یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
۰۹:۲۱ - ۰۱ مهر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۷۰۰۰۵
فوتبال جهان

فیلم/ اولین گل ملی 'حجت حق وردی' مدافع ایرانی با پیراهن آذربایجان

حجت حق وردی در دقیقه ۹۵ موفق به گلزنی برای تیم ملی آذربایجان در لیگ ملت های اروپا شد.

تیم ملی آذربایجان با گلزنی مدافع ایرانی خود به برتری مقابل اسلوواکی رسید.

حجت حق وردی که بعداز پیوستن به تیم سومقایت، در خردادماه سال گذشته برای نخستین بار به تیم ملی آذربایجان دعوت شد و طی یک سال و نیم اخیر پیراهن تیم ملی این کشور را در رقابت های بین المللی بر تن کرده بود، توانست نخستین گل خود را در یک بازی مهم به ثمر رساند.

تیم ملی آذربایجان از ساعت ۲۲:۱۵ پنج شنبه شب در ورزشگاه سیتی آرنا ترناوا یکی از مسابقات هفته پنجم از گروه سوم لیگ C ملت های اروپا را مقابل اسلوواکی برگزار کرد که حجت حق وردی یکی از مدافعان ثابت تیمش در این مسابقه بود.

حق وردی که در تابستان امسال از سومقایت آذربایجان به ایران بازگشت و با تراکتور قرارداد بست، پس از دعوت دوباره به تیم ملی آذربایجان، نمایش درخشانی در ترکیب تیمش ارائه داد و توانست سه امتیاز مهم را در تقابل با اسلوواکی برای تیمش به همراه بیاورد.

این مدافع ایرانی الاصل که پیش از این ۱۳ بار برای تیم ملی آذربایجان به میدان رفته بود، در چهاردهمین بازی خود با پیراهن این کشور توانست گل سه امتیازی تیمش را مقابل اسلوواکی به ثمر رساند.

تیم ملی آذربایجان که در دقیقه ۳+ ۹۰ دروازه خود را مقابل اسلوواکی باز شده دید و برتری خود را از دست داد و در آستانه تساوی خارج از خانه قرار داشت، در آخرین ثانیه های مسابقه با گلزنی مدافع ایرانی خود به برتری رسید.

در پنجمین دقیقه وقت های تلف شده، توپ ارسالی از جناح چپ زمین توسط الکسی ایسائف را حجت حق رودی در مقابل دروازه اسلوواکی با ضربه پشت سر تبدیل به گل کرد تا آذربایجان را به برتری در این دیدار برساند.

تیم ملی آذربایجان که پیش از این تنها یک برد کسب کرده بود، با گلزنی حق وردی و برتری ۲ بر یک مقابل اسلوواکی ۷ امتیازی شد و با یک امتیاز بیشتر نسبت به این تیم، در رده دوم جدول گروه سوم لیگ C ملت های اروپا قرار گرفت.

آذربایجان یک شنبه شب آینده در آخرین مسابقه مرحله گروهی لیگ ملت های اروپا باید به مصاف تیم صدرنشین قزاقستان برود که حق وردی نیز در این دیدار تیمش را همراهی می کند.

varzesh3.com
  • 17
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر