جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۲۷ - ۰۶ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۱۰
فوتبال جهان

گزارش بازی کرواسی و کانادا ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

فیلم/ خلاصه دیدار کرواسی ۴-۱ کانادا؛ خداحافظی زودهنگام سرخ‌ها با جام جهانی

بعد از دریافت گل در دقیقه دوم بازی کروات‌ها به بازی برگشتند و در پایان با چهار گل کانادا را شکست دادند.

گزارش بازی کرواسی و کانادا ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

ورزشگاه بین‌المللی خلیفه میزبان نبردی حساس در گروه F جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بین کرواسی و کانادا بود که با برد ۴-۱ بلیزرها خاتمه یافت.

گل: آلفونسو دیویس برای کانادا، آندره کراماریچ (۲ گل)، لیوایا  و لاور مایر برای کرواسی

بدون شک جسارت تیم کانادا در این دو بازي ستودنی بوده است و آن ها حذف شده های سربلندی هستند. اولین گل جام جهانی کانادا بعد از ۵ بازی و ۳۶ سال در دقیقه ۲ به ثمر رسید ولی با گذشت زمان کروات ها خودشان را پیدا کردند در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه اول با دو گل از حریف پیش افتادند.

در نیمه دوم کانادا همچنان به بازی خود ادامه داد و برای جبران گلهای خورده تلاش کرد. ولی بازیکنان کانادا به وسیله دروازه بان کرواسی و بازیکنان باتجربه این تیم ناکام شدند. کروات ها دست بردار نبودند و روی ضد حملات در نیمه دوم دو مرتبه دیگر دروازه کانادا را باز کردند تا دومین پیروزی چهار بر یک این دوره به نام کرواسی ثبت شود.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه F

ورزشگاه: بین‌المللی خلیفه (دوحه) - ساعت ۱۹:۳۰ 

داور:  آندرس ماتیاس ماتونته کابررا (اروگوئه)/ کمک‌ها: نیکلاس تاران و مارتین سوپی (اروگوئه)،‌ داور چهارم: کویت اورتگا (پرو)/ داور ویدیویی: مائورو ویلیانو (آرژانتین)

تیم ملی کرواسی:

دومینیک لیواکوویچ، جوزپ یورانوویچ، دژان لوورن، جوسکو گواردیول، برنا سوسا، لوکا مودریچ (۸۷ ماریو پاسالیچ)، مارسلو بروزوویچ، متئو کواچیچ (۸۷ لاورو ماجر)، ایوان پریشیچ (۸۷ میسلاو اورشیچ)، آندری کراماریچ (۷۲ نیکولا ولاشیچ) و مارکو لیوایا (۶۰ برونو پتکوویچ)

سرمربی: زلاتکو دالیچ

تیم ملی کانادا:

میلان بورجان، آلیستر جانستون، کمال میلر، استیون ویتوریا، استفان اوستاکویو (۴۶ اسماعیل کنه)، آتیبا هوچینسون (۷۲ سم آدکاگبه)، ریچی لاریا (۶۲ جونیور هویلت)آلفونسو دیویس، تاجون بوچانان، جاناتان دیوید، کایل لارین (۴۶ جاناتان اوزوریو)

سرمربی: جان هردمن

اخطار:

تاجون بوچانان (۵۲) دژان لوورن (۵۶)

شرح گل:

کرواسی ۰- کانادا ۱دقیقه ۲:

یک شروع مجدد عالی از میلان بورجان در زمین کرواسی به استفان اوستاکویو رسید و او با نفوذ از جناح راست یک ارسال بی نقص به نزدیکی های نقطه پنالتی (Penalty kick) رسید و آلفونسو دیویس با یک پرواز و ضربه سر دقیق دروازه لیواکوویچ را باز کرد و کانادا را پیش انداخت.

کرواسی ۱- کانادا ۱دقیقه ۳۶:

پاس فنی و دیدنی پریشیچ از جناح چپ محوطه کانادا باعث شد کراماریچ صاحب توپ شود و با یک ضربه پای چپ دقیق این بار بورجان را تسلیم کند و توپ را به تور برساند.

کرواسی ۲- کانادا ۱دقیقه ۴۴:

جوزپ یورانوویچ پا به توپ از میانه های میدان استارت زد و با یک پاس فنی از بین پاهای استیون ویتوریا توپ را به مارکو لیوایا رساند و او هم با یک ضربه دقیق به گوش چپ دروازه، کرواسی را برای اولین بار در این دیدار پیش انداخت.

کرواسی ۳- کانادا ۱دقیقه ۷۰:

پریشیچ بازهم در متن حملات کرواسی قرار دارد. توپ در سمت چپ محوطه کانادا به ایوان رسید و او با یک پاس زیبا کم ارتفاع و دقیق، آندری کراماریچ را در تیر دوتر پیدا کرد و او با یک کنترل خوب و شوت، دروازه بورجان و کانادا را برای بار سوم در این دیدار باز کرد.

کرواسی ۴- کانادا ۱ دقیقه ۴+۹۰:

اشتباه مرگبار کمال میلر در وقتهای تلف شده باعث شد میسلاو اورشیچ بازیکن تعویضی توپ را برباید و به سمت محوطه کانادا حرکت کند. با نزدیکی به دروازه، کروات ها در موقعیت دو به تک قرار گرفتند و اورشیچ با پاس در عرض لاورو ماجر را مقابل دروازه خالی قرار داد تا او کار سختی برای باز کردن دروازه کانادا نداشته باشد.

بهترین بازیکن زمین:

بدون شک آندری کراماریچ شایسته عنوان بهترین بازیکن زمین بود. با وجود عملکرد فوق العاده پریشیچ و ساختن دو گل، کراماریچ دو گل در این بازی زد، تمام دریبل هایش موفق بود و از سه ضربه در چارچوب، دو گل را به نام خود ثبت کرد.

لحظات حساس:

دقیقه ۲۲: حرکت پا به توپ کواچیچ در نزدیکی های محوطه جریمه کانادا به پاس او برای لیوایا تبدیل شد اما مارکو لیوایا در کنترل درست و ضربه به توپ موفق نبود و بوجان توپ را به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۶ :با یک پاس در عمق آندری کراماریچ وارد محوطه شد و از بین سه بازیکن توانست از گوشه شش قدم، دروازه کانادا را باز کند اما کمک داور با پرچم زدن او و هواداران کرواسی را مایوس کرد.

دقیقه ۴۸: بازیکن تعویضی کانادا جاناتان اوزوریو شانس خود را با یک ضربه از پشت محوطه آزمایش کرد اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴:کراماریچ تا دو گله شدن فاصله بسیار کمی داشت ولی موفق به این کار نشد. لوکا مودریچ از جناح راست مجوطه کانادا با پاس در عرض کراماریچ را صاحب توپ کرد ولی ضربه او با واکنش فوق العاده بورجان از دست رفت.

دقیقه ۵۵:ضربه پر فدرت و زیبای جاناتان دیوید از پشت محوطه با واکنش لیواکوویچ و پس از برخورد با نوک انگشتانش از بالای دروازه به کرنر رفت.

دقیقه ۷۸: ایوان پریشیچ (Ivan Perišić) با عوض کردن پا از جناح چپ وارد محوطه کانادا شد اما ضربه سنگین پای چپ او توسط بورجان برگشت داده شد و در برگشت هم ضربه بروزوویچ بار دیگر بوسیله دروازه بان کانادا دفع شد.

حاشیه:

* گل دیویس نخستین گل تاریخ کانادا در جام جهانی و سریعترین گل جام تا اینجای رقابتها بوده است.

* ۵ بازی، ۵۱ تلاش برای گلزنی و ۳۶ سال زمان نیاز بود تا کانادا به اولین گل تاریخ خود در بزرگ ترين رقابت فوتبالی دنیا دست پیدا کند.

* آلفونسو دیویس اولین بازیکن باشگاه بایرن مونیخ (FC Bayern Munich) است که بعد از سال ۲۰۱۴ و گل ماریو گوتزه، در جام جهانی گلزنی کردهذ است.

* کرواسی در دو جام اخیر سریعترین گلهای این رقابتها را دریافت کرده. آنها در ۲۰۱۸ در ثانیه ۵۸ از دانمارک گل خوردند و امروز در ثانیه ۶۸ از کانادا.

* ایوان پریشیج در ۱۵ گل در جام جهانی و رقابت های یورو تاثیر مستقیم داشته (۹ گل و ۶ پاس گل) ۵ عدد بیشتر از هر بازیکن کروات دیگر.

* این دومین بار است که کرواسی دو گل را در یک نیمه در جام جهانی به ثمر می رساند. پیش از این آنها در سال ۱۹۹۸ و در مقابل هلند موفق به انجام این کار شدند.

* در دقیقه ۸۵ مودریچ و کمال میلر بعد از اینکه با هم درگیر شدند از داور کارت زرد دریافت کردند.

varzesh3.com
  • 12
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر