یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
۰۸:۵۰ - ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۰۰۴
فوتبال جهان

گزارش بازی آرسنال و ساوتهمپتون ۱۴۰۲/۰۲/۰۱

فیلم/ خلاصه دیار آرسنال ۳-۳ ساوتهمپتون (هفته سی و دوم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال با تساوی ۳-۳ مقابل ساوتهمپتون، تیم آخر جدول، متوقف شد تا صدر را به سیتی تعارف کند.

گزارش بازی آرسنال و ساوتهمپتون ۱۴۰۲/۰۲/۰۱

هفته سی و دوم لیگ برتر انگلیس (Premier League) با تقابل تیم های صدر و قعر جدول آغاز شد؛ جایی که آرسنال با هدف قهرمانی و ساوتهمپتون برای نیفتادن به دنبال هر سه امتیاز بودند. این دیدار از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه امارات آغاز شد و با تساوی ۳-۳ به پایان رسید تا رویای قهرمانی توپچی ها در آستانه نابودی قرار بگیرد.

در حالی که تنها ۳۰ ثانیه از بازی آرسنال- ساوتهمپتون گذشته بود آرون رمزدیل در محوطه شش قدم صاحب توپ شد و با بی دقتی تمام به جای بازیکن خودی به مهاجم حریف پاس داد تا کارلوس آلکاراز در میان بهت مدافعان آرسنال با شوتی زیبا گل اول را برای تیمش به ثمر برساند.

الکساندر زینچنکو در دقیقه ۸ با یک شوت روی پا دروازه ساوتهمپتون را هدف گرفت ولی ضربه او جایی در چارچوب نداشت و از بالای دروازه به بیرون رفت. ساوتهمپتون که به شدت خطر سقوط را احساس می کند در دقیقه ۱۴ شوک دوم را هم به مدعی شماره یک قهرمانی وارد کرده و نتیجه را ۲-۰ کرد.

تئو والکات با یک بغل پای دقیق از سمت راست محوطه جریمه پاس زیبای کارلوس آرلکاراز را تبدیل به گل کرد و به احترام تیم سابقش شادی گل انجام نداد. آرسنالی ها که بعد از این گل با صحبت های انگیزشی زینچنکو کمی به خودشان آمده بودند حملات خود را شدت بخشیده و در دقیقه ۲۰ یکی از گل ها را جبران کردند.

بوکایو ساکا با یک حرکت زیبا از سمت راست وارد محوطه جریمه شد و سپس یک پاس زمینی و تند و تیز را به نزدیکی های محوطه شش قدم فرستاد تا گابریل مارتینلی با یک شوت روی پا دروازه حریف را باز کند.

در دقیقه ۲۶ دروازه آرسنال فاصله ای برای فروپاشی دوباره نداشت اما رمزدیل با دبل سیو مانع از این اتفاق شد. او ابتدا ضربه سر محمد الیونوسی را مهار کرد و بلافاصله مقابل ریباند آن که شوت محکم کارلوس آلکاراز را به همراه داشت راهی کرنر کرد.

ارسال مارتینلی از سمت راست و ضربه سر گابریل ژسوس می رفت آرسنال را در دقیقه ۴۵ به گل تساوی برساند اما ضربه مهاجم برزیلی راهی اوت شد. در چهارمین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه اول روی ارسال کرنر ساکا، گابریل ماگالاش با ضربه سر دروازه ساوتهمپتون را هدف گرفت و در حالی که گاوین بازونو هم تسلیم شده بود آلکاراز از روی خط توپ را دور کرد تا تیمش برنده راهی رختکن شود.

آرسنال نیمه دوم را تحت تاثیر بازی هوشمندانه ساوتهمپتون شروع کرد و در ۱۵ دقیقه نخست نتوانست هیچ حمله خطرناکی طراحی کند. در شرایطی که آرتتا از کنار زمین مشغول تهییج هواداران برای تشویق بیشتر بود ساوتهمپتون کم کم به بازی مسلط شده و گل سوم را زد.

این گل روی ارسال کرنر وارد پروز، پاس با ضربه سر کوتچاپ به دهانه دروازه و ضربه سر تمام کننده دژه کالتا کار در دقیقه ۶۶ به ثمر رسید.

توپچی ها بعد از این گل در حالیکه کاملاً ناامید شده بودند تا دقیقه ۸۰ کاری از پیش نبردند اما با نزدیک شدن به دقایق پایانی جان تازه ای گرفته و به همان بلایی را سر ساوتهمپتون آوردند که طی دو هفته اخیر سر خودشان آمده بود.

مارتین اودگارد بعد از رد و بدل کردن سریع توپ با بن وایت از پشت محوطه جریمه با یک شوت کات دار دروازه ساوتهمپتون را در دقیقه ۹۰ باز کرد تا ورزشگاه امارات دوباره غرق در امید شود.

بعد از گل اودگارد شاهد فوتبالی ترسناک از آرسنالی ها بودیم که به گل تساوی انجامید اما گل برتری را به همراه نداشت. روی یک حمله همه جانبه در دقیقه ۲+ ۹۰ ژسوس پاس اودگارد را داخل محوطه جریمه برای نلسون کاشت و ضربه کات دار او را دروازه بان ساوتهمپتون در حالی گرفت که ساکا در چند قدمی آماده بود تا گل تساوی را روی ریباند به ثمر برساند.

هنوز ۵ دقیقه از ۸ دقیقه وقت تلف شده نیمه دوم باقی بود و آرسنالی ها برای رقم زدن یک کام بک رویایی در راه قهرمانی سرتا پا حمله شده بودند. تروسارد یک دقیقه بعد با یک شلیک سنگین از پشت محوطه جریمه تیر دروازه حریف را به لرزه درآورد تا با بدشانسی از زدن گل برتری ناکام بماند. نلسون هم در دقیقه ۵+ ۹۰ شانس این را داشت که از داخل محوطه جریمه با شوتی زمینی گلزنی کند ولی ضربه او با برخورد به مدافع حریف راهی کرنر شد تا در نهایت بازي با تساوی ۳-۳ به پایان برسد.

با نتیجه امشب آرسنال ۷۵ امتیازی شد تا در صورت پیروزی سیتی در دو بازی خود (هفته سی و دوم و معوقه) صدر را صاحب شده و رویای قهرمانی این تیم را نقش بر آب کند. ساوتهمپتون هم با یک امتیاز این بازی ۲۴ امتیازی شد تا از رده بیستم تکان نخورد.

varzesh3.com
  • 10
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر