دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
۲۲:۵۷ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۰۱۷
فوتبال جهان

گزارش بازی بارسلونا و ختافه ۱۴۰۱/۱۱/۰۲

فیلم/ خلاصه دیدار بارسلونا ۱-۰ ختافه (هفته هجدهم لالیگا)

بارسلونا در اولین بازی‌اش بعد از قهرمانی در سوپرجام، موفق شد ختافه را شکست دهد.

گزارش بازی بارسلونا و ختافه ۱۴۰۱/۱۱/۰۲

بارسا امشب بعنوان صدرنشین لالیگا در یک بازی خانگی در نوکمپ میزبان ختافه بود. بارسا که رئال مادرید را با سه امتیاز کمتر به عنوان نزدیک ترین تعقیب کننده اش می دید مصمم بود با کسب حداکثر امتیاز از این مسابقه جایگاهش در صدر را تحکیم کند.

پیش از شروع این مسابقه بارسا مراسمی برای نمایش سوپرجام اسپانیا به هواداران تدارک دیده بود. جامی که بارسا چند روز پیش در عربستان با پیروزی مقابل رئال مادرید به دست آورده بود توسط کاپیتان بوسکتس به هواداران حاضر در نوکمپ نشان داده شد.

ختافه در دقایق اولیه بارسا را شوکه کرد. انس اونال، مهاجم اهل ترکیه ختافه، در دقیقه ۴ با شوتی محکم تراشتگن را به واکنش مجبور کرد. توپ بازگشتی را مایورال وارد دروازه بارسا کرد اما کمک داور پرچم خود را بالا آورد و گل مردود شد. داور اعلام کرد پاس اولیه ای که به اونال داده شده بود او را در موقعیت آفساید قرار داده بود.

بارسا بعد از این شوک اولیه شروع به حملات پرتعداد به سمت دروازه ختافه کرد. چند دقیقه بعد سوریا دروازه بان این تیم واکنش خوبی مقابل شوت دمبله داشت و دروازه اش را نجات داد.

موقعیت بعدی بارسا اما برای این تیم به گل تبدیل شد. در دقیقه ۳۵ ژول کنده پاس خوبی به رافینیا داد و وینگر برزیلی را در جناح چپ راه انداخت. سانتر پای چپ رافینیا به درون محوطه جریمه را پدری وارد دروازه ختافه کرد تا بارسا پیش بیفتد.

چند دقیقه بعد ختافه صاحب موقعیتی استثنایی شد. پدری که گل بارسا را به ثمر رسانده بود با اشتباهی وحشتناک توپ را به مایورال لو داد تا این مهاجم ختافه که سابقه بازی در رئال مادرید را دارد با بهترین فرصت برای گلزنی مواجه شود. اما تراشتگن با واکنشی مناسب دروازه تیمش را نجات داد.

دو دقیقه بعد شاهد دو موقعیت پیاپی برای هر دو تیم بودیم. سانتری که از جناح چپ به محوطه شش قدم ختافه ارسال شده بود را بالده می توانست به گل تبدیل کند که توپ را از دست داد. بلافاصله ختافه ارسالی توسط آلنا به محوطه جریمه بارسا داشت که قدرت توپ بیشتر از آن بود که اونال بتواند به آن برسد. نیمه اول با برتری ۱-۰ بارسا به پایان رسید.

نیمه دوم بر خلاف انتظار کند پیش رفت و دو تیم در خلق موقعیت های جدی روی دروازه ها ناتوان بودند. تا دقیقه ۷۴ عملا شاهد هیچ موقعیت جدی ای روی دروازه ها نبودیم.

در این دقیقه ختافه در یکی از معدود حملات خود در این نیمه جلوتر کشید و آلنا با یک پاس عرضی سوارز را صاحب توپ کرد. ارسال او را مایورال به سمت دروازه بارسا شلیک کرد اما توپ از کنار دروازه تراشتگن عبور کرد و بیرون رفت.

در نیمه دوم تنها بازیکنی که عملکرد قابل توجهی داشت گاوی بود. در غیاب لواندوفسکی او حالا به خطرناک ترین بازیکن بارسا تبدیل شده است. او در این نیمه صاحب یک فرصت شد ولی نتوانست پاس عمقی ژول کنده را تحت کنترل در بیاورد و این موقعیت برای او و بارسا از دست رفت.

در نهایت بازی با پیروزی ۱-۰ بارسا به پایان رسید تا شاگردان ژاوی با انجام ۱۷ بازی ۴۴ امتیازی شده و درحالیکه فعلا یک بازی بیشتر از رئال انجام داده اند با اختلاف ۶ امتیازی نسبت به این تیم صدرنشین لالیگا (La Liga) باشند.

varzesh3.com
  • 15
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر