شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
۲۰:۵۲ - ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۱۰۴۱۰
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ افتتاح یکی از آخرین طرح‌های زها حدید در امارات

شرکت معماران زها حدید آنچه را که می گوید رسماً قرار است به «معیاری جدید برای محیط های کاری آینده» تبدیل شود در قالب یک دفتر مرکزی جدید با فناوری پیشرفته برای گروه BEEAH با تفکر پایدار در شارجه امارات متحده عربی آغاز کرد.

این طرح که بازتابی از منظره بیابانی اطراف است، دو سازه تپه مانند به هم پیوسته را شامل می شود که دفاتر اصلی شرکت می شود، با یک حیاط مرکزی و یک آب نمای واحه مانند در میانه تا به تهویه کلی سازه ها کمک کند.

زها محمد حدید معمار، هنرمند و طراح بریتانیایی- عراقی بود که در سال ۲۰۱۶ از دنیا رفت بعنوان یکی از چهره های اصلی معماری اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم شناخته می شود.

طرح اجرا شده در امارات متحده عربی یکی از آخرین طراحی های ناتمام این معمار برجسته بود که ساخت آن پس از مرگ حدید توسط شرکت معماری او دنبال شد.

در این ساختمان که بعضی از ویژگی های آشنای کارهای حدید را در خود دارد، نماها کمی براق ساخته شده و شیشه ها با صفحه های فیبری تقویت شده اند تا نیاز به نور مصنوعی در سالن را کاهش دهند.

دفتر مرکزی جدید همچنین مجهز به مجموعه ای از نوآوری های سبز مانند تصفیه آب در محل و بسته های باتری تسلا با شارژ خورشیدی است و برای استانداردهای LEED Platinum و رتبه آلایندگی خالص صفر با استفاده از موادی که عمدتاً از منابع محلی گرفته شده اند، تلاش خواهد کرد.

بورو هاپولد و آتلیه تِن بعنوان مشاوران مهندسی این پروژه که یکی از آخرین طراح های زها حدید قبل از مرگش در سال ۲۰۱۶ است، در بیانیه مطبوعاتی این شرکت تأکید کردند که هدف این بنا «نشان دادن این است که چگونه فناوری میتواند مقیاسی برای تاثیر پایدار باشد و در نهایت بعنوان طرحی برای شهرهای هوشمند و پایدار فردا عمل کند.»

independentpersian.com
  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر