شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
۱۶:۴۰ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۵۰۱۸۶
جهان ورزش

المپیک ۲۰۲۰ توکیو

فیلم/ لحظه شکسته شدن رکورد حرکت یک ضرب وزنه برداری و رکورد رضازاده توسط لاشا تالاخادزه

رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک ۲۰۲۰ توکیو، عصر امروز (چهارشنبه) مسابقه دسته فوق سنگین (۱۰۹+ کیلوگرم) برگزار شد و «لاشا تالاخادزه» غول نامدار اهل گرجستان مقتدرانه به مدال طلای این دسته رسید. وی علاوه بر به گردن آویختن مدال طلا، موفق شد رکورد تاریخ المپیک را نیز ارتقاء دهد.

تالاخادزه در حرکت اول یک‌ ضرب وزنه ۲۰۸ کیلوگرمی را مهار کرد، در حرکت دوم ۲۱۵ کیلوگرم را زد و در حرکت سوم وزنه ۲۲۳ کیلوگرمی را بالای سر برد و در هر سه مرتبه رکورد المپیک را شکست. او رکورد جهان در این حرکت را نیز یک کیلوگرم ارتقا داد.

تالاخادزه رکورد رضازاده راشکست

لاشا تالاخادزه با مهار وزنه ۲۶۵ کیلوگرم در حرکت سوم دوضرب با مجموع ۴۸۸ کلیوگرم به مدال طلا دسته فوق سنگین وزنه برداری المپیک رسید. البته صدا و سیما هم رکوردشکنی تالاخادزه  را پخش نکرد که باعث عصبانیت بینندگان شد.

تالاخادزه: قدرت من راز پیچیده ای ندارد

نشست خبری مدال آوران  فوق سنگین وزنه برداری المپیک توکیو برگزار شد.

لاشا تالاخادزه گرجستانی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرانی مبنی بر اینکه راز قدرت خارق العاده  او و رکورد های فوق العاده‌ای که به ثبت می‌رساند چیست، گفت: من تمریناتم را انجام می‌دهم به صحبت‌های مربیانم گوش می‌دهم و در مسیری که برای من تعیین شده قدم برمی دارم و هیچ کار دیگری غیر از آن انجام نمی‌دهم و هیچ چیز پیچیده دیگری وجود ندارد.

لاشا تالاخادزه در پاسخ به این پرسش که با طلای المپیک توکیو  راضی شده است یا خیر، گفت: خیر، من همچنان تمریناتم را ادامه می دهم و برای المپیک پاریس و خود را برای کسب مدال طلای المپیک ۲۰۲۴  آماده می کنم.  

varzesh3.com
isna.ir
  • 13
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر