پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۲۰:۱۳ - ۱۲ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۰۹۸
فوتبال جهان

گزارش بازی لیورپول و فولام ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

فیلم/ خلاصه دیدار لیورپول ۴-۳ فولام (هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس)

ورزش سه | لیورپول در یک بازی تماشایی مقابل فولام با نتیجه ۴-۳ برنده شد و ۳ امتیاز را کسب کرد.

گزارش بازی لیورپول و فولام ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

بازي بین تیم های لیورپول و فولام در هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس امشب با نتیجه پرگل ۴-۳ به پایان رسید. این دیدار جذاب و تماشایی آغاز شد و نیمه اول دو تیم در ارائه بازی چشم نواز رقابت نزدیکی داشتند.

بازی با حملات تیم فوتبال لیورپول از ابتدای آغاز شد که دقیقه ۸ بازی لوئیز دیاز با برند لنو برخورد کرد و محمد صلاح موفق شد توپ سرگردان را به گل تبدیل کند. این گل مردود اعلام شد و به دلیل برخورد مهاجم لیورپول با این دروازه بان بازی برای چندین دقیقه متوقف شد تا او مورد مداوا قرار بگیرد.

نخستین گل این بازی سهم لیورپول بود. ترنت الکساندر آرنولد دقیقه ۲۰ روی ضربه ایستگاهی نزدیک به محوطه جریمه با شوت دیدنی پای راست تیرک افقی دروازه حریف را به لرزه درآورد و توپ را وارد دروازه کرد.

قرمزها از به ثمر رسیدن این گل خوشحال بودند که ناگهان اشتباه کویوین کلهر موجب شد حریف به گل تساوی برسد. ۴ دقیقه بعداز گل تماشایی آرنولد، هری ویلسون موفق شد روی پاس آنتونی رابینسون توپ را از بین پاهای کلهر عبور بدهد و بازی را به تساوی بکشاند.

لیورپول (Liverpool F.C) از این گل شوکه نشد و به حملاتش ادامه داد تا به دومین گل برسد. گل دوم هم مانند گل اول زیبا و چشم نواز بود. دقیقه ۳۸ روی دفع ناقص مدافعان، الکسیس مک آلیستر توپ را کنترل کرد و با ضربه تماشایی والی توپ را به گوشه دروازه فولام چسباند.

تیم فوتبال لیورپول امیدوار بود نیمه اول را با برد پشت سر بگذارد که کنی تته گل تساوی را وارد دروازه کرد. ضربه سر رائول خیمنز روی ارسال کرنر با اشتباه مدافعان لیورپول به کنی تته رسید که در یکقدمی دروازه توپ را به گل تبدیل کرد. این گل مورد بررسی VAR قرار گرفت و سپس تایید شد.

یورگن کلوپ و تیمش خوش شانس بودند که نیمه اول بازنده به رختکن نرفتند. اشتباه کلهر روی دفع ضربه سر پالینیا موجب شد تیم ریم به راحتی دروازه را باز کند اما به دلیل آفساید VAR این گل را مردود اعلام کرد تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد.

لیورپول نیمه دوم را خوب شروع کرد و در همان دقایق ابتدایی داروین نونیز دو موقعیت گلزنی خوب را از دست داد. دقیقه ۵۳ او با پاس محمد صلاح صاحب موقعیت شد که شوت او با رکورد با تیر افقی راه اوت شد.

چند دقیقه او با پاس رو به جلوی صلاح در محوطه جریمه با دروازه بان تک به تک شد که ضربه اش بی دقت از کنار دروازه به بیرون رفت.

فولام که متوجه شد مهاجمان لیورپول دقت زیادی برای گلزنی در بازی امشب ندارند از فرصت استفاده کرد و دقیقه ۸۰ سومین گل را به ثمر رساند.

در دقیقه ۸۰ کوردوا - رید روی ارسال کوتاه کایرنی موفق شد دور از دستان کلهر توپ را با ضربه سر وارد دروازه کند.

لیورپول تمام نیمه را سپری کرد تا در دقایق پایانی بازگشت عجیبی به بازی داشته باشد، واتارو اندو در دقیقه ۸۷ بازی را به تساوی رساند. او پاس به عقب صلاح را نزدیک به محوطه جریمه را با ضربه پای راست به گوشه دروازه حریف فرستاد.

همین گل انگیزه زیادی برای لیورپول شد تا گل چهارم را یک دقیقه بعد به ثمر برساند. با از سرگیری بازی پس از گل تساوی لیورپول، دفاع فولام دفع ناقصی روی ضربه بلوکه شده کود خاکپو داشت. این توپ به آرنولد رسید و او پس از کنترل آن دبل کرد تا تیمش را پیش بیندازد.

بازی در لحظات پاياني با هیجان دنبال شد و پس از ۷ دقیقه وقت اضافه لیورپول موفق شد این برتری را حفظ کند تا سه امتیاز حساس را در نهایت کسب کند.

varzesh3.com
  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر