دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
۲۲:۲۱ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۲۸
فوتبال جهان

گزارش بازی منچستریونایتد و فولام ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

فیلم/ خلاصه دیدار منچستریونایتد ۳-۱ فولام (جام حذفی انگلیس)

منچستریونایتد امشب در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی انگلیس در خانه‌اش میزبان فولام بود و در یک بازی پرتنش موفق شد حریفش را ۳-۱ شکست بدهد.

گزارش بازی منچستریونایتد و فولام ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

تیم فوتبال منچستریونایتد در حالیکه از فولام عقب افتاده بود در نیمه دوم با اتفاقی که باعث شد یک پنالتی به سودش گرفته شود و دو بازیکن فولام از زمین اخراج شوند به بازي برگشت و در نهایت ۳-۱ به پیروزی رسید.

در نیم ساعت اول مسابقه هر دو تیم یک موقعیت جدی به دست آوردند. ابتدا فولام با ضربه سر دیوپ دروازه یونایتد را تهدید کرد اما دخیا با واکنشی خوب توپ را به کرنر فرستاد. سپس وخهورست در موقعیتی خوب صاحب توپ شد اما با شوتی ضعیف توپ را دقیقا به جایی فرستاد که دروازه بان فولام حضور داشت.

درحالیکه نیمه اول رو به پایان می رفت سابیتزر بعد از دریافت توپ از برونو شوتی محکم از راه دور شلیک کرد که برند لنو با واکنشی عالی مانع از باز شدن دروازه فولام شد.

درحالیکه یک دقیقه از وقتهای تلف شده این نیمه می گذشت فولام صاحب موقعیتی خوب شد اما شوت کات دار ته ته دقت کافی را نداشت و از کنار دروازه دخیا بیرون رفت. یک دقیقه بعد نوبت یونایتد بود که دروازه فولهام (فولام) را تهدید کند. پاس مک تومینی به سانچو با ضربه بدون معطلی او در میانه راه به بازیکنان فولام برخورد کرد و منحرف شد تا خطر برای این تیم دفع شود. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در دقیقه ۴۸ فولام بهترین موقعیت خود تا اینجای مسابقه را به دست آورد. اشتباه مگوایر در دفع توپ باعث شد پالینیا توپ را تصاحب کرده و به رابینسون بسپارد. شوت او را اما دخیا با واکنشی خوب دفع کرد تا دروازه یونایتد باز نشود.

یک دقیقه بعد دخیا بار دیگر ناجی دروازه یونایتد شد. روی یک کرنر توپ به ویلیان رسید تا او وان بیساکا را از مقابل برداشته و شوتی به تیر دوم شلیک کند اما دخیا با واکنشی عالی و با نوک انگشت هایش توپ را دفع کرد تا بار دیگر ناجی دروازه شیاطین سرخ بشود.

ولی در دقیقه ۵۰ فشارهای فولام در شروع نیمه دوم بالاخره به ثمر رسید. باز هم روی یک ارسال کرنر توپ با ضربه سر دیوپ در اختیار الکساندر میتروویچ قرار گرفت و او بدون اشتباه از فاصله نزدیک دروازه دخیا را باز کرد.

با این که یونایتد در دقایق بعدی برای رسیدن به گل تلاش می کرد مگوایر با خطایی بی دلیل ضربه آزادی در اختیار فولام گذاشت که ارسال پریرا و ضربه سر میتروویچ می رفت به گل دوم این تیم تبدیل شود که دخیا بار دیگر با واکنشی خوب مانع باز شدن دروازه تیمش شد.

در دقیقه ۷۱ آنتونی روی یک ضدحمله حرکت یونایتد را آغاز کرد و توپ را به سانچو سپرد. توپ او از لنو عبور کرد ولی توسط ویلیان از روی خط برگشت داده شد ولی بازیکنان یونایتد به شدت به داور معترض بوده و معتقد بودند او از دست خود استفاده کرده است. بعد از بررسی توسط VAR داور نقطه پنالتی را نشان داد. داور ویلیان را هم به دلیل این خطای هند اخراج کرد. درحالیکه بازیکنان فولام به شدت اعتراض می کردند میتروویچ، گلزن فولام در این مسابقه، در حین اعتراض داور را لمس کرد و به همین خاطر با دریافت کارت قرمز مستقیم اخراج شد تا فولام ۹ نفره شود.

با توجه به این که ویلیان جلوی گلزنی صد در صد یونایتد را با خطای هند گرفته بود داور چاره ای برای اخراج او نداشت. در تصاویر تلویزیونی به نظر می رسید میتروویچ پیش از آنکه داور را با لمس فیزیکی هل بدهد کلماتی خطاب به او به کار می برد که داور را به شدت عصبانی می کند.

درحالیکه فولام ۹ نفره شده بود برونو فرناندس از یونایتد پشت توپ ایستاد و ضربه پنالتی را به گوشه سمت راست دروازه شلیک کرد. برند لنو جهت توپ را اشتباه تشخیص داد تا بازی به تساوی کشیده شود.

حالا یونایتد کاملاً دست بالا را داشت. در دقیقه ۷۷ لوک شاو از سمت چپ به حرکت درآمد و توپ را به درون محوطه شش قدم فولام ارسال کرد. سابیتزر توپ را با ضربه ای سریع از برند لنو عبور داد تا دومین گل یونایتد به ثمر برسد. این گل برای تشخیص آفساید نبودن موقعیت توسط VAR بررسی شد ولی در نهایت داور حکم به درست بودن گل داد.

درحالیکه تنها ۲ دقیقه به پایان بازی مانده بود یونایتد صاحب موقعیت طلایی دیگری شد. آنتونی با یک حرکت ترکیبی هوشمندانه با جیدون سانچو در مرز محوطه جریمه فولام شوتی پرقدرت به سمت دروازه این تیم شلیک کرد که برند لنو به خوبی در مقابل توپ ایستاد و در دو مرحله مانع از باز شدن دروازه اش شد.

با اینکه مارکو سیلوا در آخرین دقایق مسابقه دست به چند تغییر در ترکیب تیمش زد ولی این تغییرات برای فولام ۹ نفره فایده ای نداشت تا در نهایت شیاطین سرخ از برتری نفری خود نهایت استفاده را برده و در دقیقه ۹۰+۶ به گل سوم برسند. گلی که با پاس فرد و ضربه تمام کننده برونو فرناندس به دست آمد.

شاگردان تن هاخ این بازي پرتنش و پرماجرا در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی را در در نهایت با پیروزی ۳-۱ به پایان بردند تا رضایت هواداران حاضر در ورزشگاه خانگی شان را جلب کنند.

varzesh3.com
  • 16
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر