پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۲۸ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۱۵۰
فوتبال جهان

گزارش بازی سلتاویگو و بارسلونا ۱۴۰۲/۰۳/۱۴

فیلم/ خلاصه دیدار سلتاویگو ۲-۱ بارسلونا (هفته سی و هشتم لالیگا)

بارسلونا در آخرین بازی فصل با نتیجه ۲-۱ مغلوب سلتاویگو شد تا موجبات بقای این تیم را فراهم کند.

گزارش بازی سلتاویگو و بارسلونا ۱۴۰۲/۰۳/۱۴

تیم فوتبال بارسلونا که پیش از این قهرمانی خود در لالیگا را قطعی کرده بود در آخرین بازي فصل به مصاف سلتاویگو رفت که برای نیفتادن به پیروزی در این دیدار نیاز داشت. این تیم در نهایت به هدفی که داشت رسید و موفق شد با حمایت هواداران خود با نتیجه ۲- ۱ بارسا را شکست داده و در لالیگا ماندگار شود.

تیم فوتبال سلتاویگو بازی را تهاجمی شروع کرد و در دقیقه ۹ می توانست به گل اول دست پیدا کند؛ گابریل ویگا در این صحنه با ترشتگن تک به تک شد اما در دریبل او ناموفق بود و موقعیت برای میزبان از دست رفت.

بارسلونا که از فشار اولیه حریف خارج شده بود در دقیقه ۱۱ توسط فرانک کسیه به گل رسید اما داور این گل را به دلیل آفساید و به کمک VAR مردود اعلام کرد.

سلتا ویگو در ادامه نیمه اول بازهم برتری خود را ادامه داد و در دقیقه ۲۲ با ضربه سر هریس سفروویچ می رفت به گل اول دست یابد اما دروازه بان بارسلونا ضربه او را گرفت.

رودریگز در دقیقه ۳۷ موقعیت طلایی دیگری برای باز کردن دروازه بارسلونا پیدا کرد اما ضربه کم دقت او از سمت راست محوطه جریمه با اختلاف راهی اوت شد. لواندوفسکی در دقیقه ۴۰ بعد از مدت ها یک موقعیت خطرناک روی دروازه میزبان خلق کرد اما شوت کات دار او جایی در چارچوب نداشت و به بیرون رفت.

سلتاویگو در دقایق پایانی نیمه اول فشار خود را بیشتر کرد و بالاخره توانست به گل برسد. سفروویچ در دقیقه ۴۱ با یک توپ ربایی هوشمندانه و پاسی سریع ویگا را در داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد. مهاجم سلتا این بار قدر موقعیت به دست آمده را غنیمت دانست و با ضربه ای دقیق دروازه ترشتگن را باز کرد تا تیمش برنده راهی رختکن شود.

بارسلونا نیازی به کسب امتیاز در این دیدار نداشت اما از طرفی هم دوست نداشت آخرین بازی فصل را با شکست پشت سر بگذارد. شاگردان ژاوی برای فرار از شکست کار را در نیمه دوم تهاجمی تر شروع کردند اما حملات آنها در دقایق ابتدایی حاصلی در پی نداشت.

فرانک کسیه در دقیقه ۵۵ با یک شوت خطرناک دروازه سلتاویگو را هدف گرفت اما ضربه او به بیرون رفت.

ژاوی هرناندز در دقیقه ۶۳ تصمیم به تعویض دروازه بان گرفت و ایناکی پنیا را جایگزین ترشتگن کرد. دروازه بان تازه وارد بارسا تنها ۲ دقیقه بعد با بدشانسی دروازه خود را باز شده دید. گابریل ویگا در این صحنه قصد ارسال توپ از سمت راست را داشت اما توپ روی این ارسال به صورت مستقیم وارد دروازه شد تا نتیجه ۲-۰ شود.

بارسلونا بعداز گل دوم حریف جلو کشید و بعد از چند حمله ناموفق بالاخره در دقیقه ۷۹ روی ارسال عثمان دمبله و ضربه سر آنسو فاتی یکی از گل های خورده را جبران کرد. این آخرین گل بازی بود و حملات دقایق باقی مانده بارسلونا با وجود اعلام ۶ دقیقه وقت تلف شده حاصلی در پی نداشت و بازي با نتیجه ۲-۱ به پایان رسید تا هواداران سلتاویگو بعد از ۹۰ دقیقه استرس و هیجان، جشن بقا در لالیگا را همراه با بازیکنان برگزار کنند.

varzesh3.com
  • 15
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر