دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۲۷ - ۲۲ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۳۱۶
فوتبال جهان

گزارش بازی پرتغال و اسلواکی ۱۴۰۲/۰۷/۲۱

فیلم/ خلاصه دیدار پرتغال ۳-۲ اسلواکی (انتخابی یورو ۲۰۲۴)

شاگردان روبرتو مارتینز با پیروزی جواز حضور در جام ملت‌های اروپا را کسب کردند. سی آر سون هم به ۲۰۰ بازی ملی رسید و آن را با یک دبل جشن گرفت.

گزارش بازی پرتغال و اسلواکی ۱۴۰۲/۰۷/۲۱

تیمهای ملی فوتبال پرتغال و اسلواکی امشب در گروه J رقابت های مقدماتی یورو ۲۰۲۴ به مصاف هم رفتند. در این بازی پرتغال از ابتدا تیم برتر میدان بود که در نیمه اول آنرا به صورت کامل به حریفش نشان داد.

بازی با پاس کاری های منظم پرتغالی ها دنبال می شد که برونو فرناندز روی یک صحنه نزدیک به محوطه جریمه با ارسال دقیق شرایط گلزنی برای گونچالو راموس را فراهم کرد و او دقیقه ۱۸ با ضربه سر تیمش را پیش انداخت.

راموس تنها گلزن نیمه اول نبود و کریستیانو رونالدو فرصت یافت تا در دویستمین بازی ملی اش به شیوه آشنا با ضربه پنالتی (Penalty kick) گلزنی کند.

او صد و بیست و چهارمین گل خود برای پرتغال را از روی ضربه پنالتی در دقیقه ۲۹ به ثمر رساند که ضربه زمینی اش برخلاف شیرجه دروازه بان وارد دروازه اسلواکی شد.

پرتغال برتری مقابل حریف را در دقیق باقی مانده نیمه اول حفظ کرد و موفق شد بدون گل خورده به رختکن برود ولی در نیمه دوم اسلواکی یکی از گل ها را جبران کرد.

پرتغال در نیمه دوم بیشتر احتیاط داشت و تلاش بسیار بسیار زیادی مانند نیمه نخست جهت گلزنی نداشت که به اسلواکی فرصت داد تا توسط دیوید هنچو در دقیقه ۶۹ به گل برسد. ضربه او به سمت دروازه پس از برخورد با بازیکن پرتغال تغییر مسیر داده و وارد دروازه شد.

کریستیانو تمایلی نداشت که امشب را با یک گل به پایان برساند و در میان افزایش انگیزه های حریف جهت کسب تساوی، دقیقه ۷۲ سومین گل پرتغال را به ثمر رساند. فرناندز یک مرتبه دیگر پاس گل ارسال کرد و این بار او با پاس عرضی به محوطه جریمه فرصت گلزنی رونالدو را فراهم کرد.

پرتغال امیدوار بود این تفاضل را حفظ کند که فشار اسلواکی برای جبران نتیجه بیشتر شد. در دقیقه ۸۰ استانیسلاو لوبوتکا دومین گل را برای تیمش به ثمر رساند تا خطر بازگشت را بیشتر به پرتغال تحمیل کند. او با شوت از راه دور دروازه پرتغال را باز کرد و تیمش را به کامبک امیدوار کرد.

این رویارویی که در دقایق پایانی بیشتر از هر زمان دیگری در جریان بازي هیجان داشت در نهایت با برتری ۳-۲ همبازیان کریستیانو به پایان رسید.

پرتغال اکنون با کسب هفتمین برد در مقدماتی یورو با ۲۱ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و اسلواکی ۱۳ امتیازی هم در رده دوم ایستاده است.

varzesh3.com
  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر