پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۳۲ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۲۹
فوتبال جهان

گزارش بازی بایرلورکوزن و بایرن مونیخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

فیلم/ خلاصه دیدار بایرلورکوزن ۲-۱ بایرن مونیخ (هفته بیست و پنجم بوندسلیگا)

در دیداری حساس از هفته بیست‌وپنجم بوندس‌لیگای آلمان، بایرلورکوزن موفق شد در خانه‌اش با نتیجه ۲-۱ از سد بایرن‌مونیخ بگذرد و این تیم را از صدر به زیر بکشد.

گزارش بازی بایرلورکوزن و بایرن مونیخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

شاگردان ژابی آلونسو در شبی که نمایش خوبی ارائه دادند، به لطف دو ضربه پنالتی در نیمه دوم، موفق شدند بایرن را شکست بدهند تا دورتموند در صدر جدول بوندسلیگا باقی بماند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقیقه ۱۰ بود که روی یک ضربه کرنر، چیزی نمانده بود که دمیربای با ضربه سر دروازه بایرن را باز کند ولی واکنش عالی یان زومر، مانع از گلزنی او شد.

چهار دقیقه بعد، روی یک ضدحمله، این دیابی بود که صاحب موقعیت شد ولی ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه بایرن به بیرون رفت.

در حالی که تیم میزبان ابتکار عمل را در دست داشت، این بایرن بود که در دقیقه ۲۲ به گل رسید. روی ارسال لروی سانه از سمت راست بود که توپ در محوطه جریمه به لئون گورتسکا رسید و پاس رو به عقب او را یوشوا کیمیش با یک ضربه محکم تبدیل به گل اول بازی کرد.

بعد از این گل باردیگر بازیکنان لورکوزن ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه ۲۶، روی اسال فریمپونگ، فلورین ویرتز بود که صاحب موقعیت شد ولی حضور به موقع بنجامین پاوارد، دروازه بایرن را نجات داد.

در دقایق پاياني نیمه اول بازی متعادل دنبال شد و در نهایت این نیمه با همان یک گل به سود بایرن به پایان رسید.

در آغاز نیمه دوم، چیزی نمانده بود که اشتباه مدافعان بایرن، باعث باز شدن دروازه این تیم شود اما حضور به موقع زومر، مانع گلزنی دیابی شد.

در ادامه این بازیکنان تیم فوتبال لورکوزن بودند که توپ و میدان را در اختیار گرفتند و در دقیقه ۵۴، صاحب یک ضربه پنالتی شدند. امین عدلی که درون محوطه جریمه بایرن صاحب توپ شده بود، با ضربه پشت پای پاوارد سرنگون شد و داور بعد از کمک گرفتن از VAR، نقطه پنالتی را نشان داد.اسکیل پالاسیوس پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت زومر، دروازه بایرن را باز کرد.

بعد از این گل بایرنی ها پیش کشیدند و در دقیقه ۶۲، روی ارسال کینگزلی کومان، این گورتسکا بود که می توانست بار دیگر تیمش را پیش بیندازد ولی واکنش خوب هرادسکی، دروازه لورکوزن را نجات داد.

حملات دو تیم ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۷۲، لورکوزن بار دیگر صاحب یک ضربه پنالتی شد. این بار روی تکل بی احتیاط اوپامکانو بود که امین عادلی در آستانه ورود به محوطه جریمه بایرن سرنگون شد و داور بار دیگر با کمک VAR، اعلام پنالتی کرد. بار دیگر پالاسیوس پشت توپ قرار گرفت و علی رغم این بار زومر جهت ضربه را تشخیص داد، توانست گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند.

در دقایق باقی مانده بایرنی ها تلاش زیادی کردند تا به گل تساوی برسند اما واکنش های خوب هرادسکی مانع گلزنی آن ها شد. در مقابل تیم میزبان هم می توانست به گل سوم برسد اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت بازی با همان نتیجه ۲-۱ به سود لورکوزن به پایان رسید.

varzesh3.com
  • 11
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر