سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
۲۱:۴۲ - ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۲۲۴
فوتبال جهان

گزارش بازی نیوکاسل و آرسنال ۱۴۰۲/۰۲/۱۷

فیلم/ خلاصه دیدار نیوکاسل ۰-۲ آرسنال (هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال امشب در خانه نیوکسل به مصاف این تیم رفت و موفق شد حریفش را ۲-۰ شکست دهد تا به تهدید سیتی صدرنشین از فاصله نزدیک ادامه دهد.

گزارش بازی نیوکاسل و آرسنال ۱۴۰۲/۰۲/۱۷

تیم فوتبال آرسنال امشب در هفته سی و پنجم لیگ برتر مهمان نیوکسل بود و در هفته سی و پنجم لیگ برتر در سنت جیمزز پارک به مصاف این تیم رفت. توپچی ها با گل مارتین اودگارد در نیمه اول و گل به خودی فابین شار در نیمه دوم موفق شدند با نتیجه ۲-۰ به پیروزی برسند.

در دقیقه دوم بازی ویلاک از سمت چپ فرار کرد و با ارسالی دقیق توپ را در میانه محوطه جریمه آرسنال به مورفی رساند. این وینگر نیوکسل توپ را با سینه کنترل کرد ولی شوت سنگین او به تیر دروازه برخورد کرد تا تیم آرتتا از دریافت گلی زودهنگام نجات پیدا کند.

نیوکسل با حملات اولیه اش چند کرنر از آرسنال گرفته بود و در دقیقه ۷ هم آرسنالی ها را مجبور کرد توپ را به کرنر بفرستند. نیوکسل کرنر را کوتاه ارسال کرد و بعد از حرکتی ترکیبی توپ توسط کیه ران تریپیر از سمت راست ارسال شد. شوت گیمارش به سمت دروازه در میانه راه به کیویور برخورد کرد و نیوکسلی ها دست های خود را بالا برده و از داور خواهان اعلام پنالتی (Penalty kick) شدند. 

داور هم نقطه پنالتی را نشان داد تا ورزشگاه سنت جیمزز پارک غرق شادی شود. اما از اتاق VAR به داور اطلاع داده شد برای بررسی دقیق تر صحنه به سراغ مانیتور کنار زمین برود. داور در بازگشت با اتاق VAR هم عقیده بود و پنالتی را از نیوکسل پس گرفت. او متعقد بود توپ قبل از برخورد به دست کیویور به ران او برخورد کرده و سپس با دستش اصابت داشته است.

این اتفاق ظاهرا روحیه نیوکسل را خراب کرد، چرا که هفت دقیقه بعد آرسنال به گل اول این بازی رسید. در دقیقه ۱۴ آرسنالی ها صاحب یک ضربه آزاد شدند. توپچی ها که فشار را بیشتر کرده و حالا نیوکسل را در محوطه جریمه اش میخکوب کرده بودند توسط جورجینیو توپ را به اودگارد رساندند. کاپیتان آرسنال با شوتی محکم توپ را از فاصله ۲۰ متری به گوشه راست دروازه نیوکسل فرستاد تا توپچی ها پیش بیفتند.

چند دقیقه بعد نیک پپ دو بار پیاپی ضربات مارتینلی را دفع کرد تا آرسنال اختلاف را به دو گل نرساند. در دقیقه ۲۴ هم شوت خوب ساکا را دروازه بان نیوکسل مهار کرد تا توپچی ها از این موج حمله به گل نرسند.

ولی چهار دقیقه بعد ویلاک برای نیوکسل موقعیتی عالی ایجاد کرد اما شوت او را رمزدیل دفع کرد تا او هم مثل پوپ نیمه درخشانی را پشت سر بگذارد.

در دقیقه ۴۵+ ۷ دروازه بان نیوکسل بار دیگر با واکنشی استثنایی دروازه اش را نجات داد. این بار هم مارتینلی از فاصله ۱۵ متری شانس خود را امتحان کرد اما نیک پوپ با شیرجه ای استثنایی دروازه تیمش را نجات داد. نیمه اول با برتری ۱-۰ توپچی ها به پایان رسید.

در شروع نیمه دوم نیوکسل برای دومین بار در این مسابقه توپ را به تیر دروازه آرسنال کوبید. سانتر مورفی برای آیزاک با ضربه سر شیرجه ای این مهاجم سوئدی به تیر دروازه برخورد کرد تا بهترین شانس برای به تساوی کشاندن بازی از دست برود.

ولی آرسنال (.Arsenal F.C) در دقیقه ۵۱ موقعیت چند دقیقه پیش نیوکسل را جبران کرد. مارتینلی با دریافت پاس گابریل ژسوس شوتی تماشایی به سمت دروازه نیوکسل شلیک کرد اما ضربه او به تیر افقی برخورد کرد تا در این نیمه دو تیم در ضربات به تیر دروازه مساوی بشوند.

در ادامه آرسنال موفق شد اختلاف را به دو گل برساند. درحالی که نیوکسل برای به تساوی کشاندن بازی روی دروازه تیم مهمان حمله می کرد توپچی ها در یک ضدحمله به گل رسیدند. مارتینلی با سرعت در جناح چپ پیشروی کرد و با حرکت به سمت میانه توپ را برای اودگارد فرستاد. فابین شار که سعی داشت این پاس را قطع کند توپ را از نیک پوپ عبور داد تا آرسنال با این گل به خودی بازیکن نیوکسل برتری خود را دو برابر کند.

در دقایق پاياني مسابقه شار که تلاش زيادي برای جبران گل به خودی اش می کرد فرصتی در حاشیه محوطه جریمه آرسنال به دست آورد اما ضربه نیم والی اوبا اختلافی اندک از بالای دروازه آرسنال بیرون رفت.

بازی دو تیم در نهایت با پیروزی ۲-۰ آرسنال به پایان رسید. شاگردان آرتتا حالا از ۳۵ بازی ۸۱ امتیازی هستند و منچسترسیتی صدرنشین را با اختلاف یک امتیاز تعقیب می کنند. این در حالیست که آرسنال یک بازی بیشتر از سیتی انجام داده است.

varzesh3.com
  • 15
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر