شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
۲۲:۰۵ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۰۷۱
فوتبال جهان

گزارش بازی منچستریونایتد و نیوکاسل ۱۴۰۱/۱۲/۰۷

فیلم/ خلاصه دیدار منچستریونایتد ۲-۰ نیوکسل (فینال جام اتحادیه انگلیس)

در دیدار فینال جام اتحادیه انگلیس، منچستریونایتد موفق شد در پایتخت از سد نیوکاسل با ۲ گل بگذرد و برای ششمین مرتبه قهرمان شود.

گزارش بازی منچستریونایتد و نیوکاسل ۱۴۰۱/۱۲/۰۷

شیاطین سرخ که آخرین بار در سال ۲۰۱۷ با هدایت ژوزه مورینیو موفق به فتح یک جام شده بودند، امشب با گل های کاسمیرو و گل به خودی اسون بوتمن، موفق شدند نیوکسل را از پیش رو بردارند و قهرمان جام اتحادیه شوند.

دو تیم بازي را متعادل آغاز کردند دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد.

در دقیقه ۱۳ بود که روی ارسال کاسمیرو و ضربه سر فرد، توپ درون محوطه جریمه نیوکسل به ووت وخهورت رسید، اما ضربه او را لوریس کاریوس مهار کرد.

چهار دقیقه بعد، روی شروع خوب داوید دخیا، توپ به رشفورد رسید و او هم با یک پاس عالی، آنتونی را صاحب موقعیت کرد، ولی ضربه این ستاره برزیلی دقیقا به جایی رفت که کاریوس حضور داشت.

در ادمه این بازیکنان نیوکاسل بودند که پیش کشیدند و چند حمله نصفه و نیمه روی دروازه حریف داشتند، اما نتوانستند موقعیت ویژه ای خلق کنند، تا اینکه در دقیقه ۳۱، حرکت عالی سنت ماکسیمین و عبور او از دیوگو دالوت، یک موقعیت عالی برای این بازیکن ایجاد کرد، اما شوت محکم او را دخیا با یک دست دفع کرد.

سرانجام در دقیقه ۳۳ بود که قفل دروازه ها باز شد. روی یک ضربه آزاد از سمت راست محوطه جریمه نیوکسل، ارسال دقیق لوک شاو را کاسمیرو با یک ضربه سر دیدنی به گوشه دروازه نیوکسل فرستاد و یونایتد را ۱-۰ پیش انداخت.

بعد از این گل باز هم فشار بازیکنان یونایتد ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۳۹ بود که این تیم به گل دوم رسید. این بار روی همکاري کاسمیرو و وخهورست بود که توپ درون محوطه جریمه نیوکسل به رشفورد رسید و ضربه محکم بعد از برخورد به اسون بوتمن وارد دروازه شد تا حساب کار ۲-۰ شود.

بازیکنان نیوکسل بعداز این گل پیش کشیدند و در دقیقه ۴۳، روی یک ارسال به محوطه جریمه یونایتد، این دنیل برن بود که می توانست یکی از گل های خورده را جبران کند، اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقایق پایانی این نیمه، بازیکنان یونایتد یکی، دو موقعیت خوب دیگر روی دروازه حریف ایجاد کردند، اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید.

نیمه دوم را یونایتد بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۴۶ روی پاس رشفورد، این فرد بود که صاحب موقعیت شد، ولی ضربه او با فاصله از کنار دروازه نیوکسل به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد، بعد از اینکه ضربه رشفورد توسط بوتمن دفع شد، توپ به آنتونی رسید، اما ضربه او دقیقا به جایی رفت که کاریوس حضور داشت.

در ادامه بازیکنان نیوکسل ابتکار عمل را در دست گرفتند، اما نمی توانستند موقعیت خاصی روی دروازه یونایتد ایجاد کنند.

بازی با همین روند ادامه داشت تا این که در دقیقه ۷۲، روی یک همکاری تیمی، کوین تریپیه صاحب موقعیت شد، اما ضربه او را دخیا دفع کرد و پس از آن هم داور آفساید اعلام کرد.

دو دقیقه بعد، مارسل سابیتزر بعداز توپ ربایی از فابین شار، رشفورد را صاحب موقعیت کرد، اما ضربه او را کاریوس دفع کرد.

در دقایق پاياني بازیکنان نیوکسل تلاش زیادی کردند تا گل های خورده را جبران کنند یکی، دو بار هم تا آستانه زدن گل پیش رفتند، ولی واکنش های خوب دخیا، مانع باز شدن دروازه یونایتد شد و در نهایت بازی با همان دو گل به سود تیم تن هاخ به پایان رسید تا این تیم قهرمان جام اتحادیه شود.

varzesh3.com
  • 9
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر