جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
۲۱:۲۲ - ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۰۰۵۵
فوتبال جهان

گزارش بازی نیوکاسل و لیورپول ۱۴۰۲/۰۶/۰۵

فیلم/ خلاصه دیدار نیوکسل ۱-۲ لیورپول (هفته سوم لیگ برتر انگلیس)

لیورپول در دیداری خارج از خانه موفق شد با نتیجه ۲-۱ نیوکسل را شکست بدهد.

گزارش بازی نیوکاسل و لیورپول ۱۴۰۲/۰۶/۰۵

شاگردان یورگن کلوپ که ابتدا از حریف عقب افتادند و با اخراج ویرژیل فن دایک ۱۰ نفره شدند، با دو گل داروین نونیز در دقایق پاياني به یک پیروزی باارزش رسیدند.

دو تیم بازي را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه ۱۶ بود که روی پاس الکساندر ایزاک ، جوئلینتون صاحب نخستین موقعیت بازی شد اما ضربه او را آلیسون بکر دفع کرد.

یک دقیقه بعد، فرار لوئیز دیاز و عبور او از کیه ران تریپیه و ساندرو تونالی، یک موقعیت خوب نصیب لیورپول (Liverpool F.C) کرد اما ضربه این ستاره کلمبیایی را نیک پوپ به بیرون فرستاد.

بازی متعادل دنبال شد تا این که در دقیقه ۲۵، روی اشتباه فاحش الکساندر آرنولد، نیوکسل به گل رسید. روی پاس رو به عقب محمد صلاح بود که آرنولد نتوانست آن را کنترل کند و آنتونی گوردون با یک پیشروی خوب، در موقعیت تک به تک دروازه آلیسون را باز کرد.

سه دقیقه بعد شرایط برای لیورپول دشوارتر هم شد. روی پاس در عمق گوردون بود که ویرژیل فن دایک الکساندر ایزاک را سرنگون کرد و داور با تشخیص موقعیت جدّي گلزنی، مدافع هلندی قرمزها را با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد.

نیوکسل از برتری نفری اش استفاده کرد و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۳۲ به گل دوم برسد ولی واکنش خوب آلیسون روی ضربه سر دن برن، دروازه لیورپول را نجات داد.

چهار دقیقه بعد همه چیز برای گل دوم نیوکسل فراهم بود اما ضربه والی آلمیرون را آلیسون از زیر طاق دروازه درآورد تا لیورپول همچنان در بازي بماند.

در دقایق پاياني نیمه اول باز هم این بازیکنان میزبان بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند از این برتری استفاده کنند و این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را هم نیوکسل بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۵۰ بود که روی ارسال جوئلینتون، بار دیگر آلمیرون صاحب موقعیت شد اما ضربه پای چپ او از بالای دروازه لیورپول به بیرون رفت.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد و کلوپ تلاش کرد تا با چند تعویض، روند بازی را تعییر بدهد اما در دقیقه ۶۵، گوردون روی یک فرار عالی و پشت سر گذاشتن الکساندر آرنولد، بار دیگر صاحب موقعیت شد، اما ضربه او از کنار دروازه آلیسون به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد، روی پاس خوب دیوگو ژوتا، این محمد صلاح بود که صاحب موقعیت شد، اما تکل اسون بوتمن دروازه نیوکسل را نجات داد.

بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه ۷۶ چیزی نمانده بود که نیوکسل به گل دوم برسد اما آلمیرون که با فراری دیدنی وارد محوطه جریمه لیورپول شده بود، ضربه‌اش را به تیر دروازه کوبید تا این فرصت هم از دست برود.

در دقیقه ۷۷ کلوپ داروین نونیز را جانشین الکسیس مک آلیستر کرد و این مهاجم اروگوئه‌ای تنها ۴ دقیقه بعد، گل تساوی لیورپول را به ثمر رساند. این بار بوتمن بود که در کنترل توپ دچار اشتباه شد و این فرصت را برای نونیز فراهم کرد تا با یک ضربه دقیق، دروازه نیوکسل را باز کند.

بعد از این گل تیم میزبان تلاش کرد تا با استفاده از برتری نفری، بار دیگر به گل برتری برسد و در دومین دقیقه از وقت‌های تلف شده، صاحب یک موقعیت خوب شدند اما ضربه متی لانگ‌استف را آلیسون به هر شکل ممکن دفع کرد.

تنها یک دقیقه بعد آلیسون گل برتری قرمزها را به ثمر رساند. روی پاس خوب محمد صلاح بود که بار دیگر نونیز صاحب موقعیت شد و با یک شوت دیدنی، دروازه نیوکسل را باز کرد.

تلاش تیم میزبان برای زدن گل تساوی در دقایق باقی مانده ثمری نداشت و در نهایت بازی با برتری ۲-۱ لیورپول به پایان رسید.

varzesh3.com
  • 18
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر