یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۷:۱۳ - ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۱۰۴۳۵
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ جشنواره نور در پیونگ یانگ

مردم کره شمالی از جشنواره نور که در پیونگ یانگ برای جشن گرفتن ۱۱۰ مین سالگرد تولد رهبر فقیدشان کیم ایل سونگ برگزار می‌شود، بازدید می‌کنند.

کره شمالی روز جمعه تولد رهبر بنیانگذار خود را گرفت، اما هیچ نشانه‌ای از رژه نظامی یا آزمایش‌های تسلیحاتی که بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند، وجود نداشت.

روز تولد کیم ایل سونگ، پدربزرگ کیم جونگ اون که به عنوان روز خورشید شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین تاریخ‌ها در تقویم سیاسی پیونگ یانگ است.

در رسانه‌های دولتی به طور مداوم پوشش خبری جشن، از جمله تمبر‌های یادبود، فستیوال‌های نور، مهمانی‌های رقص و ادای احترام با گل‌ها، در جریان بود.

دکتر ری بوم چول، ۴۰ ساله گفت: من برای دیدن جشنواره نورپردازی با دخترم آمدم. امروز که به آن نگاه می‌کنم، واقعاً جالب است.

جشن‌های سالگرد سه هفته پس از آن برگزار می‌شود که کره شمالی بزرگترین آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیمای خود را انجام داد.

تحلیلگران به همراه مقامات کره جنوبی و ایالات متحده به طور گسترده انتظار داشتند که پیونگ یانگ روز ۱۵ آوریل را با یک رژه نظامی برای رونمایی از تسلیحات جدید یا حتی آزمایش موشکی جشن بگیرد.

کیم ایل سونگ در سال ۱۹۹۴ درگذشت، اما رئیس جمهور ابدی کره شمالی است و جسد او در اتاقی با نور قرمز در کاخ خورشید کومسوسان در حومه پایتخت قرار دارد.

به مردم کره شمالی از بدو تولد آموزش داده می‌شود که به کیم ایل سونگ و پسرش کیم جونگ ایل احترام بگذارند.

fararu.com
  • 16
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر