دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۴۵ - ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۰۱۴۶
جامعه

فیلم/ سرسره بازی گردشگران دره شیرز لرستان در آب آشامیدنی ۶ روستا!

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان ماجرای آب‌تنی گردشگران در کانالی که گفته می‌شود آب آشامیدنی روستاییان منطقه شیرز است را تشریح کرد.

کلیپی در فضای مجازی استان لرستان امروز انتشار یافت که در این کلیپ گردشگرانی که برای تفریح به تنگه شیرز مراجعه کرده‌اند در حال آب‌تنی در یک کانال آب هستند.

 در این کلیپ منتشرشده ادعا شده‌است که آب آشامیدنی ۶ روستای منطقه از طریق کانال مورد استفاده گردشگران تهیه می‌شود. خبرگزاری تسنیم به‌همین دلیل به سراغ مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان رفته و پیگیر حقیقت این ماجرا شد.

سید امین قاسمی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: کانالی که در کلیپ منتشرشده در فضای مجازی نشان داده شده در ابتدای تنگه شیرز است که پل معلق را ایجاد کرده‌ایم و متعلق به مزرعه پرورش ماهی فردی به‌نام روئین‌تن است که از طریق این کانال آب وارد مزرعه پرورش ماهی می‌شود.

وی با بیان اینکه آبی که از کانال شیرز عبور می‌کند متعلق به مزرعه پرورش ماهی است و به‌هیچ عنوان آب آشامیدنی نیست، افزود:  مراقبت از آب آشامیدنی روستاها نیز برعهده شرکت آبفاست گردشگران نمی‌توانند برای آن مشکل ایجاد نمایند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اینکه کلیپ منتشرشده نیز مربوط به سالیان گذشته است، عنوان کرد: هدف منتشرکنندگان چنین کلیپ‌هایی تنها تخریب افراد و تشویش اذهان عمومی است.

قاسمی گفت: آب آشامیدنی روستاها از طریق لوله‌های سرپوشیده زیرزمینی و از طریق مخازن امن به منزل اهالی روستاها انتقال می‌یابد و به این راحتی نمی‌توان آن را در کانال جاری کرد.

tasnimnews.com
  • 14
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر