جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
۰۰:۳۶ - ۱۳ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۱۹۸
فوتبال جهان

گزارش بازی نیوکاسل و پاری سن ژرمن ۱۴۰۲/۰۷/۱۲

فیلم/ خلاصه دیدار نیوکاسل ۴-۱ پاری سن ژرمن (هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۳)

سنت جیمز پارک پس از دو دهه میزبان یک بازی در لیگ قهرمانان بود و یک جو استثنایی از هواداران نیوکاسل، شبی فراموش نشدنی را برای آنها رقم زد.

گزارش بازی نیوکاسل و پاری سن ژرمن ۱۴۰۲/۰۷/۱۲

نیوکسل در بازي هفته دوم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا امشب از پاری سن ژرمن میزبانی کرد.

شاگردان ادی هاو در اولین بازي خانگی اروپایی پس از ۲۰ سال به یک نتیجه خارق العاده دست پیدا کردند و شگفتی ساز شدند.

میزبان در این بازی از ابتدای پرس سنگینی را روی دروازه حریف فرانسوی اش اجرا کرد که در نوع خود قابل توجه بود. این پرس جواب داد و موجب به ثمر رسیدن گل اول آنها شد.

در دقیقه ۱۷ پاس اشتباه مارکینیوش موجب شد تا برونو گیمارش توپ را قطع کند و آن را در اختیار الکساندر ایساک بگذارد. ضربه سنگین ایساک در محوطه جریمه توسط جیانلوئیجی دوناروما دفع شد و سپس میگل آلمیرون وارد محوطه جریمه شد تا توپ بلوکه شده را با شوت سنگین وارد دروازه پاری سن ژرمن کند.

فشار تیم انگلیسی روی پاری سن ژرمن موجب شد تا دومین گل بازی را هم در نیمه اول به ثمر برسانند. در مقابل تلاش شاگردان لوئیز انریکه برای جبران نتیجه بازي، دن برون در دقیقه ۳۹ دومین گل نیوکسل را وارد دروازه کرد.

ارسال کیه ران تریپیه را مانوئل اوگارته نزدیک بود به اشتباه وارد دروازه کند که دوناروما به موقع واکنش نشان داد. این توپ بلوکه شده در محوطه جریمه به گیمارش رسید و تو با شوت سنگین شانس گلزنی خود را امتحان کرد.

ضربه او هم توسط دروازه بان ایتالیایی دفع شد تا اینکه دوباره توپ به گیمارش برسد. او با سانتر روی دروازه فرصت سرزنی برای برون را فراهم کرد که اگرچه دوناروما این ضربه را هم دفع کرد اما توپ از روی خط عبور کرده بود و داور گل را اعلام کرد.

پاری سن ژرمن که نیمه اول را با شکست پشت سر گذاشته بود در نیمه دوم هم مجددا گل دریافت کرد. دقیقه ۵۰ این بار سین لانگستاف موفق شد دروازه آن ها را باز کند.

تریپیه پس از دریافت توپ از آلمیرون در فاصله نزدیک با گوشه محوطه جریمه با پاس مستقیم لانگ استف را در محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد که او از زاویه بسته به توپ ضربه زد و پس از برخورد با دست راست دوناروما وارد دروازه شد.

پی اس جی ۶ دقیقه پس از این گل بالاخره یک موقعیتی ترتیب داد که منجر به گل شد. وارن زائیر- امری با ارسال مستقیم به سمت دروازه پشت مدافعان فرصت گلزنی لوکاس هرناندز را فراهم کرد که او با ضربه سر توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

بعد از این گل به نظر می رسید تیم میهمان آماده بازگشت به بازی می شود اما نیوکسل تا پایان تیم برتر بازی ماند و به این برتری را هم افزایش داد. فابیان شار در دقیقه ۱+۹۰ آخرین گلزن این بازی بود.

او پس از توپ ربایی در میانه میدان توپ را به مورفی پاس داد و در نزدیک محوطه جریمه او توپ را به شار واگذار کرد تا با یک ضربه پرقدرت و مهارنشدنی دروازه دوناروما را باز کند.

این بازی در نهایت با برتری ۴-۱ نیوکسل پایان یافت تا با ۴ امتیاز به صدر جدول F صعود کند و تیم فوتبال پاری سن ژرمن ۳ امتیازی هم در رتبه دوم قرار دارد.

  • 9
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر