سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
۰۸:۲۷ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۰۹۳
فوتبال جهان

گزارش بازی رئال مادرید و والنسیا ۱۴۰۱/۱۱/۱۴

فیلم/ خلاصه بازی رئال مادرید ۲-۰ والنسیا (دیدار معوقه هفته هفدهم لالیگا)

رئال‌مادرید با شکست والنسیا در دیداری معوقه، فاصله‌اش با بارسلونا در بالای جدول لالیگای اسپانیا با حفظ کرد.

گزارش بازی رئال مادرید و والنسیا ۱۴۰۱/۱۱/۱۴

شاگردان کارلو آنچلوتی که نزدیک ترین تعقیب کننده بارسا در صدر جدول هستند، دیشب موفق شدند با گل های مارکو آسنسیو و وینیسیوس جونیور، والنسیا را از پیش رو بردارند و فاصله در صدر جدول را به ۵ امتیاز کاهش بدهند.

رئالی ها بازي را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی توپ و میدان را در اختیار داشتند ولی نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند.

بازی با همین روند ادامه داشت تا این که در دقیقه ۱۹، روی پاس کریم بنزما، این مارکو آسنسیو بود که صاحب موقعیت شد ولی تکل به موقع گابریل پائولیستا، دروازه تیم فوتبال والنسیا را بسته نگه داشت.

حملات رئال ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۲۳، چیزی نمانده بود که کریم بنزما گل اول بازی را به ثمر برساند اما ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

برتری میزبان ادامه پیدا کرد ولی دفاع فشرده بازیکنان والنسیا مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. بازی به همین ترتیب ادامه داشت تا اینکه در دومین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه اول، روی ضربه کرنر لوکا مودریچ، این آنتونی رودیگر بود که با ضربه سر دروازه والنسیا را باز کرد اما داور بعد از استفاده از VAR، این گل را به دلیل خطای کریم بنزما روی یونس موسی، مردود اعلام‌کرد و نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم را هم رئالی ها بهتر آغاز کردند و این بار خیلی زود به گل رسیدند. در دقیقه ۵۲ روی یک حرکت از سمت راست بود که بنزما با یک پاس ساده توپ را پشت محوطه جریمه والنسیا به آسنسیو سپرد و او هم با یک شوت تماشایی، دروازه گئورگی مامارداشویلی را باز کرد.

والنسیا هنوز از شوک این گل خارج نشده بود که در دقیقه ۵۴ گل دوم را دریافت کردند. این بار روی یک حرکت از سمت چپ بود که پاس کریم بنزما، وینیسیوس را راهی دروازه حریف کرد و او هم بعد از یک نفوذ عالی، با یک بغل پای مطمئن کار را تمام کرد.

بعد از این گل هم برتری رئال ادامه پیدا کرد و همچنان بازیکنان این تیم بودند که موقعیت های بهتری روی دروازه حریف ایجاد می کردند. البته در دقیقه ۶۶، چیزی نمانده بود که آندره روی پاس موسی، یکی از گل های خورده والنسیا را جبران کند اما ضربه او به تیر دروازه رئال برخورد کرد.

در دقیقه ۷۲ کار برای والنسیا سخت تر شد. روی یک فرار از وینیسیوس بود که گابریل پائولیستا تعمدا او را با خطای شدید متوقف کرد و داور هم بلافاصله او را با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد.

دو دقیقه بعد فده والورده می توانست برتری رئال را به سه گل افزایش بدهد اما ضربه او را مامارداشویلی مهار کرد.

در دقایق پاياني بازی باز هم این رئالی ها بودند که به لطف یک بازیکن بیشتر، توپ و میدان را در اختیار داشتند اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان دو گل به سود میزبان به پایان رسید.

varzesh3.com
  • 14
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر