جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
۲۳:۳۴ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۰۲۴
فوتبال جهان

گزارش بازی رئال مادرید و رایو وایه کانو ۱۴۰۲/۰۳/۰۳

فیلم/ خلاصه دیدار رئال مادرید ۲-۱ رایو وایه کانو (هفته سی و ششم لالیگا)

رئال مادرید در هفته سی و ششم لالیگا در خانه‌اش به مصاف رایو وایه‌کانو رفت و موفق شد این تیم را ۲-۱ شکست دهد.

گزارش بازی رئال مادرید و رایو وایه کانو ۱۴۰۲/۰۳/۰۳

تیم فوتبال رئال مادرید امشب در برنابئو در هفته سی و ششم لالیگا به مصاف رایو وایه کانو رفت. سفیدپوشان که نیمه اول را با گل کریم بنزما با برتری به پایان بردند شش دقیقه به پایان مسابقه گل تساوی را از دی توماس دریافت کردند ولی در دقیقه ۸۹ رودریگو گل برتری تیمش را به ثمر رساند تا رئال مادرید از این بازی با پیروزی ۲-۱ بیرون بیاید.

پیش از شروع مسابقه ورزشگاه شاهد مراسمی ویژه برای حمایت از وینیسیوس جونیور بود. تمامی بازیکنان رئال مادرید با پیراهن های شماره ۲۰ وارد ورزشگاه برنابئو شدند و با صف کشیدن در مرکز زمین چمن به ابراز احساسات تماشاچیان پاسخ دادند. وینیسیوس هم که به دلیل آسیب دیدگی قادر به حضور در این مسابقه نبود با لباس شخصی وارد زمین چمن شد و به تشویق های هواداران پاسخ داد. او سپس به سکوها رفت و باز هم با تشویق شدید حاضرین در استادیوم مواجه شد. ستاره برزیلی اینجا هم برای پاسخ به ابراز احساسات هواداران از جای خود برخاست و به آن ها ادای احترام کرد.

رئال در دقیقه ۵ فرصت خيلي خوبی در اختیار رایو وایه کانو قرار داد و نزدیک بود در همان دقایق اولیه شوکه شود. کروس برای دفع توپ ضربه سری زد که دقیقا مقابل والنتین، بازیکن حریف، قرار گرفت. او از فاصله دور شانسش را امتحان کرد و نیم والی والنتین از ۳۰متری از کورتوا گذشت و با اختلاف اندک از بالای دروازه بیرون رفت.

دومین موقعیت جدّي بازی هم نصیب حریف رئال شد. لوپز در مرز محوطه جریمه صاحب توپ شد و بعد از کنترل آن برگشت و شوتی به سمت دروازه شلیک کرد. اما کورتوا هشیار بود و توپ را دفع کرد.

حملات رایو وایه کانو همچنان ادامه داشت و اگر دخالت استثنایی کارواخال در دقیقه ۱۴ نبود کاملو می توانست به گل برسد. بعد از پانزده دقیقه اول رئال کم کم خودش را پیدا کرد و جهت بازی شاهد تغییر بود.

در دقیقه ۳۱ رئال مادرید یکی از اولین موقعیت های جدی خود را توسط بنزما به گل تبدیل کرد. بنزما و والورده در مرز محوطه جریمه یک- دو کردند و بنزما با عبور از دفاع منفعل حریف با دروازه بان مواجه شد. کاپیتان رئال از او هم عبور کرد تا توپ را در تیر نزدیک وارد دروازه رایو وایه کانو کند. این سومین گل فصل کریم بنزما بود تا او برای چهارمین بار در پنج سال اخیر به رکورد ۳۰ گل زده در فصل دست پیدا کند.

در ادامه این نیمه کروس توپ را در میانه زمین لو داد و پالازون با استفاده از این اشتباه پیشروی کرد و با یک شوت شانسش را امتحان کرد اما کورتوا هوشیار بود و توپ او را دفع کرده و به کرنر فرستاد.

نیمه اول با برتری ۱-۰ رئال مادرید به پایان رسید تا شاگردان آنچلوتی با برتری به رختکن بروند.

رئال مادرید بر خلاف نیمه اول که بازی آرامی را به نمایش گذاشته بود و چندان اشتهایی به گلزنی در بازیکنانش دیده نمی شد نیمه دوم را تهاجمی تر آغاز کرد. در دقایق اولیه این نیمه مودریچ سانتر زیبایی با بیرون پا به سمت دروازه ارسال کرد و کارواخال از راه رسید و یک والی به سمت دروازه حریف شلیک کرد اما توپ او دقت لازم را نداشت و بیرون رفت.

رئال مادرید در نهایت به دلیل بی اشتهایی اش برای حمله کردن مجازات شد و درحالی که ۶ دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود رایو وایه کانو به گل رسید. رائول دی توماس و چاواریا که به عنون بازیکن تعویضی برای رایو وارد زمین شده بودند با یک حرکت ترکیبی موقعیتی مناسب برای دی توماس در محوطه جریمه رئال خلق کردند تا او با شوت پای راست کورتوا را مغلوب کرده و کار را به تساوی بکشاند.

ولی در دقیقه ۸۹ رودریگوی برزیلی منجی رئال مادرید شد. وینگر چپ رئال مادرید جای خالی هم تیمی اش وینیسیوس را به خوبی پر کرد تا پاس دنی سبایوس را به گل پیروزی بخش سفیدپوشان در برنابئو تبدیل کند.

بازي با برتری ۲-۱ رئال مادرید به پایان رسید. شاگردان آنچلوتی حالا از ۳۶ بازی ۷۴ امتیازی هستند و در رتبه دوم جدول قرار دارند. اتلتیکو مادرید با یک بازی کمتر ۷۲ امتیازی است و در صورت پیروزی در بازی این هفته خود جای رئال را در رتبه دوم خواهد گرفت.

  • 19
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر