یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
۰۹:۰۲ - ۰۳ مهر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۷۰۰۱۳
فوتبال جهان

گزارش بازی اسپانیا و سوئیس ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

فیلم/ خلاصه دیدار اسپانیا ۱-۲ سوئیس (لیگ ملت‌های اروپا ۲۰۲۲)

در آخرین شب از هفته پنجم لیگ ملت‌های اروپا، اسپانیا که میزبان سوئیس بود با نتیجه ۲-۱ شکست خورد.

گزارش بازی اسپانیا و سوئیس ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

تیم ملی اسپانیا در خانه خود با نتیجه ۱-۲ مغلوب سوئیس شد تا کارش برای صعود به نیمه نهایی دشوار شود.

لاروخا تا پیش از دیدار امشب صدرنشین گروه بود، اما شکست برابر سوئیس و برتری پرتغال در خانه چک باعث شد شاگردان فرناندو سانتوس با یک تساوی در بازي پایانی در پرتغال نیز بتوانند راهی نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا شوند.

تیم ملی سوئیس بازی را بهتر آغاز کرد و بعد از یکی دو حمله در دقیقه ۲۰ به گل اول رسید. ارسال وارگاس در دهانه دروازه به مانوئل آکانجی رسید و مدافع جدید سیتی توانست دروازه تیم ملی اسپانیا را باز کند.

اسپانیا در صدد جبران برآمده و دقایقی بعد فرصت داشت گل تساوی را به ثمر برساند، ولی ضربه پدری دقیق نبود و در اختیار یان سومر قرار گرفت. در ادامه سوئیس به خوبی توانست نیمه اول را کنترل کند و در نهایت آنها با همان برتری ۰-۱ راهی رختکن شدند.

لاروخا نیمه دوم را هجومی شروع کرد و در دقیقه ۵۵ موفق شد به گل تساوی دست یابد. روی پاس مارکو آسنسیو، یوردی آلبا در سمت چپ محوطه جریمه تیم ملی سوئیس صاحب موقعیت شد و با ضربه ای محکم به طاق دروازه، گل تساوی را به ثمر رساند.

ولی سوئیس خیلی زود دوباره تبدیل به تیمی هجومی شده و دقایقی بعد به گل دوم رسید. روی ارسال ضربه ایستگاهی وارگاس و اثرگذاری مانوئل آکانجی، توپ در دهانه دروازه به اریک گارسیا برخورد کرد و وارد دروازه تیم ملی اسپانیا شد.

در ادامه و با ارسال ویدمر بود که سوئیس فرصت داشت به گل سوم نیز برسد، اما ضربه اول وارگاس تبدیل به گل نشد و ضربه دوم او را نیز پائو تورس و اریک گارسیا به زحمت دفع کردند. تلاش شاگردان لوییس انریکه برای زدن گل تساوی در ادامه نتیجه ای در پی نداشت و آن ها در این دیدار حساس مقابل سوئیس ۱-۲ مغلوب شدند.

varzesh3.com
  • 16
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر