در لندن، فاصله‌اش با منچسترسیتی را در بالای جدول لیگ برتر انگلیس حفظ کرد.

گزارش بازی فولام و آرسنال ۱۴۰۱/۱۲/۲۱

شاگردان میکل آرتتا در این دیدار خارج از خانه کاملا برتر از حریف بودند و با زدن سه گل در همان نیمه اول، به یک پیروزی شیرین رسیدند.

آرسنالی ها بازي را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند.

بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۱۶، روی فرار گابریل مارتینلی رو ارسال روی دروازه فولام، توپ بعد از دفع توسط برند لنو به آنتونی رابینسون برخورد کرد و وارد دروازه میزبان شد ولی بعداز کمک گرفتن داور ازVAR مشخص شد که مارتنیلی در هنگام دریافت توپ از ژاکا در آفساید قرار داشته است و این گل مردود اعلام شد.

ولی تنها ۵ دقیقه بعد، توپچی ها به گل اول رسیدند. روی ضربه کرنر لئاندرو تروسار از سمت راست دروازه فولام بود که گابریل ماگالائش بالاتر از مدافعان حریف ضربه سر را زد و آرسنال را پیش انداخت.

برتری آرسنالی ها بعداز این گل ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۲۶ این تیم به گل دوم رسید. این بار روی یک حرکت از سمت چپ، ارسال تروسار روی تیر دوم به مارتینلی رسید و او هم با استفاده از تعلل رابینسون، با ضربه سر کار را تمام کرد.

بعد ازاین گل تیم میزبان تا اندازه ای پیش کشید ولی در دقیقه ۳۵، چیزی نمانده بود که آرسنال به گل سوم برسد اما گرانیت ژاکا نتوانست از پاس در عمق عالی مارتین اودگارد استفاده کند و این فرصت از دست رفت.

در دقایق پایانی نیمه اول هر دو تیم موقعیت هایی روی دروازه هم داشتند اما در وقت های تلف شده بود که آرسنال به گل سوم رسید. این بار هم تروسار بود که در نقش گلساز ظاهر شد و ارسال او را مارتین اودگار بعداز یک مهار خوب، با ضربه ای دقیق تبدیل به گل کرد تا نیمه اول با نتیجه ۳- ۰ به سود آرسنال به پایان برسد.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند و آرسنالی ها به دنبال کنترل بازی و حفظ نتیجه بودند؛ به همین دلیل دقایق ابتدایی بدون این که موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد.

بازی با همین روند ادامه داشت و حملات نه چندان پردامنه دو تیم، به موقعیت خطرناکی منجر نمی شد.

در دقیقه ۸۳ بود که گابریل ژسوس، مهاجم آرسنال، که بعداز مدتها به میادین برگشت، می توانست گل چهارم تیمش را به ثمر برساند ولی ضربه او را لنو مهار کرد.

در دقایق پایانی هم این آرسنالی ها بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند از آن استفاده کنند و در نهایت بازی با نتیجه ۳-۰ آرسنال به پایان رسید تا این تیم با ۶۶ امتیاز و ۵ امتیاز برتری نسبت به سیتی، همچنان مدعی اصلی قهرمانی این فصل لیگ برتر باشد.

varzesh3.com
  • 10
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر