جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۲۴ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۰۷۶
سیاست

ملکه‌های زیبایی بلاروس اسلحه دست گرفتند +فیلم

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس و نزدیکترین متحد پوتین، به دنبال تشویق زنان برای جنگ در اوکراین است.

انتشار تصاویری از دختران زیباروی بلاروسی که در یک نمایش تبلیغاتی با پوشیدن یونیفرم نظامی و به دست گرفتن اسلحه رژه می‌روند در شبکه‌های اجتماعی جنجالی شده است.

در تصاویر منتشر شده، دختران جوان با اسلحه رژه رفتند تا به دختران و زنان را الهام ببخشند تا به صفوف نیرو‌های داوطلب بپیوندند و برای الکساندر لوکاشنکو، متحد ولادیمیر پوتین در جنگ اوکراین بجنگند.

گفته شده که این دختران شرکت کنندگان در مسابقه دوشیزه بلاروس ۲۰۲۳ بودند که به اجبار در دوره آموزش نظامی حضور یافته‌اند.

سرهنگ سرگئی گربنیکوف، از مقامات ارتش بلاروس گفته که این رویداد با هدف تجلیل از ارتش انجام شده است. او گفت: آن‌ها با چشمان خود خواهند دید که مردان قوی ما چه توانایی‌هایی دارند.

اما واکنش‌های زیادی به نظامی‌سازی دختران صورت گرفته است. یکی از کاربران نوشت: دخترا، دخترا، دخترا، چه کار می‌کنید؟ قرار بود با کی بجنگی، کی بهت حمله کرد؟ هیتلر؟ اوباما؟ زلنسکی؟ یا حماقت؟

کاربر دیگری به نام کاترینا نوشته: دختران حتی هنوز زندگی نکرده اند، اما آن‌ها در حال حاضر مغز خود را شستشو می‌دهند و آماده می‌شوند تا برای هوس‌های پدربزرگ‌های دیوانه بمیرند.

دیگری گفت: من توان نگاه کردن به این را ندارم. تاتیانا پرسید: می‌خواهم بفهمم چرا؟

یکی دیگر شکایت کرد: ما غرق در تلقینات نظامی هستیم، ابتدا برای پسران و اکنون همانطور که می‌بینیم، برای دختران.

یک کاربر هم نوشت: این جنگ به اندازه کافی کشته داده است. چقدر دیگر؟ چند نفر دیگر باید بمیرند؟

اما سوتلانا تولینووا گفت: در این نظرات فقط خائنان وجود دارند. آفرین، دخترا... بگذار جنگیدن را یاد بگیرند.

از سوی دیگر در پریمورسکی - در مناطق دوردست روسیه - حدود ۷۵ دختر دانش آموز در آموزش نظامی از جمله تمرینات حفاری، تاکتیکی، تیراندازی و فیزیکی و در حفاظت شیمیایی و بیولوژیکی آموزش دیدند.

تا پایان سال ۳۰۰ دختر دیگر - و ۱۰۰۰ پسر - در دوره‌های پنج روزه فشرده ثبت نام خواهند شد. چنین کار‌هایی در ۱۱ منطقه روسیه در بحبوحه جنگ پوتین علیه اوکراین در جریان است. این درحالی است که در ارتش جوان روسیه ۱.۴ میلیون ثبت نام صورت گرفته است.

اوکسانا نوویکووا، مسئول ارشد آموزش در پریمورسکی به دختران گفت: عشق به میهن، میهن پرستی، و مسئولیت پذیری همیشه در جوانان، صرف نظر از جنسیت، القا شده است. شما اولین نفر در تیم زنان ما هستید، بنابراین من می‌خواهم برای شما آرزوی موفقیت، صبر کنم.

fararu.com
  • 12
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر