پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۰۲:۲۳ - ۱۷ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۰۲۳۰
فوتبال جهان

گزارش بازی رایو وایکانو و رئال مادرید ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

فیلم/ خلاصه دیدار رایو وایکانو ۳-۲ رئال مادرید (هفته سیزدهم لالیگا)

تیم فوتبال رئال مادرید در هفته سیزدهم رقابت‌های لالیگا سرانجام نخستین شکست خود را تجربه کرد.

گزارش بازی رایو وایکانو و رئال مادرید ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

رئال مادرید در دیداری خارج از خانه ۳-۲ مغلوب رایو وایکانو شد و بعد از هفته‌ها، صدر جدول لالیگا را به بارسا واگذار کرد.

شاگردان کارلو آنچلوتی که در دیدار قبل مقابل خیرونا با تساوی متوقف شده بودند، امشب هم برابر رایووایکانو شکست خوردند تا بارسا با دو امتیاز بیشتر در صدر جدول جای بگیرد.

تیم میزبان بازي را بهتر آغاز کرد و تنها ۵ دقیقه از بازی سپری شده بود که به گل رسید. روی ارسال فران گارسیا از سمت چپ و ارسال او به محوطه جریمه رئال بود که سانتی کومسانیا صاحب موقعیت شد و با یک ضربه والی تماشایی تیبو کورتوا را مغلوب کرد.

برتری رایو ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۸ اسکار والنتین این فرصت را داشت که اختلاف را دو برابر کند ولی ضربه خطرناک او از بالای دروازه رئال به بیرون رفت.

در ادامه بازي متعادل دنبال شد و موقعیت های چندانی روی دروازه ها ایجاد نشد تا اینکه در دقیقه ۳۰، ایسی پالاسون با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه، بار دیگر دروازه رئال را تهدید کرد ولی این بار کورتوا با واکنش به موقع مانع باز شدن دروازه تیمش شد.

هرچه به دقایق پایانی نیمه اول نزدیک می شدیم، رئالی ها بیشتر ابتکار عمل را در دست می گرفتند و سرانجام در دقیقه ۳۷ صاحب یک پنالتی (Penalty kick) شدند. خطای فران گارسیا روی مارکو آسنسیو در محوطه جریمه رایو را داور ابتدا پنالتی تشخیص نداد اما بعد از کمک گرفتن از VAR نظرش را تغییر داد و یک ضربه پنالتی به سود رئال اعلام کرد.

لوکا مودریچ پشت این ضربه قرار گرفت و در حالیکه دروازه بان حریف به سمت راست شیرجه زده بود، ستاره کروات ضربه اش را به وسط دروازه زد و کار را به تساوی کشید.

فشار حملات رئال بعداز این گل هم ادامه پیدا کرد و تنها ۴ دقیقه بعد این تیم به گل دوم رسید. روی یک ضربه کرنر بود که ارسال آسنسیو را ادر میلیتائو با یک ضربه سر محکم تبدیل به گل کرد و رئال را پیش انداخت.

اما این برتری چندان پایدار نبود و در دقیقه ۴۴، رایو وایکانو کار را به تساوی کشید. روی یک حرکت تیمی بود که توپ با پاس ایسی پالاسون به آلوارو گارسیا رسید و او هم با یک شوت محکم و غیرقابل مهار، کورتوا را مغلوب کرد تا نیمه اول با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

نیمه دوم را رئال بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۴۸، روی یک ضدحمله بود که آسنسیو با یک پاس خوب رودریگو را صاحب موقعیت کرد اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه رایو نداشت.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد تا این که در دقیقه ۶۰، روی ارسال فران گارسیا این کامِیو بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه سر او از بالای دروازه رئال به بیرون رفت.

حملات دو تیم ادامه داشت تا این که در دقیقه ۶۸ رایو صاحب یک ضربه پنالتی شد. توپ در محوطه جریمه رئال به دست دنی کارواخال برخورد کرد و داور هم بعد از استفاده از VAR، نقطه پنالتی را نشان داد.

اسکار تِرِخو پشت توپ قرار گرفت و ضربه او را کورتوا دفع کرد ولی به دلیل ورود زودهنگام کارواخال به محوطه جریمه، داور دستور به تکرار ضربه داد و این بار ترخو موفق شد کورتوا را مغلوب کند و رایو را بار دیگر پیش بیندازد.

در دقایق پایانی این رئالی ها بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و در دقیقه ۹۰، روی پاس عالی آسنسیو، این رودریگو بود که می توانست کار را به تساوی بکشد اما ضربه او خوب نبود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقایق تلف شده هم تلاش رئالی ها ثمری نداشت و بازي با نتیجه ۳-۲ به سود رایو به پایان رسید.

varzesh3.com
  • 10
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر