پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
۱۷:۳۲ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۷۰۰۵۹
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ تایم‌لپس تماشایی از نحوه ساخت سایت اکسپو ۲۰۲۰ دبی در بیابان

این کلیپ ۴۰ ثانیه ای، کار ۸ ساله ای را نشان می دهد که در خلق معماری باورنکردنی سایت اکسپو ۲۰۲۰ دبی در بیابان انجام شده است.

از نمایشگاه اکسپو چه می دانید؟

"اکسپو" مجموعه نمایشگاه هایی است که هر چند سال یک بار در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود؛ این رویداد از مهم ترین نمایشگاه های برگزار شده در جهان به حساب می آید. اکسپو دریچه ای است برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورها تا از این طریق دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه خود را به نمایش بگذارند.

میزبانی نمایشگاه اکسپو برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیرساختی شهرهای میزبان، توسعه داد و ستدها و همکاري های بین المللی بسیار کارساز خواهد بود؛ اکسپو ۲۰۲۰ در دوبی برگزار می شود برای ایجاد زمینه مناسب حضور شرکت ها در این نمایشگاه معمولاً شرکت ها یا شخصیت های حقوقی به عنوان نماینده اکسپو در کشورهای مختلف فعالیت می کنند.

نمایشگاه های اکسپو نمایشگاه های جهانی است که هر پنج سال یک بار در نقطه ای از دنیا برگزار می شود. کشورها تلاش می کنند بهترین فرصت ها و ارزش های خود را در طی شش ماه در معرض دید مخاطبان قرار دهند. در نمایشگاه اکسپو هر کشور فضایی را در اختیار دارد تا توانمندی خود را به مخاطب ارائه کند.

هر روز ٦٠ رویداد در اکسپو به معرض تماشا گذاشته می شود. رویدادهایی مانند پرفورمانس موسیقی رویدادهای جدید در اکسپو رونمایی می شود. بیش از٢٠٠ رستوران بین المللی در اکسپو تعریف شده اند که بازدید کنندگان میتوانند غذاهای مختلف را بچشند.

از نظر نمایش معماری محدودیتی وجود ندارد و هر کشوری تلاش کرده ایده هایی که نتوانستند اجرا کنند را در اکسپو به نمایش گذارند بنابراین وقتی مخاطبان در اکسپو که قدم می زنند با فضای مختلفی از معماری روبرو می شوند.

برگزاری نمایشگاه های اکسپو از سال ١٨٥١ آغاز شد و در انگلستان اولین دوره آن برگزار شد. در هر دوره این نمایشگاه محل عرضه اتفاقات جدیدی که دنیا بعنوان خلاقیت و نوآوری تجربه کرده است.

khabarfoori.com
  • 14
  • 5
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر