دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
۰۰:۲۵ - ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۲۱۸
فوتبال جهان

گزارش بازی میلان و ناپولی ۱۴۰۲/۰۱/۲۳

فیلم/ خلاصه دیدار میلان ۱-۰ ناپولی (یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا)

میلان با برتری در بازی رفت، گام بلندی برای راهیابی به جمع چهار تیم پایانی لیگ قهرمانان برداشت.

گزارش بازی میلان و ناپولی ۱۴۰۲/۰۱/۲۳

تیمهای میلان و ناپولی در یکی از بازی های دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند. این دیدار از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه سن سیرو آغاز شد و با برتری ۱-۰ میزبان به پایان رسید.

در شرایطی که هواداران میلان با تشویق بی امان خود ورزشگاه را روی سرشان گذاشته بودند این ناپولی بود که بازی را تهاجمی شروع کرد و می توانست خيلي زود به گل برسد. خویچا کواراتسخلیا در دقیقه ۲ فرصتی طلایی برای باز کردن دروازه میلان داشت اما مدافع حریف ضربه او را از دو قدمی خط دروازه دور کرد.

یک دقیقه بعد آندره آنگویسا با شوتی از راه دور دروازه میلان را هدف گرفت که این بار مایک مانیان با واکنشی زیبا توپ را راهی کرنر کرد. شاگردان لوچانو اسپالتی برتری خود را تداوم بخشیدند اما کم دقتی مانع از به گل رسیدن آنها در دقایق ابتدایی شد.

داوید کالابریا در دقیقه ۲۰ با شلیکی سنگین از پشت محوطه جریمه یک بار دیگر دروازه میزبان را به شدت تهدید کرد که مانیان این بار با پروازی دیدنی توپ را به کرنر فرستاد. شاگردان استفانو پیولی کم کم از زیر فشار حریف خارج شده و در دقیقه ۲۵ روی حرکت انفرادی رافائل لیائو به اولین موقعیت جدی خود دست یافتند. این بازیکن بعد از طی نصف زمین با الکس مرت تک به تک شد اما ضربه او از دقت کافی برخوردار نبود و راهی اوت شد.

دومین موقعیت جدی میلان، اولین گل بازی را به همراه داشت. این گل را اسماعیل بن ناصر روی پاس لیائو و با یک بغل پای دقیق از داخل محوطه جریمه وارد دروازه ناپولی کرد. روسونری بعد از این گل به حملات خود ادامه داد و می توانست قبل از به صدا در آمدن سوت پایان به گل دوم هم برسد اما با وجود لرزاندن تیر دروازه ناپولی روی ضربه سر سیمون کیائر، موفق به این کار نشد تا نیمه اول با برتری ۱-۰ میزبان به پایان برسد.

تیم فوتبال ناپولی در نیمه دوم بازهم کار را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه ۵۰ فاصله ای تا به ثمر رساندن گل تساوی نداشت اما مانیان با واکنشی به موقع ضربه سر زیلنسکی را به کمک تیر راهی کرنر کرد. کاپیتان ناپولی دو دقیقه بعد با یک شوت روی پا دروازه میلان را هدف گرفت اما شوت خطرناک او بعد از برخورد به مدافع حریف راهی کرنر شد.

در ادامه بازي شاهد یک فوتبال پرتنش بودیم که به اخراج آندره آنگویسا انجامید تا کار ناپولی سخت تر شود. میهمان با وجود ده نفره شدن حملات خود برای به تساوی کشاندن کار را در دقایق پایانی شدت بخشید اما درخشش مانیان اجازه گلزنی را به آنها نداد.

دروازه بان میلان در دقیقه ۸۷ با سیوی استثنایی شوت پرقدرت دی لورنزو را به کرنر فرستاد و یک دقیقه بعد هم خوش شانس بود که ضربه سر مواج ماتیاس اولیویرا روی سقف دروازه اش فرود آمد. میلان در ۵ دقیقه وقت تلف شده به خوبی کار را کنترل کرد تا یک روز بعد از برد ۲-۰ اینتر مقابل بنفیکا این بازی پرتنش و پرکارت را با برتری ۱-۰ به پایان برساند.

varzesh3.com
  • 12
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر